• Anasayfa
  • Costa Neoriviera ile Mauritius Madagaskar ve Seyşeller 10 Kasım

Costa Neoriviera ile Mauritius Madagaskar ve Seyşeller 10 Kasım

2.289 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 16 gece, 17 gün
  • Gidiş: 10.11.2017
  • Emirates HY
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 26.11.2017
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL,TÜRKİYE / DUBAİ, BAE
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Havayolları kontuarı önünde saat 17.00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 20.05’de Emirates Havayollarının EK122 nolu seferi ile Dubai’ye hareket. Geceleme uçakta.

2. GÜN DUBAI, BAE / PORT LOUIS, MAURITIUS
Yerel saat ile gece 01.20'de Dubai'ye varış. Buradan yapacağımız aktarma Emirates Havayollarının EK 701 nolu seferi ile saat 04.00'de Mauritius' hareket. Yerel saat ile 10.40'da varışımızın ardında havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile gemimizin bulunduğu Port Luis limanına transfer. Limana vardığımızda gemiye biniş işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve ardından kabinlere yerleşme. Yol yorgunluğumuzu atmak için dinlenmenin ardından rehberlerimiz tarafından organize edilecek toplantısına katılarak gemi ve turlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Gemimiz akşam saat 21.00'de limandan ayrılacak. Geceleme gemide.

3. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

4. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

5. GÜN VICTORIA, SEYCHELLES
Gemimiz sabah saat 08.00'de Victoria limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısından sonra, arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Mahé Adası Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Mahé’nin önemli noktalarını görüp tanıma fırsatı yakalıyorsunuz. İlk olarak dünyanın en küçük başkenti olan Victoria’ya doğru yola çıkıyoruz. Başkentte sırayla; yönetim binaları, müze, postane gibi adanın kültür ve mimarisi hakkında bilgi veren yapılarının ardından, İngiltere’de ikizi bulunan Victoria Saat Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Balıkçılar, tropik meyvelerin ve sebzelerin satıldığı marketlerin bulunduğu Albert Caddesi’nin renkli, hareketli havasına ayak uydurarak, dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Victoria gezimizden sonra yola koyularak, tarihi Mission Lodge’de mola veriyoruz. Bu etkileyici yapıda, fotoğraf makinenizle çok güzel karelere sahip olabilirsiniz. Ardından adanın güneyinde yer alan Jardin Du Roi’ye doğru harekete geçiyoruz. Burada nefis el yapımı meyve sularını tadarken, bir yandan da bu bölgede yetişen tropik meyve ve sebzeleri tanıma şansına sahip oluyorsunuz. Bu çiftlikten ayrılarak, El Sanatları Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Üretilen yerel ürünlerin nasıl yapıldığını gözlemleyip, dilediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Turun bitiminde gemimize dönüyoruz. Gemimiz bu akşam limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. GÜN VICTORIA, SEYCHELLES
Sabah kahvaltının ardından, cennet ada adı da verilen dünya mirasları listesinden olan Şeyseller’in ikinci büyük adasında dünyanın güzellikleriyle buluşmak isterseniz, ekstra olarak düzenlenen Praslin & La Digue Adalar Turu ile güne merhaba diyebilirsiniz. Limandan ayrılarak motorla yaklaşık yarım saatlik bir deniz yolculuğundan sonra, bembeyaz kumsalları, turkuaz berrak denizi ve sahile paralel hindistan cevizi ağaçlarıyla yepyeni bir dünyaya adım atıyoruz. Adaya geldiğimizde ilk olarak 7000 coco mer palmiyesi bulunan dünyanın en büyük botanik bahçesini gezinebilirsiniz. Üstelik ender rastlanan kara papağanı da burada görebilmeniz mümkün. Buradan sonra tipik bir Creol restoranında öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından görülmeye değer büyüklükteki granit taş oluşumlarıyla muhteşem görsel sunan La Digue’ye geliyoruz. Dünyada az bulunan kuş türleri ve su altı canlılarına ev sahipliği yapan bu ada, zengin ve yeşil bitki örtüsü, doğal yaşamı, berrak sular ve beyaz kumsallarıyla sizi büyüsü altına alıyor. Keyifli bir yemek sonrası, kurutulmuş Hindistan cevizi fabrikası içi hangarları, tamir edilmiş sömürge çiftlik evleri, eski vanilya ve tarçın fidanlıklarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında bu durgun eşsiz denizin, beyaz kumların ve sonsuz güneşin tadını çıkarıyoruz. Turun sonunda gemimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜN VICTORIA, SEYCHELLES
Gemimiz öğlen saat 13.00'de Victoria limanından ayrılarak Madagaskar'a doğru yol alacaktır. Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

8. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

9. GÜN NOSY BE, MADAGASKAR
Gemimiz sabah saat 08.00'de Nosy Be limananına yanaşacaktır. Madagaskar'ın kuzeybatı sahillerinde bulunan bir adadır. Burası Madagaskar ın en büyük turizm noktasıdır.312 kilometre karelik bir alana yayılmış olan bu adanın toplam nüfusu ise 37 bin dolaylarındadır. Nosy Be kelime anlamı olarak buyuk ada anlamına gelmektedir. Burada bulunan Lukobe bölgesi Madagaskar'ın en büyük beş doğal alanından bir tanesidir ve burada çok fazla canlı yaşamaktadır. Nosy Be adasını ünlü yapan şeylerden biri Yılang Yılang ağacıdır. Morfolojik olarak da yılana benzeyen bir yapısı olan bu ağaç parfüm yapımında kullanılıyor ve oldukça güzel kokar. Bunun yanından dallarında kök olan ve UNESCO tarafından korumaya alınan Banyan ağacı da burada yer almaktadır. Gemimiz akşam 19.00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

10. GÜN DIEGO SUAREZ, MADAGASKAR
Gemimiz sabah saat 08.00'de Diego Suarez limananına yanaşacaktır. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Madagaskar adasının en kuzey bölümünde yer alan şehir, Antsiranana diğer adıyla Diego Suarez; 1975 senesine kadar Diego Suares olarak bilinen şehir, tamamen dogal bir limandır . Adını burayı 1506 senesinde ilk keşfeden iki Portekizli denizciden almıştır. Diego Diaz ve Fernando Suarez.Diego Suarez de ilk olarak bembeyaz kumsallara gidebilirsiniz. Kumsalda yine seyyar satıcılar, lemurlar ve iguanalar bulunuyor. Turistler için bol bol hediyelik eşya dükkanı bulunuyor burada. El sanatları oldukça gelişmiş.Dükkanları zemini kum. Sahildeli seyyar satıcılardan deniz kabuğu, merkezdeki dükkanlardan ise kaplumbağa kabuğu alabilirsiniz. Bunun yanında pareolar ve toka gibi kadınların özellikle hoşuna gidecek eşyalarda mevcuttur.Gemimiz akşam 18.00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

11. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

12. GÜN TAMAVATE, MADAGASKAR
Gemimiz sabah saat 08.00'de Tamavate limanına yanaşacaktır. Arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Toamasina Fransızca tuzlu anlamına gelmektedir,ayrıca bu şehir Tamatave olarak da bilinir.Madagaskar ın doğu kısmında yer alan Tamavate ülkenin en önemli limanlarından biridir ve başkent Antananrvo şehrinin 215 kuzeydoğusunda yer alır. Toamasina Atsinanana adı verilen bölgenin başkentidir. Canal Des Pangalanes isimli hem yapımı hemde doğal yapılara sahip kanalda düzenlenen tura katılabilirsiniz.Toamasina oldukca etkıleyıcı plajlara sahiptir. Yüzme ve pek çok su sporu yapılan bu plajlarda keyifli vakit geçirmek mümkündür. Gemimiz öğlen 15.00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

13. GÜN ST. DENIS, REUNION ISLAND
Gemimiz St. Denis limanına saat 15.00'de yanaşacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

14. GÜN ST. DENIS, REUNION ISLAND
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılarak şehri keşfedebilirler. Gemimiz saa 18.00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

15. GÜN PORT LOUIS, MAURITIUS
Gemimiz sabah saat 08.00'de Port Lous limanına yanaşacaktır. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Chamarel turuna katılabilirler. Chamarel küçük bir kasaba, ancak adadaki en güzel doğa harikalarına ev sahipliği yapıyor. 100 metrelik Chamarel Şelaleleri, gökkuşağının tüm renklerini barındırıyor. “Yedi Renkli Dünya” olarak bilinen kumul tepeleri ise, skaladaki tüm renkleri barındıran yapısıyla dünyadaki tek örnek olarak kabul ediliyor. Bugünkü ikinci durağınız, La Vanille Timsah Parkı olmalı. Buradaki gösterilerin yıldızı elbette timsahlar olsa da, bölgede yer alan bin farklı kelebek türü unutulmayacak güzellikte manzaralar oluşturuyor. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

