• Anasayfa
 • Çin & Yangtze Nehri 23 Haziran

Çin & Yangtze Nehri 23 Haziran

2.899 $ ’dan başlayan fiyatlarla

 • 11 gece, 12 gün
 • Gidiş: 23.06.2017
 • Vize Bilgileri
 • Türk Hava Yolları
 • Tam Pansiyon
 • Dönüş: 04.07.2017
 • Vize Gerekiyor
 • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / ŞANGAY, ÇİN
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar GidişTerminalinde saat 22.00'de buluşmanın ardından pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK26 sayılı uçuşu ile saat 01:20de Shangai’ye hareket. Geceleme uçakta.Yerel saatle 16:30da Shangai’ye varışta pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra akşam yemeğini alacağımız restorana transfer. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.2.GÜN ŞANGAY, ÇİN
Otelde alacağınız sabah kahvaltısından sonra Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz.1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Daha sonra Öğle yemekli turumuzda Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz.Daha sonra bütün geziniz boyunca, eski Çin mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz, Yuyuan bölgesi alışveriş turu. Restoranda alınacak olan akşam yemeğini takiben Huang Nehri’nde tekne gezisi gününüzü unutulmaz kılacaktır. Geceleme otelimizde.

3.GÜN ŞANGAY / SUZHOU, ÇİN
Otelde alacağınız sabah kahvaltıdan sonra alışveriş için serbest zaman.Restaurantda öğle yemeğinden sonra özel otobüsümüzle Suzhou’ya hareket. Çin'in Jiangsu eyaletinin bir şehri olan Suzhou, Yangtze Nehri'nin kollarının üzerinde kurulmuştur. Şehir güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Varışta Ming Hanedanı'nın özel Wangsi Bahçesini ziyaret edeceğiz. Suzhou bir ipek cennetidir ve birbirinden güzel ipek ürünlerini görme imkanınız olacaktır. Tur sonrası restaurantda akşama yemeği. Geceleme otelimizde.

4.GÜN SUZHOU / YICHANG / YANGTZE , ÇİN
Otelde sabah kahvaltıdan sonra panoramik şehir turu yapıp tren istasyonuna transfer olunacak First class vagonda 7 buçuk saatlik tren yolculuğu ile Yichang’a hareket .Varışta, akşam yemeğinizi alacağınız restorana transfer. Yemek sonrası 5*Deluxe President 8 Gemiye transfer, kabinlere yerleşme,geceleme gemide.

5.GÜN YANGTZE (Üç Boğazlar), ÇİN
Gemide her sabah kahvaltı öncesinde ,arzu eden yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirler ilk ekstra tur olan tribe of the gorges turuna katılabilirler. Bu tur tüm Çin seyahati boyunca görebileceğiniz hatıralarınızda daima yer edecek güzel Çin görüntüleri ile dolu hemen hemen düz yolda yapılacak bir yürüyüştür. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra Üç Boğazlar hidroelektrik santralı gezilecektir. Akşamüzeri geminin hareketi ve ‘Kaptanın Tanışma ve Hoş Geldiniz Kokteyli’ ile ağırlanacaksınız. Geminin 5 havuzdan oluşan sistem ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.GÜN YANGTZE (Wu ve Quatang Boğazı), ÇİN
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra saat 12:30'a kadar Shennong çayında Yangtzeyi besleyen ırmaklardan birinde önce dar boğazlara özel bir tekne ve ardından küçük teknelerle gerçekleştirilen ücretsiz gezi.Öğleden sonra ekstra Beyaz İmparator şehiri gezisi.Wu ve Quatang Boğazları’ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.

7.GÜN YANGTZE (Fengdu), ÇİN
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra Shibaozhai gezisi. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden dünyanın en büyük barajlarından Üç boğaz su tutulmaya başlanınca, Nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı. Shibozai pagodası yüksekte olduğundan su yükselmesinden etkilenmedi. Öğleden sonra nehir tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya varış ve ekstra Fengdu ziyareti.Ming Shan tepesinde bulunan tapınak, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri. Sabah ki ziyarete girişte yan yana dizilmiş küçük dükkanlarda köylüler hediyelik eşyalar, meyveler, içecekler satıyor. Fengdu’da ise zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor. (Rahat yürüyüş ayakkabısı ve iyi kondisyon gerekmektedir)Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.

8.GÜN YANGTZE / CHONGQING / XIAN, ÇİN
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini (limana varış ve uçuş saatine bağlı olarak yapılabiliniyor) takiben havaalanına transfer,ve Xian’a hareket. Xian’a varış sonrasında Şehir Duvarları’nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır. Şehir duvarlarını ziyarinden sonra akşam yemeğini alacağınız restaurant transfer.Yemekten sonra arzu edenlere ekstra tur imkanı sağladıktan sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
Not:Gemide her gün bir adet ücretsiz ve bir adet de ücretli tur yapılmaktadır. Extra tur için uğranılan yerlerde sadece turu satın alan yolcular gemiden inebilmektedirler.


