• Anasayfa
  • Avustralya&Yeni Zelanda Turu 09 Kasım-07 Aralık 2018 çıkışlı SK

Avustralya&Yeni Zelanda Turu 09 Kasım-07 Aralık 2018 çıkışlı SK

6.800 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 15 gece, 16 gün
  • Gidiş: 07.12.2018
  • Qatar Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 23.12.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL - DOHA - SYDNEY 07.12.2018 Cuma
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde SEKAI TOUR yetkilisi ile saat 10:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 13:25’te Qatar Hava Yolları QR 240 seferi ile Katar’ın başkenti ve en büyük şehri Doha’ya hareket ediyoruz. 3 saat 10 dakika sürecek olan uçuşumuz sonrasında yerel saat ile 17:35’de Doha’ya varış. 3 saat 20 dakikalık aktarma süresi sonrasında saat 20:55’te Qatar Havayolları QR 908 numaralı sefer ile Sydney’e hareket. Geceleme uçakta.

2.GÜN SYDNEY 08.12.2018 Cumartesi
14 saat 5 dakika sürecek olan uçuşumuzun sonunda saat 19:00’da Avustralya’nın değil, aynı zamanda dünyanın tartışmasız en estetik, en özel ve en güzel şehirlerinden birisi olan Sydney’e varış. Bagaj alım ve pasaport işlemlerinin ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN SYDNEY 09.12.2018 Pazar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, bu harika şehri tanımak üzere şehir turana başlıyoruz. Sydney’deki panoramik şehir turumuzda; ikonik Sydney Opera Binası, otelimizin de bulunduğu ve şehrin en önemli bölgesi olan Rocks Bölgesi, Paddington, Blues Point, Hyde Park, Centennial Park, Camp Körfezi, Barracks Askeri Kışlası, şehrin dünyaca ünlü yeni yıl kutlamalarında havai fişek gösterilerinin gerçekleştiği Harbour Bridge, her sene onlarca köpekbalığı saldırısı gerçekleşen Bondi Kumsalı, Tamarama Kumsalı, The Gap Bölgesi ve Parkı, şehrin eğlence ve yeme-içme aktivitelerinin merkezi sayılan Darling Harbour göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Daha sonra Sydney Harbour’da şehir hatları teknesi ile Sydney Körfezi gezisi yaparak turumuzu otelimizin bulunduğu Darling Harbour’da tamamlıyoruz. Burada bulunan Sydney Balık Pazarı’nda taze deniz ürünleri sunan restoranlarda yemek yiyebilir, çarşıyı oluşturan caddelerde gezi yaparak alışveriş imkânı bulabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN SYDNEY 10.12.2018 Pazartesi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz Sydney’in ünlü caddelerinde alış-veriş yapabilir, kafe ve restoranlarında hoşça vakit geçirebilirler. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak hazırlayacağı Blue Mountains National Park turumuza katılabilirler. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Blue Mountains turumuzda, Avustralya bölgesine özel doğal yaban hayatını da görme imkanımız olacak. Kıtanın sembolü olan Koala ve Kanguruları besleyebilir, dünyaca ünlü Tazmanya Canavarını görebilirsiniz. Ayrıca bir Aborjin efsanesi olan, dünyaca ünlü Üç Kız Kardeş kaya oluşumunu ve mavi dağları ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında özel aracımız ile otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN SYDNEY-MELBOURNE 11.12.2018 Salı
Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından (kahvaltı paket olarak ta alınabilir) havalimanına transfer. Saat 07:00’de Jetstar Havayolları JQ 503 seferi ile Melbourne uçuşu. 1 saat 35 dakika sürecek olan uçuşumuzun sonunda saat 08:35’te Melbourne’e varış. Bagaj alım işlemlerimiz sonrasında havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Melbourne Müzesi, Aziz Paul Katedrali, Fitzroy Bahçeleri ve Kaptan Cook’un Evi, Victoria Çarşısı, Anzak Anıtı (Çanakkale’den getirilen zeytin ağacı), Yarra Nehri ve 1956 Olimpiyat Bölgesini göreceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize geçerek odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenmek ve Melbourne şehrinin tadını çıkarabileceğiniz serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN MELBOURNE 12.12.2018 Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu ederseniz rehberimizin ekstra olarak hazırlayacağı Sovereign Hill Ballarat ve Phillip Adası turumuza katılabilirsiniz. Turumuz esnasın altın aramak için ilk Avrupalı’ların geldiği kasaba halen 1850’li yılları sizlere yaşatmakta. Geleneksel kıyafetleri ve yaşam tarzları ile yaşayan bir müzeyi andıran bu özel şehirde dilerseniz yeraltı maden arama çalışmalarına katılabilir, dilerseniz tüfek ile ateş etme gösterilerini seyredebilir yada atlar ile kısa bir tur yapabilir ve bol bol resim çekerek keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Daha sonrasında eğlenceli halleri ve sempatik görünümleri ile cüce penguenleri doğal yaşam ortamlarında yakından görebileceğimiz Philip Adası turuna çıkıyoruz. Philip Adasının ana kara ile köprü bağlantısı olduğu için karadan yapacağımız yolculuğumuz sırasında kanguruların doğal yaşam alanlarından da geçeceğiz. Tur sonrası Melbourne’deki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7.GÜN MELBOURNE-BRISBANE – GOLD COAST 13.12.2018 Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında hava limanına geçerek saat 09:10’de Qantas Havayolları’nın QF610 sayılı seferi ile Brisbane’e uçuş. 2 saat 10 dakikalık uçuşun ardından yerel saat 12:00’de Brisbane’e varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Brisbane şehir turumuzu yaparak sonrasında dünyada sörfçülerin en keyif aldığı bölgelerden biri olan ve aynı zamanda ultra gelişmiş modern şehir görüntüsü ile görenleri kendisine hayran bırakan Gold Coast şehrine hareket (80km ya da 1 saat). Yol üzerinde, 1927 yılında açılan ve içinde barındırdığı 130’dan fazla koala ile dünyanın ilk ve en büyük koala parkı olan Lone Pine’ı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret sonrasında yola devam ederek otelimize varış ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.GÜN GOLD COAST 14.12.2018 Cuma
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Avustralya’nın Büyük Okyanus kıyısındaki meşhur sörf sahillerinden, plajlarından ve otelimizin havuzundan yararlanmak veya alışveriş yapmak üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.

