• Anasayfa
  • Costa Magica ile Baltık Başkentleri 09 Haziran

Costa Magica ile Baltık Başkentleri 09 Haziran

999 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 7 gece, 8 gün
  • Gidiş: 09.06.2018
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 16.06.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / STOCKHOLM, İSVEÇ
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 07.30’da Türk Havayollarının TK 1793 no’lu seferi ile Stockholm'e hareket. Yerel saat ile 09.35 de Stockholm'e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limandaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Bu arada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra gece turuna katılabilirler. Stockholm şehrinin etrafı göller, kanallar, adalar ve adacıklarla kaplı olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapar. Bu manzaranın keyfini çıkarmanın en güzel yolu ise bu kanalların üzerinde yapılacak bir tekne turu olacaktır. Rehberiniz müsaitliğe göre Archipelago veya Maleran Gölü üzerinde yapılacak 3 saatlik bir tur ile sizinde bu muhteşem ambiyansı yaşama fırsatı sunacak. Tur sonrası limana geri dönüş. Geceleme gemide olacak.


2. GÜN STOCKHOLM, İSVEÇ
Gemimiz saat 10.30'da Stockholm limanından ayrılacaktır ve tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

3. GÜN HELSİNKİ, FİNLANDİYA
Gemimiz sabah 08.00’da Helsinki limanına varacak. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Bu turumuza limanda vereceğimiz bir fotoğraf molası ile başlayacağız daha sonra eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehir merkezine giderek bu özel şehri görme imkanı bulacaksınız. Senato Meydanı, Kaya Kilisesi, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası, Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olan Esplanades göreceğiniz yerler arasında. Gemimizin limandan saat 18.00'da ayrılacaktır.

4. GÜN ST. PETERSBURG, RUSYA
Sabah saat 07.00’de St. Petersburg limanına varış. Bu muhteşem şehirde arzu edenler rehberlerinin organize edeceği ekstra St. Petersburg şehir turuna katılabilirler. Çarlık Dönemi ihtişamının içine girip; gezilecek, görülecek ve hayran kalınacak çok ayrıntı var bu kentte. 300 yılı aşan geçmişin görkemini her köşesinde hissedeceğiniz panoramik turda Aziz İshak Katedrali, Kışlık saray dünyaca ünlü Hermitage Müzesi, Donanma, Eski Liman, Kanlı Kilise, Peter&Paul Kilisesi ve Kalesi, Kazan Katedrali, Turkuvaz Camii ve Muhteşem Nevski Bulvarı bu görsel şölende yer alıyor. Tabii ki gezimiz sırasında bu güzel şehrin sunduğu geleneksel mağaza ve yerel açık pazarda alış-veriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Dünyanın en eski ve en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Hermitage Saray & Müze kompleksini gezme imkanı bulacaksınız. İçinde barındırdığı 5 değişik binada 3 milyondan fazla eserin bulunduğu bu sarayda aynı zamanda yıllarca Çar sülalesine ev sahipliği yapan kışlık Hermitage sarayın müze olmuş salonlarını da görme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası serbest vaktinizi alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Gemimiz limanda demirli kalacaktır. İsteyen yolcularımız şehrin gecesini keşfedebilirler.

5. GÜN ST. PETERSBURG, RUSYA
Sabah kahvaltımızın ardından arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. St Petersburg’da Hollanda tarzı ile başlayan yapılaşma Büyük Petro’nun arzusu doğrultusunda yerini İtalyan esintilerine bırakır ve Barok tarz mimari kendini göstermeye başlar. Peterhof Sarayı bu oluşumun dünyadaki en güzel örneklerinden biridir. Yazlık olarak yaptırılan saray kendi kadar bahçeleri ve çeşmeleri ile de ün yapmıştır. Gezimizin ilk bölümünde bu eşsiz ihtişamın çok yakın gözlemcisi olma imkanını bulacaksınız. Günümüzün son bölümünde ise; Başkan Putin’in, Başkan Bush’u St Petersburg’da ağırlarken bu muhteşem şehri en güzel ve keyifli gösterebileceği rota olan Nevanın sularının üzerinden gidiyoruz. Görkemli saraylar ve meydanlar arasından, Peter&Paul Kalesi’nin granit surları tüm ihtişamı ile karşınıza çıkacak, Katedralin göz alıcı kubbeleri yerini Smolny’nin soğan kubbelerine bırakacak ve bu gerçek seyir şöleni teknemi Yazlık Saraya varana dek Neva Nehrinin keyfini yaşayacaksınız. Gemimiz limandan 18.00'da ayrılacaktır.

6. GÜN TALİNN, ESTONYA
Gemimiz sabah 09.00’da Estonya’nın başkenti Talinn’e varacak. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Avrupa Kıtası’nın en eski ve en iyi korkunmuş yerleşim merkezlerinden biri olan surlar içindeki ‘Eski Şehir’ merkezine kırsal bölgeler arasından geçerek ulaşacağız. Yolumuzun üzerinde , geleneksel Müzik Festivali’nin yapıldığı Kadriorg Parkı, Büyük Petro’nun sevgili Çariçesi 1 ci Katerina için yaptırdığı Kadriorg Sarayı, Moskova Olimpiyatları deniz sporları yarışmaları için yaptırılan Pirita Marina göreceğimiz yerler arasında.Parlamento, Hermann Kulesi ve Rus Ortadoks Kilisesi ile ünlü surlar içindeki ‘Eski Şehir’deki serbest zamanınızda arzu ederseniz yerel halk ile kafeleri paylaşır veya özellille eşsiz keten tekstili ile ünlü bu ülkenin mağaza veya yerel pazarında alış-veriş keyfini yaşayabilirsiniz. Gemimiz limandan saat 17.00'da ayrılacaktır.

