• Anasayfa
  • Dalmaçya Kıyıları MS Apolon Gemisi İle 15 Eylül

Dalmaçya Kıyıları MS Apolon Gemisi İle 15 Eylül

1.790 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 7 gece, 8 gün
  • Gidiş: 15.09.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 22.09.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / DUBROVNIK, HIRVATİSTAN
Sabah saat 06.20'de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrasında saat 09.20'de Türk Hava Yolları’nın TK 439 sefer sayılı uçuşu ile Dubrovnik’e hareket.
10.10'da Dubrovnik’e varış. Dubrovnik ya da eski adıyla Ragusa, Hırvatistan'ın Adriyatik Deniz’i sahilinde bulunan, orta çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir. Hırvatistan'ın 1991'de Yugoslavya'dan ayrılışı sırasında çıkan iç savaşta, saldırıları nedeniyle şehirdeki tarihi eserler önemli ölçüde zarar görmüş. UNESCO'nun başlattığı yenileme çalışmaları ile de 2005 yılı itibarıyla şehir eski görünümüne büyük ölçüde kazanmıştır. Tarihi mirası, plajları, gece hayatı ile ziyaretçiler tarafından ilgiyi hak eden bir şehirdir. Gümrük işlemleri sonrası gemiye transfer. Gemimiz Dubrovnik'te geceleme yapacaktır.

2. GÜN MLJET, HIRVATİSTAN
Öğle saatlerinde gemimiz Mljet’e varmak için hareket ediyor. Kahvaltı ve öğle yemeği ardından gemimiz 12.30'da Hırvatistan’ın orman yoğunluğu en fazla olan Mljet Adasına varacaktır. Doğal koruma altında olan Mljet Adası, yüzde yetmişi çam ormanları ile kaplıdır ve adanın üçte biri Milli Park’tır. Ada içerisindeki doğal göl görülmeye değer. Manastır tepesinde bulunan eşekler yiyecek sunmanızdan memnun olacaktır. Ayrıca Homeros’un Odesa destanında geçen bir hikâyeye ev sahipliği yapar. Gemimiz Mljet'de demirleyecektir.


3. GÜN KORÇULA, HIRVATİSTAN
Sabaha erken saatlerinde gemimiz Korçula’ya varmak için hareket ediyor. Kahvaltı ve öğle yemeği gemide olacaktır. Sabah 10.00'da varacağımız Korçula Adriyatik Denizi’nde bulunan Hırvatistan’a bağlı bir adadır. Burası balıkçı köyleri, muhteşem koyları, plajları, üzüm bağları ve zeytinlikleri olan ufacık bir ortaçağ şehri ve ünlü gezgin Marco Polo’nun doğduğu ada olarak bilinmektedir. Adaya ilk olarak yerleşen Yunanlılar, bitki örtüsünün yoğunluğu ve koyu rengi sebebi ile ‘Korkyra Melaina - Siyah Korfu’ ismini vermişler adaya. Tepede surların içerisinde bulunan eski şehri, taş evler arasında dar sokakları, kemerli köprüleri, katedrali, Gotik ve Rönesans mimarisi ile kiliseler ve sarayları görülmeye değerdir.


4. GÜN HVAR, HIRVATİSTAN
Sabah kahvaltısı ile birlikte, gemimiz Hvar’a varmak için hareket ediyor. Öğle yemeğini gemide aldıktan sonra, gemimiz Adriyatik’in incisi Hvar Adası'na varacaktır. Hırvatistan'a bağlı olan Adriyatik Denizi'nde bulunan Hvar Adası, Dalmaçya kıyısı yakınlarında bulunur. Akdeniz’den yolu geçen denizciler için önemli bir limandır. Ada, doğal güzelliği, denizi, balık ürünleri ve eğlenceli gece hayatı ile dikkat çekiyor. Fransız parfümlerinde kullanılan lavantaların vatanı olan ada, son zamanlarda Avrupa’nın yeni St. Tropez’i olarak anılmaktadır. Adada yer alan Stari Grad olarak adlandırılan bölge M.Ö Yunanlılar tarafından kullanılmıştır. Stari Grad’ın antik kısmı UNESCO tarafından korunmakta ve Dünya Mirası Sit Alanı sayılmaktadır. Kasabanın içine kadar giren deniz merkezi ikiye böler. Burası güzelliği ve doğası ziyaretçileri büyülemektedir.


5. GÜN BOL, HIRVATİSTAN
Sabah erken saatlerde Bol’a varmak için hareket ediyoruz. Kahvaltı ve öğle yemeği gemide alınacaktır. 08.30'da varacağımız Bol, Hırvatistan'ın Split - Dalmaçya ilçesindeki Braç adasının güneyinde bulunan bir kasabadır. Brac’daki en eski yerleşim yeridir. Burası muhteşem plajlara ve doğal güzelliklere sahiptir. Adanın en yüksek noktasına çıkıp bakıldığında denize doğru uzanmış sahili ve ormanlarıyla bir tatil cennetidir. Batıda Adriyatik'teki en büyük ve en güzel cazibe merkezlerinden biri olan Zlatni fare (Haliç) bulunmaktadır. Burası en popüler plajı Zlatni Rat (Golden Cape) ile ünlüdür. Geceleme gemimizde olacaktır.