9.GÜN XIAN / PEKİN, ÇİN
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY’de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Bu kazılarda çıkan askerlerin vs. Restorasyonlarını yapan kurumu ziyaret edeceğiz. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra müslüman bölgesinde bulunan büyük Camiiyi ziyaret edeceğiz. (Cami ziyareti için gerekli kıyafetleri yanınızda bulunmasına ve rahat çıkarılıp giyilebilen ayakkabınızın olmasına dikkat edeniz.) Restaurantda akşam yemeğinden sonra havalanına transfer ve Pekin’e hareket.Pekin’e varışta otelinize transfer ve geceleme otelimizde.( Xian’daki ziyaret sıralaması gerektiğinde değişebilir)

10.GÜN PEKİN, ÇİN
Otelde alınacak sabah kahvaltsınıdan sonra Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Çin Seddinden önce veya sonra yeşim taşı atölyesi ziyaret edilecektir. Restoranda alacağınız öğle yemeğinin ardından. Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde . Önemli Not :Pekin’de geçireceğimiz 2 gün içerisinde adı geçen ziyaret noktalarının sıralaması o günkü trafik hava durumu ve benzeri parametrelerin doğrultusunda yerel acenta ve veya onu temsilen yerel rehber, şoför tarafından belirlenmektedir. Pekin çok büyük bir şehir olup doğu-batı, kuzey- güney yönlerinde çok sayıda 60-80 kilometrelik caddeler bulunmaktadır ve trafik çok ağır işlemektedir.11.GÜN PEKİN, ÇİN
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir) ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı saray olan Yasak Kent'i gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Restoranda öğle yemeğinden sonra Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi’ni ziyaret edecek ve daha sonra Yazlık Saray Bahçesi’ni gezeceksiniz. Bu bahçe ziyaretinden önce veya sonra İnci imalathanesi ziyaret edilecektir. 19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer.

12.GÜN PEKİN, ÇİN / İSTANBUL, TÜRKİYE
Saat 00:10'da TK21 sayılı sefer ile hareket. Saat 05:15de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

FIYATA DAHIL OLAN HIZMETLER

*Türk Havayolları ile İstanbul – Shanghay/Pekin- İstanbul uçak bileti
*Havaalanı ve Liman vergileri (420 Usd )
*5* otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
*5*Dlx gemide 4 gece tam pansiyon konaklama
*Programda belirtilen tüm geziler
*Programda belirtilen tüm transferler
*Suzhou – Yichang arası hızlı tren bileti.
*Chongqin – Xian / Xian - Pekin uçak biletleri
*Otobüs seyahatlerinde günlük 1 şişe maden suyu
*Restaurantlarda tüm öğle ve akşam yemekleri
*Türkçe rehberlik hizmeti
*Türsab zorunlu mesuliyet sigortası

FIYATA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

*Ekstra turlar ( Tang Hanedanı tiyatrosu 25 Usd )
*Gemideki ekstra turların her biri 40 Usd'dır
*Gemi personeli,yerel rehber ve şöförlerin bahşişi 50 Usd olup tur esnasında
toplanacaktır.
*Seyahat sağlık sigortası
*Grup vizesi tarafımızdan alınacak olup ücreti 150 USD dir.

NOTLAR

*Yeşiller dahil eski pasaportlar geçerli olmayıp muhakkak yeni çipli pasaport gerekmektedir.Yeşil pasaporta vize yoktur.
*Vize işlemleri nedeniyle bordo renkli pasaportlu yolcuların kayıtları tur hareketine 1 ay kala kapanacaktır.
*Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.
*Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
*Grubumuz sayı bakımında küçük olduğu zaman Ekstra Turlar geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz.
*Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden 30 günü öncesi ofisimize ulaşmalıdır.
*Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
*Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır.
*Kişi başı bagaj ağırlığı en fazla 20 kg.
*Gemideki programların saatleri değişebilir.
*Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir.
*Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
*Ekstra Turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
*Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.
*Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
*Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlarda sigara içmek kesinlikle yasaktır!!!
*Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir
*Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
*Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.
*Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
*Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. *Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
*Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
İki Kişilik Odada Kişi Başı 23.06.2017 04.07.2017 3.599 $ 2.899 $ 0 $ 0 $ 0 $

İletişim

 •   Cumhuriyet Caddesi, No:173 Adlıhan Kat:5
  34373 / Harbiye - İstanbul

 •   0(212) 368 48 00

 •   vip@vip.com.tr

İndirim ve Kampanyaları E-posta Adresinizi Bizimle Paylaşarak İlk Siz Öğrenin!

© Copyright 2017 vip.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır.