• Anasayfa
  • Costa NeoClassica ile Hint Okyanusu & Maldivler & Sri Lanka 24 Şubat

Costa NeoClassica ile Hint Okyanusu & Maldivler & Sri Lanka 24 Şubat

1.799 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 15 gece, 16 gün
  • Gidiş: 24.02.2018
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 11.03.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / MALE, MALDİVLER
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde gece 00.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 03.50’de Türk Hava Yollarının TK730 nolu seferi ile Male’ye hareket edeceğiz. Yerel saat ile öğlen 13.50'de Male'ye varışımızın ardından alanda bekleyen özel tender botlar ile gemimize transfer. Gemiye biniş işlemlerinden sonra serbest zaman. Geceleme gemide.

2. GÜN MALE, MALDİVLER
Bugün gün boyu rehberleriniz eşliğinde adanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bir çoğumuz hava yolları ile seyahat ettik, safari turlarına katıldık, hatta ve hatta Afrika Vahşi Yaşam safari turlarına katıldık fakat dünyanın en güzel mekanlarından birinde turistik amaçlı bir denizaltına binmek çoğumuz deneyimlemediği bir tecrübedir. Eğer daha önce bir denizaltına binmediyseniz, dünyanın en güzel noktalarından birinde bu deneyimi yaşamanız mümkün. Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği denizaltı turuna katılabilirler. 99%'u sudan oluşan Maldivler 'de eğer ki su altı dünyasını keşfetmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir, binlerce rengarenk balık türleri ve nefesinizi kesecek güzellikte mercanlar görülmeye değer. Kendinizi suyun altında içi tropikal balıklarla doldurulmuş bir bahçede hayal edin, işte tam 45 dakika boyunca denizaltında hissedeceklerinizi en güzel böyle tarif edebiliriz. 25 metre ve 40 metre olmak üzere iki ayrı noktada belli süreler kalarak birbirinden farklı deniz canlılarını görme şansına sahip olacaksınız. Tur sonrası gemimize dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin yönlendirmesiyle dalış gezisi, havadan fotoğraf çekimi turu, yada balık avlama turlarına katılabilirler. Gemimiz saat 20.00'de limandan ayrılacaktır.

3. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


4. GÜN COLOMBO, SRİ LANKA
Gemimiz Colombo limanına saat 07.00'de yanaşacaktır. Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz Colombo rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği panoramik Colombo şehir turu ve Pinnawala (Fil Yetimhanesi) turuna katılabilirler. Turumuz esnasında yerel çarşı ve ticaret alanı Pettahmarket, tarihi Wolfendhal Kilisesi, Bandaranaike Memorial International Konferans Salonu, Yeni Meclisi Jayewardenepura, Colombo Müzesi, Independence Meydanı, Budist ve Hindu Tapınakları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Pinnawala (Fil Yetimhanesi) ya doğru hareket ediyoruz. 1975 yılında 7 yetim fil ile başlayan sonrasında gelişen Bu yetimhaneyi gezip, bilgi aldıktan sonra serbest zaman arzu eden misafirlerimiz ekstra Fil Safarisi'ne katılabilirler. Sonrasında gemiye dönüş. Gemimizin limandan saat 17.00'de ayrılacaktır.

5. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


6. GÜN MORMUGAO / VASCO DA GAMA, GOA
Gemimiz Mormugao limanına saat 09.00'da yanaşacaktır. Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra şehir turu ve plaj turuna katılabilirler. başlangıçta panoromik olarak St.Franscis Xavier Kilisesi, Se Katedrali, Bom Jesus Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Ardından resmi adı Dona Paula Plajı olan ama aynı zamanda Aşıklar Cenneti olarak da bilinen Dona Paula’yı ziyaret edeceğiz. Buradaki serbest zamanımızın ardından gemimize dönüş. Gemimiz limandan saat 23.00'de ayrılacaktır.

7. GÜN BOMBAI / MUMBAI, HİNDİSTAN
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Bombay şehir turuna katılabilirler.eski adı Bombay olan Mumbai’nin en güzel yerlerini göremek için dileyen msaifirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Göreceğimiz yerler arasında Hindu ve İslam mimarisinin bileşimi olan Hindistan Kapısı (Gateway of India), ordu binaları, kale bölgesi, dünyaca ünlü Chhatrapati Shivaji Maharaj istasyonu, ilginç inanış ve tapınmaları ile ünlü Cayna Tapınağı, Hacı Ali Dargah isimli deniz kıyısında yer alan cami ve Hare Krishna Tapınağı yer alıyor. Tüm dinlerin buluştuğu bu şehirdeki dinsel kültürel zenginlik, başınızı döndürecektir. Daha sonra Colaba Causeway’e giderek, serbest alışveriş yapma olanağımız olacaktır. Öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Daha sonra, Kraliçe’nin Gerdanlığı adı verilen, harika manzaralarla süslü Hanging Gardens ve Kamala Nehru Park’ı gezeceğiz. Crawford Market ve Mani Bhavan’da ülkenin babası Mahatma Ghandi’nin 1917-1934 yılları arasında kaldığı yeri de gördükten sonra, gemimize döneceğiz. Geceleme gemide.

8. GÜN BOMBAI / MUMBAI, HİNDİSTAN
Sabah kahvaltısının ardından arzu Eden Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve Fil Mağaraları anlamına gelen Elephant Caves’e doğru yola çıkıyoruz. 1200 yıllık geçmişe sahip mağalarda kaya içine oyulmuş ve tanrı Şiva’nın değişik figürlerinden dev heykeller bulunuyor. Buradaki gezimizin ardından ünlü Hint filmlerine ev sahipliği de yapan ve bu yüzden Bollywood olarak ta anılan Bombay’de şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Eski dönemlerde sadece gemi ile ulaşılan Hindistanın giriş kapısı olarak anılan şehir Hindistan’ın endüstriyel ve ekonomik olarak başkenti kabul edilir. Şehri turumuz sırasında ;Hükümet müsteşarlığı binası , “ Kraliçenin Kolyesi” olarak tanınan Marine Drive Kordonu ; Jain Tapınağı , Malabar Tepesi’nin eteklerinde bulunan ve Marina’yı kuşbakışı seyredebileceğiniz “Hanging Gardens” asma bahçeleri , Nehru Parkı , Hacı Ali Camii, Mumbai’nin açık havadaki büyük “çamaşırhanesi” olan “Dhobi Ghat” ; renkli Crawford çarşısı ve Flora Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında .Gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Geceleme gemide.

9. GÜN BOMBAI / MUMBAI, HİNDİSTAN
Gemimiz saat 21.00'de limandan ayrılacaktır.

10. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


11. GÜN NEW MANGOLRE, HİNDİSTAN
Gemimiz saat 07.00'de New Mangalore limanına yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra şehir turuna katılabilirler. Gemimiz limandan saat 18.00'de ayrılacaktır.

12. GÜN COCHIN, HİNDİSTAN
Gemimiz Cochin limanına saat 09.30'da yanaşacaktır. Burada arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek ekstra tur ile tüm şehri keşfedebilirler. Bu şehrin eski evleri ve dar sokaklarına yayılan Portekiz, Hollanda ve İngiliz izlerini görebileceğiz. Cochin Kalesi civarı, Bölgeyi dünya haritalarında işaretleyen Vasco da Gama’nın gömülü olduğu St. Francis Kilisesi, içinde o dönemin yaşamını yansıtan mücevher, elbise ve 17. yüzyıl Hint Mitolojilerinden sahneler yansıtan eserlerin olduğu, Hollanda Sarayı olarak ta bilinen Mattancherry Palace, 1568 yılında yapılan, 1662’de Portekizliler tarafından yıkılıp 1664’te Hollandalılar tarafından yeniden inşa edilen, yer döşemesinde hepsi birbirinden farklı el yapımı Çin karolarının bulunduğu İngiliz Milletler Topluluğu’nun en eski Yahudi Sinagog’u, ve limandaki Çinli balıkçıların kullanmış olduğu ilginç balık ağları, panoramik turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından gemimize dönüş. Gemimiz saat 18.00’de limandan ayrılacaktır.

13. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.


14. GÜN MALE, MALDİVLER
Gemimiz saat 07.00'de Male limanına yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Piknik Adası turuna katılabilirler. Gün boyu yüzme, dinlenme, okyanusun derinliklerindeki muhteşem balık şölenini izleme fırsatı ve Barbekü eşliğinde unutamayacağınız bir ada piknik organizasyonu sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemide.

15. GÜN MALE, MALDİVLER / İSTANBUL, TÜRKİYE
Gemi çıkış ve pasaport işlemleri sonrası özel aracımız ile havalimanına transfer. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Male şehir turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Balık Pazarı,türbe ve camiler. görülecek yerler arasındadır. Sonrasında alışveriş için serbest zaman ve havalimanına dönüş. Pasaport, check-in ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın TK731 nolu seferi ile saat 23.55'de İstanbul'a hareket ediyoruz.

16. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE
Yerel saat ile saat sabah 06.35'de İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Costa neoClassica gemisinde (tam pansiyon) 15 gece 16 gün tam pansiyon konaklama
* Türk Havayolları ile İstanbul - Male - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Alan-liman-alan transferleri;
* Havaalanı ve Liman vergileri;
* Gemideki hertürlü animasyon ve şovlar;
* Türkçe tur liderliği hizmeti (Minimum 25 Kişi katılması durumunda)
* Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Kişisel harcamalar (doktor, internet, telefon, kuru temizleme vs)
* Alkolsüz ve alkollü tüm içecekler
* Gemi personel bahşişi;
* Rehberiniz veya gemi tarafından düzenlenen ekstra kara turları;
* Vize hizmeti (Hindistan vizesi 85 euro) Hindistan vizesi başvurusu yapılırken. Geminin uğradığı limanlar göz önüne alınarak Hindistan'a giriş ve çıkışların doğru olabilmesi için orjinal gemi destinasyonu verilmelidir.
* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, bagaj hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
ÖNEMLİ NOT
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

*Fiyat tablosunda belirtilen fiyatlar 2 kişilik kabinlerde kişi başı fiyatlardır. Havalimanı ve liman vergileri (640€)
*3. Kişi yetişkin ve çocuk fiyatları 2 yetişkinin yanında konaklayan kişiler için geçerlidir.
*Program için ÇOK GİRİŞLİ – HİNDİSTAN VİZESİ gereklidir.
*Seyahate katılım gösterebilmek için tur tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan, yırtılmamış pasaport olması gerekmektedir.
*Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve COSTA CRUISES şirketinden alınmıştır. Tur esnasında oluşabilecek herhangi bir saat değişikliğinden acenteniz sorumlu değildir. Costa Cruise Line liman ve saatlerde değişiklik yapma hakkını tur süresince saklı tutar.
*Gemiye giriş esnasında her kabinde en az 1 kişinin kredi kartı ibraz etmesi gerekmektedir. Gemideki olası harcamalarınız için kişi başı 200$ tutarında provizyon çekimi yapılacaktır.
*Geminin kalkış saatine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. En geç gemi kalkış saatinden 1 saat önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir.

Kabin Tipi Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
İç Kabin Kişi Başı 24.02.2018 11.03.2018 0 € 1.799 € 0 € 0 € 0 €
Dış Kabin Kişi Başı 24.02.2018 11.03.2018 0 € 2.199 € 0 € 0 € 0 €