6. GÜN MAKARSKA , HIRVATİSTAN
Sabah’ın erken saatlerinde gemimiz Makarska ’ya doğru hareket ediyor. Kahvaltı ve öğle yemeği gemide olacaktır. Makarska, Biokovo dağının altında popüler bir turistik yer olan Makarska Riviera'sının merkezidir. Split-Dalmaçya ilçesinin bir parçası olamakla beraber Marska Rivierası boyunca birçok kasaba ve köy bulunur. Özellikle, Makarska dar taş döşeli sokakları olan eski bir kasabadır. Zengin doğası ve iklimi ile Hırvat kıyıları arasında en cazip popüler turistik yerlerden biridir. Geceleme gemimizde olacaktır.


7. GÜN PUSCINA / SPLİT, HIRVATİSTAN
Sabah’ın erken saatlerinde gemimiz Pucisca için hareket ediyor. Kahvaltı ve öğle yemeği gemide gerçekleşecektir. 10.30'da varacağımız Pucisca, Braç’ın kuzey sahillerinde derin bir doğal körfezin sonunda yer alan taştan doğmuş bir köydür. Beyaz kireç taşı ve güzel koyu ile ünlüdür. Avrupa’daki en güzel köylerden biri olarak bilinir. Binaların birçoğu yerel taşlarla inşa edilmiştir ve kenti süsleyen sayısız anıt vardır. Pucisca, Plebeian evleri, Rönesans sarayları ve Braç beyaz taştan yapılmış barok yapıların uyum ve homojenliği ile buraya gelen ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Gemimiz 13.00'da buradan ayrılıp, 14.30'da Split'e yanaşacaktır. Hırvatistan’da bir liman kenttir, Akdeniz'in en faal üçüncü limanıdır. Adriyatik Denizi kıyısına çıkıntı yapan dağlık bir burunda yer alır. Korunaklı limanı, gelişmiş hinterland bağlantısıyla, ülkenin Adriyatik kıyısındaki en önemli limanı, deniz üssü canlı bir ticaret, endüstri ve turizm merkezidir.
Bölgenin kaderi Roma hükümdarı Diocletianus’ın MÖ 300 yılında yazlık sarayını buraya yaptırmasıyla değişmiştir. Benzer bir sarayı da bugün İzmit’in bulunduğu yerde yapıldı tarihçiler tarafından dile getiriliyor. Diokletianus Sarayı, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır. Split’te yakın , Trogir UNESCO şehri, denizi, marinaları, 1700 senelik Dieklotianus sarayı, alışveriş dükkânları, kafeleri, Cruise limanı, adaları ile Akdeniz kıyısında çok turistik bir şehirdir. Gemimiz Split limanında demirli kalacağından, misafirlerimiz akşam yemeklerini dışarıda alabilir ve Split'in gece hayatını yaşayabilme imkanı bulacaklardır.

8. GÜN SPLİT / DUBROVNİK, HIRVATİSTAN / İSTANBUL, TÜRKİYE
07.00'da gemide alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemleri sonrasında, saat 11.05'de TK 440 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket.Yerel saat ile 13.50'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Gemide 7 Yarım Pansiyon Konaklama (kahvaltı ve öğle yemeği)
*THY ile gidiş - dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
*Program dâhilinde tüm transferler
*Yemek sonrası alınan kahve ve çaylar
*Hoş geldin ve veda gecesi yemeği
*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
*Liman, hava limanı vergileri (380 €)
*Ekstra olarak belirtilmemiş tüm turlar
*Wi-fi (seyir halinde iyi sinyal zayıflayabilir)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler.
*Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)
*Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar
*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.
*Akşam yemekleri
*Schengen vize ücreti (Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır.)
*Gemi personel bahşişler (kişi başı toplam 49€ önerilmektedir.)
*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı (hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %25 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. (Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

NOTLAR

Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.
•Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımında küçük olduğu zaman Ekstra Turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra Turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
•Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden 30 günü öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
•Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir
•Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programları/ekstra turların saatleri değişebilir.
•Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
•Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.
•Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
•Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekânlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!
•Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergâhını değiştirmeye tek başına karar verebilir.
Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
•Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Kabin Tipi Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Standart Kabin giriş altı (İki lumbozlu) 15-17m² 15.09.2018 22.09.2018 2.780 € 1.790 € 1.490 € 0 € 0 €
Ana Kabin giriş güverte (İki lumbozlu) 14-15m² 15.09.2018 22.09.2018 2.980 € 1.990 € 1.490 € 0 € 0 €