9.GÜN GOLD COAST-QUEENSTOWN 15.12.2018 Cumartesi
Sabah erken saatte otelden hareket ederek havalimanına transfer olacağız. Saat 06:25’te Jetstar Havayolları JQ193 numaralı sefer ile Güney Yeni Zelanda’nın en önemli ve en güzel şehri olan, sahip olduğu nefes kesici manzaraları ve doğası ile ünlü Queenstown’a uçuyoruz. 3 saat 15 dakika sürecek olan bu uçuşumuzun ardından yerel saat ile 12:40’ta Queenstown’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Queenstown turumuza başlıyoruz. Aynı zamanda dağcılık ve kış sporları merkezi de olan Queenstown adrenalin tutkunlarının başkenti olarak kabul edilir. Şehir Yüzüklerin Efendisi filmi serisinden de hatırlayacağınız Wakatipu Gölü’nün kıyısında kurulmuştur. Testereye benzeyen sıralı doruklarıyla Remarkables sıra dağları şehre muhteşem bir fon oluşturur. Adrenalin dolu ‘Bungee Jumping’ aktivitesinin doğuş yeri olan bu şehirde bir kanyon üzerine kurulmuş olup çok yüksek noktadan kanyon içindeki nehre doğru atlayışların yapıldığı ünlü Hackett Bungy Köprüsü bir başka durağımız olacak. Daha sonra otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde

10.GÜN QUEENSTOWN-MILFORD SOUND-FIORDLAND 16.12.2018 Pazar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak hazırlayacağı Milford Sound & Fiordland turumuza katılabilirler. Yeni Zelanda’nın doğa harikası Fiordland, Milford Saund turu için havalimanına hareket. Burada gurubumuza özel olan uçaklar ile Fiordland panoramik uçuşu. Daha sonra fiyordun en dip noktasından Tazmanya Denizi’ne kadar 2 saat feribot turu. Adrenalin dolu Jet Boat deneyimi ile inanılmaz manzaralar içinde Orta Dünya seyahati. Bu yapacağımız seyahat uluslararası yapılan araştırmalar neticesinde dünyanın seyahat edilmesi gereken yerleri listesinde birinci sıradaki yerini olağanüstü doğal güzelliklerine borçludur. Dünya çapında birçok seyahat uzmanı tarafından ‘Dünyanın Sekizinci Harikası’ olarak nitelendirilmiş olan bu bölge UNESCO Dünya Mirası Listesinde de yer almaktadır. Fiordland Ulusal Parkı içinde bulunan Milford Sound Fiyordu Tazmanya Denizi’nden dağların içine doğru 15 km uzunluğunda olup dünyanın en muhteşem manzaralarını ziyaretçilerine sunmaktadır. Bu güzellikleri eksiksiz ve tadını tam çıkararak görmek üzere bugünkü gezimizi karadan, denizden ve havadan gerçekleştirerek unutulmaz anılarla döneceğiz. Bu çok özel tur sonrası Queenstown’a dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Not: Bugünkü turumuzda fotoğraf ve video çekimi yapan tüm elektronik cihazlarınızın (cep telefonları dahil) şarjlarının dolu ve hafıza saklama alanlarının yeterli olduğundan lütfen emin olunuz.


11.GÜN QUEENSTOWN 17.12.2018 Pazartesi
Queenstown-Crowne Plaza Hotels & Resort
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bu özel şehirde alış-veriş yapabilmek, kafe ve restoranlarında güzel vakit geçirmeniz için serbest zaman.


12.GÜN QUEENSTOWN-AUCKLAND-WAITOMO-ROTORUA 13.12.2018 Salı
Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından (kahvaltı paketi olarak alınabilir) havalimanına geçerek saat 07:00’de Air New Zealand NZ 0610 seferi ile Auckland’a uçacağız. 1 saat 50 dakika sürecek olan uçuşumuz sonrasında saat 08:50’de Auckland’a varış. Bagaj alım işlemlerimizin tamamlanmasının ardından havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Rotorua’ya hareket (230 km). Yolumuz üzerinde Waitomo Ateşböceği Mağaraları’nı ziyaret. Mağara içinde yapacağımız gezide suyun yüzyıllar içinde şekillendirmiş olduğu ilginç kireçtaşı oluşumlarını göreceğiz. Yine mağara içinde yapacağımız kısa tekne turunda ateş böceklerinin oluşturduğu görsel ve işitsel şölene şahit olacağız. Karanlıkta ışıklarıyla flaş yapan binlerce ateş böceği bizleri bir başka masal dünyasına taşıyacak. Rotorua’ya varışımız sonrasında Te Puia’yı ziyaret edeceğiz. Yeni Zelanda florasında yetişen bitkilerden yiyecek ve ilaç olarak nasıl faydalanıldığını ve hatta zanaatkâr ellerle nasıl şaheserlere dönüştürüldüğünü göreceğiz. Maori Mimarisi’nin en iyi örneklerini tanıma fırsatı bulacağız. Jeotermal bölgeyi keşfimiz esnasında dünyaca ünlü Pohutu Gayzeri’nin sık aralıklarla püskürmesine şahit olacağız. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde

13.GÜN ROTORUA-HOBBITON-AUCKLAND 14.12.2018 Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı ve otel çıkış işlemleri sonrasında Hobbiton turumuzu yapmak üzere Rotorua’dan Matamata’ya hareket ediyoruz. Lütfen bugünkü turlarımız öncesinde fotoğraf ve video çekimleri için şarjlarınızın tam dolu olduğundan emin olunuz. Bu turumuzda Yüzüklerin Efendisi film serisinden bilinen Hobbiton’un (Hobbit Köyü) çekimlerinin yapıldığı masalsı platformu göreceğiz. Daha sonra Auckland’a devam ediyoruz. Auckland’a varışımızı takiben otelimize yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Not: Bugünkü turumuzda fotoğraf ve video çekimi yapan tüm elektronik cihazlarınızın (cep telefonları dahil) şarjlarının dolu ve hafıza saklama alanlarının yeterli olduğundan lütfen emin olunuz.


14.GÜN AUCKLAND 15.12.2018 Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Auckland şehir turumuzu yapacağız. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Harbour Bridge, Sky Tower, Liman Bölgesi, Queen Caddesi, Karangahape Caddesi, üst orta sınıf gelir seviyesi bölgesi Ponsonby, Yeni Zelanda’nın en varlıklı ailelerinin oturduğu semtler arasında başlarda gelen Parnell Village, Auckland Domain Parkı, Kelly Karlton Su Dünyası, Mission Point Bölgesi, şehrin içinde bulunan Eden Yanardağı, Silo Park, Viaduct Harbour, Tamaki Sahil Yolu olacak. Daha sonra otelimize geçeceğiz. Veda yemeğimizi grup olarak turumuzun bu son gecesinde otelimizin hemen yanı başındaki Auckland Limanı bölgesinde alıyoruz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

15.GÜN AUCKLAND-DOHA 16.12.2018 Cuma
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Otel çıkış işlemlerimizin ardından ve serbest zaman sonrasında saat 12:00’de havalimanına geçerek saat 14:40’de Qatar Havayolları QR 921 sayılı sefer ile Doha’ya hareket. 17 saat 30 dakika sürecek uçuşumuzun sonunda saat 22:10’da Doha’ya varış ve 2 saat 50 dakika aktarma süresi.

16.GÜN DOHA-ISTANBUL 17.12.2018 Cumartesi
Sabah yerel saat ile 01:00’de Qatar Havayolları QR 235 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket ediyoruz ve 4 saat 45 dakikalık uçuşumuzun ardından Türkiye saati ile 05:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul / Doha / Sydney - Auckland / Doha / İstanbul arası Qatar Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ve vergiler.
*Sydney–Melbourne, Melbourne–Brisbane, Gold Coast-Queenstown, Queenstown– Auckland arası ekonomi sınıfı tek yön uçak biletleri ve vergiler.
* Sydney’de 3 gece, Melbourne’de 2 gece, Gold Coast’da 2 gece, Queenstown’da 3 gece, Rotoura’da 1 gece, Auckland’da 2 gece 4 ve 5 yıldız merkezi otellerde oda-kahvaltı konaklamalar.
*Auckland’da son akşam veda yemeği.
*Programda belirtilmiş olan tüm turlar ve transferler.
*Tecrübeli rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)
*Yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.
*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

Notlar

Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Qatar Hava Yolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek olumsuz koşullardan VİP turizm Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz.
*Programda belirtilen ve iç hatlarda uçuş gerçekleştirilecek olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla, aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
*VİP turizm Tour gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana hava yolunu değiştirebilir.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 8, maksimum 11 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde VİP turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar).
*Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır.
*Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve konvörtıbl değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları bulundurmanızı tavsiye ederiz.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içinde 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE VİP TURIZM TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRMEKTEDİR). İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg’a kadar düşebilir. Ekstra valiz ya da ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VİP turizm Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına 1 parça eşya (5 kg - 7 kg) alabilirsiniz.
*Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınızı ancak yurt dışı kullanımına açık ise kullanabilirsiniz

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
5*yıldızlı oteller 07.12.2018 23.12.2018 8.000 $ 6.800 $ 0 $ 0 $ 0 $