• Anasayfa
  • Costa Mediterranea ile Atlas Okyanusu & İzlanda & İskoçya 19 Haziran

Costa Mediterranea ile Atlas Okyanusu & İzlanda & İskoçya 19 Haziran

1.749 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 14 gece, 15 gün
  • Gidiş: 19.06.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 03.07.2018
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL ,TÜRKİYE / AMSTERDAM, HOLLANDA
Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 06:30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 08.50'de Türk Havayollarının TK 1961 nolu seferi ile Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 11.35'de Amsterdam’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limandaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.

2.GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


3.GÜN KIRKWALL, İSKOÇYA
Gemimiz Kirkwall limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Britanya Adası'nın kuzeyindeki ORKNEY Takımadaları'nın Mainland Adası'ndaki merkezindeyiz. Avrupa kıtası'nın en canlı yaşayan tarihi, vahşi doğası ve muhteşem manzaraları panoramik ada gezimizin içeriğini oluşturuyor.
Limandan kuzey - batıya doğru Finstown yolunda ilerlerken 18. yy başlarında ki tipik Orkney yaşamını yakından tanıyacağımız Kirbuster Müzesi, Kraliyet Göçmen Kuşları Koruma Parkı, Birsay Koyu kumsalları, Marwick Head Kayası, şansımız varsa buralarda yaşayan fok balıkları, 1999 yılından itibaren Unesco Dünya Mirası Listesinde önemli yeri olan Neolitik Orkney ( Skara Brae), Birinci ve İkinci Dünya savaşlarında çok önemli stratejik yeri olan Scapa Flow Donanma Körfezi ve Churchill Bariyerleri göreceğimiz yerler arasında. Gözümüze hoş gelen heryerde fotoğraf molası vereceğiz. Limana dönmeden önce Stromness ve Kirkwall Şehirlerini de yakından tanıma imkanımız olacak. Gemimiz limandan saat 20.00'de ayrılacaktır.

4.GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


5.GÜN SEYDIFYORD, NORVEÇ
Gemimiz Seydifyord limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. .Adanın doğusundaki sakin, derin, kıvrımlı 17 Km uzunluğundaki Seydisfjordur belki de tüm İzlanda'nın en manzaralı, renkli ve sevimli bölgesidir. Gezimiz; içinde şelaleler, değişik kuş türleri , bitki örtüsü ve jeolojik oluşumlar içeren Skalans Ulusal Parkı ile başlayıp, kutsal kaya '' Dvergasteinn '' , 600 metre yüksekten fjord manzarası seyredeceğimiz Bjolfar Dağı ile devam edip, ünlü Mavi Kilise ve çevresindeki tahta evler ile bezeli Eski Şehir ( Old Town) de ki unutamıyacağınız görsel enstantaneler ile sona erecek. Gemimiz limandan saat 19.00'da ayrılacaktır.

6.GÜN AKUREYRI, NORVEÇ
Gemimiz Akureyri limanına saat 09.00'da yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Akureyri, İzlanda'nın Kuzey merkezi, aynı zamanda doğal güzelliklerine, gizemli ve vahşi doğasına açılan yoldur. Gezimize 12 m yüksekliği olan ve adanın en güzel manzarasına sahip "Gudfossen" Tanrıların Şelalesi ile başlayıp; 1866 yılından beri ada halkının yaşamlarının izleyebileceğimiz Laufas Folk Müzesi ile devam edip, yüksek dağlarla çevrili ve sadece 17000 kişinin yaşadığı bu özel liman kentini yoğun olarak taşıdığı Danimarka karakteriyle, tarih ve çağdaş bölümleriyle tanıyıp, volkanik küllerin zenginleştirdiği bitki örtüsü ile birlikte dünyanın en yüksek ve de dip bölgelerinden getirilenbitkilerden oluşan Botanik Bahçesini de görüp turumuzu sonlandıracağız. Gemimiz limandan saat 19.00'da ayrılacaktır.

7.GÜN ISAFJORD, İZLANDA
Gemimiz Isafjord limanına saat 09.00'da yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. İzlanda'nın Batı Fiyort Yarımadası'ndan ismini aldığı gibi " Buz Fiyordu" özetle en soğuk olan köşesinde yapacağımız çevre ve kültür gezisinde Vikingler döneminden beri Ticaret ve kültürün merkezi ve bölgenin en eski yerleşimi Nedstikaupstadur'un 18 yy yapıları arasından,dar sahil şeridini takiben Bolungarvic'e gidiyoruz. Yüzyıllardır geçimlerini güneşte kurutulmuş balık tuzlaması ile sağlayan bölge sakinlerinin yaşam tarzlarını Osvor Kilisesini, 1988 de restore edilen balıkçı kulübesi ile yakında tanıma ve etrafı sarp dağlarla çevrilli bölgenin vahşi doğasını fotoğraflama imkanımız olacak.Limana dönmeden önce tarihi bölgedeki en eski yapıda kurulan Marin Müzesini ve Balık kurutma uygulamalarını göreceğiz. Gemimiz limandan saat 20.00'de ayrılacaktır.

8.GÜN GRUNDAFJORD, NORVEÇ
Gemimiz Grundafjord limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Grundafjord Minyatür İzlanda olarak ün yapmış Snafelsness Yarımadası üzerinde kurulmuş küçük bir balıkçı kasabasıdır. Turumuzda sevimli balıkçı köylerinin arasından geçerek Snafelsness Yarımadası’nın görmeye değer güzelliklerini keşfediyoruz. Jules Verne’in Arzın Merkezine Seyahat kitabına ilham veren Snafels Yanardağı’nı görüyoruz, zirvesi buzullarla kaplı yanardağın eteklerindeki pürüzsüz siyah volkanik taşlardan oluşan Djupalonssandur Plajı boyunca yürüyüş yapıyor, bir zamanlar burayı mesken edinen balıkçıların güçlerini test ettikleri kaldırma taşlarını görüyoruz. İzlanda’nın sıradışı coğrafi formasyonların en ilginçlerinden ve İzlandalılarca “doğanın kaleleri” olarak adlandırılan Londrangar Falezleri, Stapafel Dağı eteklerindeki sevimli balıkçı Köyü Arnarstapi ve buranın kuşlar tarafından mesken edilen lava formasyonları ile doğanın ortasında yapayalnız duran siyah Budir Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Gemimiz limandan saat 20.00'de ayrılacaktır.

9. GÜN REYKJAVIK, İZLANDA
Gemimiz Reykjavik limanına saat 07.00'de yanaşacaktır. Arzu edenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği tura katılabilirler..Dünyada Kuzey Kutup Dairesi'ne en yakın başkentteyiz. Limandan özel otobüsümüz ile ayrılıp İzlanda'yı doğa harikaları ile ünlü yapan Thingwellir Milli Parkı'na doğru yol alacağız. Lava platformları, yeşil ve kara yosunlu granit platolar, kıta kırılma yarıkları, adanın yaban bitki örtüsü arasında alacağımız yol olağan üstü deneyim. Bölge; İzlanda için kutsal aynı zamanda dünyanın ilk parlamento toplantısına sahne olmuş yaya olarak aralarından geçip jeolojik oluşumları da yakından görme imkanımız olacak. Yolumuza devamla "Gulfossen" Altın Şelale'ye varıyoruz. Çift çağlayanlı Avrupa Kıtası'nın en çoşkulu akanı ve değişik açılardan bu görsel şöleni ölümsüzleştirmek için molalarımız olacak. Gezimizin devamında Gayzer bölgesine varıyoruz... ve doğanın hayret verici oluşumlarına birkez daha şahit olup; sıcak kaynar ve diğer jeotermal fenomenler arasında gerçeküstü bir ortamda bulunmanın keyfini yaşıyoruz. Böylesi olağanüstü bir ambians arasında alacağımız öğle yemeğinde ise enfes İzlanda somonunun tadını unutamayacaksınız. Gemimiz limandan saat 19.00'da ayrılacaktır.

10. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.11. GÜN LERWICK, SHETLAND ADALARI
Gemimiz Lerwick limanına saat 12.00'de yanaşacaktır. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılarak bu muhteşem anın tadını çıkartabilirler. İskoçya'nın en kuzey noktası Kuzey Denizi'ndeki Shetland Adalarının merkezindeyiz ama sosyal yapı olarak Norveç'e daha yakın bir kent, hatta adını bile eski Norveç lisanından almış Lerwick ( Deniz Tarağı Körfezi). Adanın çevresinde yapacağımız gezimizde ilk başkentleri Scalloway ve 1600 yılında yapılmış Kalesini görüp, şehrin ana bulvarı ve sahil kordonunda serbest zamanınızı gönlünüzce serbest zamanınızı geçirdikten sonra Tingwall Vadisi'nde bir çiftlik ziyaret edip ünlü Shetland keçi ve ponilerini yakından izleyip daha sonra da Shetland'ın adını dünyaya duyuran yün trikolarını alabileceğiniz bir el işleri merkezine uğrayacağız. Gemimiz limandan saat 20.00'de ayrılacaktır.

12. GÜN INVERGORDON, İNGİLTERE
Gemimiz Invergordon limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılarak şehri keşfedebilirler. Sadece 3500 kişinin yaşadığı ve öykülerinin, yaşam tarzlarının binaların cephelerine çizilen resimlerle anlatıldığı küçük bir liman kenti ama aynı zamanda önemli bir donanma merkezi... Aynı zamanda İskoçya " Highland" bölgesinin merkezi olan Inverness!in ve de Ness Gölü'nün 250 m dibinde yaşadığı farzedilen Canavar Nessie'ye giden yolun başlangıcı. Aynı günde dört mevsimi yaşayabileceğiniz, doğanın yeşile en cömert davrandığı topraklarda geziye, Ness Nehri kıyısında kurulmuş modern ve huzurlu insanların diyarı Inverness'i gezmeye ve canavar Nessie'yi görme olasılığına ne dersiniz? Gemimiz limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.

13. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


14. GÜN BREMERHAVEN (Bremen), ALMANYA
Gemimiz Bremerhaven saat 08.00'de yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler.Bremerhaven'den başlayan gezimizde Weser Irmağı Vadisi'nde yapacağımız 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile çocukluğumuzun ünlü masal şehri Bremen'e varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Bremen günümüzde önemli bir sanayii merkezi olduğu kadar '' Bahçe Şehri'' olarak da anılır ki ; özellikle şehrin içinden geçen Weser Irmağı kıyılarındaki evleri, bahçeleri ve çiçek tarhlı bulvarları gördüğünüzde haklı bir tanım olduğuna şahit olacaksınız. Weser Irmağı''nın çevrelediği eski şehir merkezinden başlayan pazar meydanı ve çevresindeki Gotik-Rönesans tarzlarının muhteşem karışımı olan Belediye Sarayını, 1404 den beri yerinden kımıldamayan efsane koruyucu kahraman ''Bremen'in Roland'ı heykelini, Grimm Kardeşlerin masal kahramanları '' Bremen Mızıkacıları'' nın 1953 de yapılan ve şehir sembolü olarak kabul edilen heykelini, Ortaçağ Ticaret Locası ve 13 YY da yapılan St Peter Katedrali'ni görüp, meydan çevresinden başlayan dar taşlı yollarda yürürken kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Gemimiz limandan saat 14.00'de ayrılacaktır.

15. GÜN AMSTERDAM, HOLLANDA / İSTANBUL, TÜRKİYE
Gemimiz Amsterdam limanına saat 08.00'de yanaşacaktır. Çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Amsterdam havalimanına transfer. Check – in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1962 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.30'da İstanbu Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket. Yerel saat ile 16.50'de varış. Turumuzun sonu.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Costa Mediterranea gemisinde (tüm yiyecekler dâhil) 14 gece 15 gün tam pansiyon konaklama;
*Türk Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - Amsterdam- İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ekonomi sınıfı uçak bileti;
*Alan-liman-alan transferleri;
*Havaalanı ve Liman vergileri;
*Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar;
*Türkçe rehberlik hizmeti. ( Grup 20 kişi olduğu takdirde )
*İngiltere Vize Ücreti
* Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır.
* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, bagaj hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Her türlü kişisel harcama (kuru temizleme, telefon, internet vb)
*Gemideki alkollü ve alkolsüz kapağı kapalı tüm içecekler;
*Gemi personel bahşişi;
*Rehberiniz veya gemi tarafından düzenlenen ekstra kara turları;
*Vize hizmeti (Çift girişli shengen vizesi)
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalim
anındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

•Program belirtilen saatler Costa Cruise’un açıkladığı saatlerdir. Gemi şirketi saatlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
•Umuma mahsus pasaportlar için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir.
•Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportlar için vize gerekmemektedir.
•Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup, güncel fiyatlar için acentenizden teyit alabilirsiniz.
•Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan vizeleri olması gereklidir.
•Gemi kalkışından 1 saat önce tüm yolcular gemiye giriş yapmış olmak durumundadır. Gemiden çıkarken mutlaka geminin kalkış saatini resepsiyondan teyit edilmesi gerekmektedir.
•Gemide akşam yemekleri saatinde 1 gece İtalyan gecesi, 1 gece’de gala gecesi düzenlenecektir. Bu gecelerde giymek üzere Costa Mediterranea erkek misafirlerimizden takım elbise, kadın misafirlerimizden abiye şık bir kıyafet istemektedir.
•Gemiye su ısıtıcısı, yanıcı ve kesici maddelerin girişi güvenlik sebebi ile yasaktır.
•Türkçe rehberli programlarda yolcular uçuştan 3 saat önce uçuşun yapılacağı havalimanında bulunmalıdır. Havalimanında yaşanacak teknik bir arıza sebebi ile uçuşunu gerçekleştiremeyen yolcular için acentemiz sorumlu değildir.
•Turun son günü sabah gemiden çıkıp havalimanına transferiniz fiyata dahildir. Misafirlerimizin tamamı katılım göstermesi halinde cüzi bir ücret karşılığında, zamanımız elverdiği süre içerisinde rehberiniz çevre şehirlere gezi düzenleyebilir


Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Kabin Tipi Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
İç Kabin Kişi Başı 19.06.2018 03.07.2018 0 € 1.749 € 1.499 € 0 € 0 €
Dış Kabin Kişi Başı 19.06.2018 03.07.2018 0 € 1.949 € 1.499 € 0 € 0 €
Balkonlu Kabin Kişi Başı 19.06.2018 03.07.2018 0 € 2.149 € 1.499 € 0 € 0 €