7. GÜN STOCKHOLM, İSVEÇ
Gemimiz Stockholm limanına 09.00'da varacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Bu tur esnasında Aristokrat Başkenti ve Baltık Denizi ile Malaran Gölü’nün buluştuğu Gamla Stan’ı panoromik olarak Fjölgatan tepesi’nden seyirden sonra adaya geçiyoruz. Kraliyet Sarayı, Katedral ve eski şehir Gamla Stan’ın Stroget Meydanı ve çevresindeki otantik sokakları arasında dolaştıktan sonra Parlamento, Belediye Sarayı, Kültür Parkı gibi diğer adalar arasındaki gezimizden sonra 17 yy da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yı barındıran Vasa müzesini gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıran vitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya Kral Bahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte (varsa) güneşin tadını çıkartabilirsiniz . Tur sonrası limana geri dönüş.Geceleme gemide olacaktır.

8. GÜN STOCKHOLM, İSVEÇ / İSTANBUL, TÜRKİYE
Gemimiz sabah saat 09.00'da Stockholm limanına yanaşacak ve kahvaltının ardından, çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Drotthingholm Sarayı Turuna katılabilirler. Stockholm Kraliyet ailesine uzun yıllar ev sahipliği yapan ve 16. Yy’da yapılmış olan bu güzel sarayı ve odalarını gezme şansı bulacağız. 1981 yılından beri Kraliyet Ailesine tekrar hizmet vermeye başlayan sarayın güney kanadı Kraliyet ailesi tarafından kullanılmaktadır. Saray 18. YY'dan kalma ve Avrupa'nın en iyi korunan yapılarından biridir. Osmanlı tarihine de değineceğimiz bu güzel turda hem bahçesini hem içersini gezebiliyoruz. Saray 1991 senesinde Unesco Dünya Mirası listesine İsveç'den giren ilk eserdir. Tur sonrasında havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1796 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:45’de varış. Turumuzun sonu.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

•TÜRK HAVA YOLLARI İLE EKONOMİ SINIFI İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI STOCKHOLM İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI UÇUŞU.
•TERCİH ETTİĞİNİZ KATEGORİDE TUR SÜRESİNCE KONAKLAMA.
•HAVALİMANI – LİMAN - HAVALİMANIN TRANSFERLERİ.
•YOLCU SAYISI GÖZETMEKSİZİN GEMİDE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ.
•HER GÜN VE GECE İÇİN HAZIRLANMIŞ EĞLENCE, ANİMASYON VE ŞOVLAR
•GEMİDEKİ SABAH, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
•FİTNESS & SPOR SALONU KULLANIMI.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

•SERVİS ÜCRETLERİ GEMİDE ÖDENİR (GÜNLÜK KİŞİ BAŞI 10€)
•SAĞLIK HİZMETLERİ.
•KARA TURLARI.
•KİŞİSEL HARCAMALAR.
•İÇ HAT BAĞLANTI UÇUŞLARI
•YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15TL)
•GEREKLİ VİZENİN ÜCRETİ.
•GEMİDEKİ TÜM İÇECEKLER.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

NOTLAR

•ST. PETERSBURG’DA EXTRA TURLARA KATILAN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN RUSYA’YA VİZESİZ GİRİŞ İÇİN GEREKLİ İZİNLER ACENTEMİZ TARAFINDAN ALINACAKTIR.
•Program belirtilen saatler Costa Cruise’un açıkladığı saatlerdir. Gemi şirketi saatlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
•Umuma mahsus pasaportlar için çok girişli schengen vizesi ve extra turlara katılmayacak misafirlere RUSYA gerekmektedir.
•Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportlar için extra turlara katılmayacak misafirlere RUSYA gerekmektedir.
•Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup, güncel fiyatlar için acentenizden teyit alabilirsiniz.
•Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan vizeleri olması gereklidir.
•Gemi kalkışından 1 saat önce tüm yolcular gemiye giriş yapmış olmak durumundadır. Gemiden çıkarken mutlaka geminin kalkış saatini resepsiyondan teyit edilmesi gerekmektedir.
•Gemide akşam yemekleri saatinde 1 gece İtalyan gecesi, 1 gece gala gecesi düzenlenecektir. Bu gecelerde giymek üzere Costa Mediterranea erkek misafirlerimizden takım elbise, kadın misafirlerimizden abiye şık bir kıyafet istemektedir.
•Gemiye su ısıtıcısı, yanıcı ve kesici maddelerin girişi güvenlik sebebi ile yasaktır.
•Turun son günü saba gemiden çıkıp havalimanına transferiniz fiyata dahildir. Misafirlerimizin tamamı katılım göstermesi halinde cüzi bir ücret karşılığında, zamanımız elverdiği süre içerisinde rehberiniz çevre şehirlere gezi düzenleyebilir.

Kabin Tipi Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
İç Kabin Kişi Başı 09.06.2018 16.06.2018 0 € 999 € 699 € 0 € 0 €
Dış Kabin Kişi Başı 09.06.2018 16.06.2018 0 € 1.299 € 699 € 0 € 0 €
Balkonlu Kabin Kişi Başı 09.06.2018 16.06.2018 1.999 € 1.349 € 699 € 0 € 0 €