• Anasayfa
  • AMALFİ SAHİLLERİ & PUGLİA BÖLGESİ 15-21 Mayıs

AMALFİ SAHİLLERİ & PUGLİA BÖLGESİ 15-21 Mayıs

1.297 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 5 gece, 6 gün
  • Gidiş: 15.05.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 21.05.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Bari - Alberobello
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali, VIP Turizm deski önünde saat 10:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1445 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.35’de Bari’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra yerel saat ile 14.35’de Bari’ye varışımızda bizleri bekleyen özel aracımızla şehri panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Gezimizde Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu,Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir panoramik olarak görülecektir. Sonrasında kendinizi adeta Alice Harikalar Diyarında gibi hissedeceğiniz Puglia bölgesindeki en güzel kasabayı ziyaret edeceğiz. Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz

2. Gün Alberobello
Sabah kahvaltısından sonra Lecce & Ostuni & Martina Franca turu için otelimizden ayrılacağız.. Güney İtalya'nın Puglia Bölgesi'nde ve kendi ismini taşıyan Lecce ili'nin merkezi olan şehir güneyin Roma’sı olarak anılmakta ve bir çok Barok tarzı mimarinin bulunduğu yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Adriyatik denizi kıyısında olduğundan konumu itibariyle sadece Roman-Bizans tarihi değil, Yunan tarihi esintilerinide bu şehirde bulmak mümkün. Ostuni ise yine bu bölgedeki en çarpıcı şehirlerden birisidir. Puglia bölgesinde yeşilin ve mavinin her tonunu Ostuni’den görmek mümkün.. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Ostuni yokuşa çıkan küçük dar sokakları, tamamıyla bembeyaz olan evleri ile görülmeye değer güzellikleki yerlerden birisi.

3. Gün Alberobello – Matera – Sorrento
Sabah kalvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan kayaya kazılarak inşa edilmiş klise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi’nin sürgünden önce uğradığı Matera ziyaret edilecektir. Buradaki gezimizden sonra limon kokulu Sorrento’ya varacağız.. Kısa bir gezintiden sonra otelimize geçeceğiz

4. Gün Sorrento
Kahvaltı sonrası günümüz serbest. Dileyen misafirlerimiz Capri Adası turuna katılabilirler. Zamanında Roma İmparatorlarının yazlarını geçirip villalarını yaptırdığı, günümüzde ise dünya jetsosyetesinin uğrak noktalarından biri olan Capri sizi coğrafi güzelliğiyle de çok etkileyecektir. Gün boyu bu güzel adada vakit geçirip hediyelik eşya alabilir ve birbirinden güzel cafelerinde dinlenebilirsiniz.

5. Gün Sorrento
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Positano & Amalfi & Ravello turu çin otelimizden hareket edeceğiz. İtalyan rivierasındaki sahil kasabalarından biri Positano turkuaz rengi denizi, begonvillerle bezeli sokakları ve dünyanın başka biryerinde eşine rastlayamayacağınız coğrafi yapısı ile sizi çok etkileyecek. Positano gezimizin ardından Amalfiye hareket edeceğiz. Amalfi tüm sahil şeridine adını vermiş ve yunan mitolojisine göre Herkül’ün aşık olduğu ve genç yaşta kaybettiği kadının adı.. Onu o kadar çok seviyorki dünyanın en güzel yerine gömüyor. Amalfi’de adını buradan alıyor. Dik kayaların üzerine konuşlanmış evler, daracık sokaklar ve dik merdivenlerden oluşuyor. Ravello ise Amalfi’deki sanat faaliyetlerinin olduğu ve en güzel günbatımının izlendiği adeta gizli bir hazine.. Şansınız varsa Ravello’daki klasik müzik konserlerinden birine rastlarsınız Amalfide’ki gezimizden sonra otelimize transferimiz yapılıyor.

6. Gün Sorrento - Napoli - İstanbul
Sabah kahvaltısından sonra, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Napoli’ye hareket edeceğiz. Tüm misafirlerimizin tercih etmesi halinde Pompei turumuzu yol üzerinde yapacağız. Napoli’ye varışımızda şehri gezmeye başlıyoruz. 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi.. Akşamüstü tarihlerinde havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Hava Yolları’nın TK 1454 sefer sayılı uçuşu ile Napoli Havalimanından 19.10’da İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 22.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile Bari gidiş / Napoli dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 Seçilen otel kategorisinde oda kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen tüm transferler
 Panoramik Napoli, Sorrento, Matera, Alborabello ve Bari şehir turu
 Giriş ücretleri
 Seyahat garanti sigortası
 Tüm havaalanı ve güvenlik vergileri
 Napoli, Sorrento ve Bari turist vergileri
 Yerel rehberlik hizmetleri
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

 Otel ekstralarınız
 Ekstra gündüz ve gece gezileri
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Seyahat ve sağlık güvencesi (25 Euro)
 Vize Ücreti (130 Euro)

Notlar

 Fiyatlar, havayollarının 01.01.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen sigorta 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 VIP Turizm havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.11.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız tüm bu detayların değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 İtalya için shenghen vizesi gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Ekstra Gezilerimiz


 CAPRİ GEZİSİ
Zamanında Roma İmparatorlarının yazlarını geçirip villalarını yaptırdığı, günümüzde ise dünya jetsosyetesinin uğrak noktalarından biri olan Capri sizi coğrafi güzelliğiyle de çok etkileyecektir. Gün boyu bu güzel adada vakit geçirip hediyelik eşya alabilir ve birbirinden güzel cafelerinde dinlenebilirsiniz.
Kişibaşı : € 95,00

 POSİTANO & AMALFİ & RAVELLO GEZİSİ
İtalyan rivierasındaki sahil kasabalarından biri Positano turkuaz rengi denizi, begonvillerle bezeli sokakları ve dünyanın başka biryerinde eşine rastlayamayacağınız coğrafi yapısı ile sizi çok etkileyecek. Positano gezimizin ardından Amalfiye hareket edeceğiz. Amalfi tüm sahil şeridine adını vermiş ve yunan mitolojisine göre Herkül’ün aşık olduğu ve genç yaşta kaybettiği kadının adı.. Onu o kadar çok seviyorki dünyanın en güzel yerine gömüyor. Amalfi’de adını buradan alıyor. Dik kayaların üzerine konuşlanmış evler, daracık sokaklar ve dik merdivenlerden oluşuyor. Ravello ise Amalfi’deki en güzel günbatımı manzarasına sahip adeta gizli bir hazine. Birçok aktivite ve konserlerin yapıldığı ve sanat atölyelerinin bulunduğu bir köy..
Kişibaşı : € 85,00

 OSTUNI & MARTINA FRANCA & LECCE
Güney İtalya'nın Puglia Bölgesi'nde ve kendi ismini taşıyan Lecce ili'nin merkezi olan şehir güneyin Roma’sı olarak anılmakta ve bir çok Barok tarzı mimarinin bulunduğu yapılara ev sahipliği yapmaktadır.
Adriyatik denizi kıyısında olduğundan konumu itibariyle sadece Roman-Bizans tarihi değil, Yunan tarihi esintilerinide bu şehirde bulmak mümkün. Ostuni ise yine bu bölgedeki en çarpıcı şehirlerden birisidir.
Puglia bölgesinde yeşilin ve mavinin her tonunu Ostuni’den görmek mümkün.. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Ostuni yokuşa çıkan küçük dar sokakları, tamamıyla bembeyaz olan evleri ile görülmeye değer güzellikleki yerlerden birisi.
Kişibaşı : € 75,00


 POMPEİ GEZİSİ
Kişibaşı : 40 €
Belirtilen extra tur gezileri min 20 kişi katılımında geçerli olacaktır. 20 kişiden az olan extra tur katılımlarında güncel fiyat rehberiniz tarafından bildirilecektir

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4* Oteller 15.05.2018 21.05.2018 1.697 € 1.297 € 1.277 € 1.197 € 0 €