16. GÜN PORT LOUIS, MAURITIUS
Sabah kahvaltısının ardından gemi çıkış ve pasaport işlemleri sonrası özel aracımız ile havalimanına transfer, Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Le Morne turuna katılabilirler. Bu eşsiz güzellikteki ada otellerin çoğunun yer aldığı bölge, ihtişamlı Le Morne Dağı’nın eteklerinde yer alan sayısız kumsal ve plaj içeriyor. Le Morne Brabant, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan bir bölge ve hem yüzmek, hem de fotoğraf çekmek için en uygun fırsatları sunuyor. Le Morne Dağı’nın iç burkan bir geçmişi de var; köleler, yüzlerce yıl önce özgürlüklerini kazanmak için kaçtıklarında, dağda bulunan mağaralara sığınıyor ve onlardan geriye kalanlar, bugün halen görülebiliyor. Tur sonrasında alışveriş için serbest zaman ve havalimanına dönüş. Pasaport,check-in ve bagaj işlemlerinden sonra Emirates Havayolları'nın EK704 nolu seferi ile saat 23:00 de Dubai'ye hareket. Geceleme uçakta.

17. GÜN DUBAI, BAE / İSTANBUL, TÜRKİYE
Yerel saat ile sabah saat 05.40'da Dubai'ye varış. Buradan yapacağımız aktarma ile Emirates Havayollarının EK123 nolu seferi ile saat 10.45'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14.50^de İstanbul'a varış. Keyfili bir turumuzun daha sonuna gelerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

•Costa neoRiviera 5* gemisinde tam pansiyon konaklama
•Havaalanı ve liman vergileri
•Emirates Havayolları ile Dubai aktarmalı gidiş dönüş uçak bileti
•Havaalanı - Liman - Havaalanı arası transferler
•Zorunlu seyahat sağlık sigortası
•Gemide alınan sabah, öğle ve akşam yemekleri
•Gemideki Eğlence, Animasyon ve Showlar (Her gün farklı program uygulanır)
•Tecrübeli Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

•Gemideki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
•Kişisel harcamalar(İnternet ve telefon kullanımı, mağazalarda satılan ürünler, kuru temizleme vb. )
•Kara Turları
•Gemi Hizmet Bedeli (gecelik kişi başı 10 Euro)
•Madagaskar vizesi (40 USD gemide ödenir)
•Güzellik merkezi, spa alanı ve Sağlık hizmetleri
•Vize Bedeli
•Yurtdışı çıkış harcı
• Gemi seyahat sigortası ( İsteğe bağlı )

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

Fiyat tablosunda belirtilen fiyatlar 2 kişilik kabinlerde kişi başı fiyatlardır.
3. Kişi yetişkin ve çocuk fiyatları 2 yetişkinin yanında konaklayan kişiler için geçerlidir.
Program için MADAGASKAR VİZESİ(gemide alınacaktır) gereklidir.
Seyahate katılım gösterebilmek için tur tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan, yırtılmamış pasaport olması gerekmektedir.
Programda belirtilen saatler EMIRATES Hava Yolları ve COSTA CRUISES şirketinden alınmıştır. Tur esnasında oluşabilecek herhangi bir saat değişikliğinden acenteniz sorumlu değildir. Costa Cruise Line liman ve saatlerde değişiklik yapma hakkını tur süresince saklı tutar.
Gemide Amerikan Dolar’ı geçmektedir. Gemideki yüksek kur farkından etkilenmemek için tura gitmeden önce temin edilmesini öneririz.
Gemiye giriş esnasında her kabinde en az 1 kişinin kredi kartı ibraz etmesi gerekmektedir. Gemideki olası harcamalarınız için kişi başı 200$ tutarında provizyon çekimi yapılacaktır.
Geminin kalkış saatine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. En geç gemi kalkış saatinden 1 saat önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir.
İptal şartları toplam satış fiyatı üzerinden hesaplanacaktır.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Kabin Tipi Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
İç Kabin Kişi Başı 10.11.2017 26.11.2017 0 € 2.289 € 2.039 € 0 € 0 €
Premium İç Kabin Kişi Başı 10.11.2017 26.11.2017 0 € 2.389 € 2.039 € 0 € 0 €
Dış Kabin Kişi Başı 10.11.2017 26.11.2017 0 € 2.489 € 2.039 € 0 € 0 €
Premium Dış Kabin Kişi Başı 10.11.2017 26.11.2017 0 € 2.639 € 2.039 € 0 € 0 €