• Anasayfa
  • Dordogne ve Garonne Nehri MS Cyrano De Bergerac ile 08 Ağustos

Dordogne ve Garonne Nehri MS Cyrano De Bergerac ile 08 Ağustos

1.599 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 7 gece, 8 gün
  • Gidiş: 08.08.2018
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 14.08.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / BORDEUX, FRANSA
Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1389 sayılı sefer ile saat 10:20'de hareket. Saat 13:10'da varışta özel otobüsle panoramik Bordeaux şehir turu. Fransa'nın Güney Batısında, önemli bir ticaret merkezi olan şehir. Nüfusu 260.000 dir. Bordeaux, özellikle şarapçılık endüstrisi ile Fransa'da ve dünyada ünlüdür. Kendi adı ile anılan şaraplar, dünyanın en güzel şarapları arasında sayılmaktadır. Birbirinden görkemli şatoları, bağları, enfes şarapları ve leziz yiyecekleriyle bir rüya diyarı olan Bordeaux turunda, St Catherine sokağı, şarap okulu, Milli Opera binası- Saint-Andre katedrali - Notre Dame la Grande kilisesi, şehir meclis binası, bit pazarı, şehir meydanı, adalet sarayı, Quinconces çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00'de gemiye transfer ve hoşgeldiniz kokteyli ile karşılanıp kabinlere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2.GÜN BORDEAUX, FRANSA / PAUILLAC, FRANSA
Yolculuğumuza Garonne nehrinin aşağısına doğru ilerleyerek başlayacağız. Ve daha sonra Gironde nehri ile birleşerek Cazeau va Patiras adalarını geçecek ve öğle yemeğinden once Pauıllac’a varacağız. Uzun zaman once şarap tüccarları ve ticari gemi kaptanları tarafından kurulan bu yerleşim merkezinde sizi rıhtım boyunca uzanan ve taş bloklarından inşa edilmiş eski bir soylu evi karşılayacaktır. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu edenler ekstra Medoc turuna katılabilirler. Okyanus ile Gironde haliçi arasında kalan bu bölge ılıman iklimi ile şarap üzümü yetiştirmek için ideal bir bölgedir. Gemi Pauillac'da geceleyecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


3.GÜN PAUILLAC, FRANSA / GIRONDE HALİCİ / BLAYE, FRANSA
Sabah erken saatte gemi hareket ediyor. Gironde halici boyunca yol alıyoruz. Bataklık bölgeyi ve Gironde’un sarp kayalıklarını geçip Blaye’ye varmadan önce Trogolodyte evleri ve balıkçı kulübelerini göreceğiz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00 gibi Blaye’ye varış. Burada bulunan kale şehre ayrı bir cazibe katmaktadır. Arzu edenler ekstra Kayalık ve Bourg ziyareti turuna katılabilirler. Nehir boyunca kıvrılan yollarda yol alarak birbirinden güzel bahçeler, su üstünde kazıklar üstüne inşa edilmiş eski balıkçı evlerinden oluşan muhteşem manzaraları seyredeceksiniz. Kayalıklar üzerinde inşa edilmiş bir köy olan Bourg’u ziyaret ettikten sonra Blaye’ye dönüşte Kaleyi ziyaret edeceksiniz. Gemide akşam yemeğinden sonra Dans ve müzik için serbest zaman.

4.GÜN BLAYE, FRANSA / LIBOURNE, FRANSA / SAINT EMILION, FRANSA
Gemide sabah kahvaltıdan önce erken saatte gemimiz Libourne’a hareket edecektir. Garonne nehri boyunca yol alarak Bordeaux’yu Cazeau adasını geçerek Dordogne nehri üzerinde yer alan Libourne’a akşam üzeri varıyoruz. Arzu eden yolcular için ekstra Saint-Emillion turu; Bir Ortaçağ köyü olan mimarisi ve yeraltı anıtlarını göreceksiniz. Bir keşiş tarafında kurulmuş olan bu köyün şarap mahzeni ünlüdür .Mahzenler de ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu keşişin anısına inşa edilmiş olan kutsal Ruh kilisesini de görecek ve bir aile işletmesi olan şarap imalathanesini ziyaret edip şarap tadımı yapacaksınız. Gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN LIBOURNE, FRANSA / CADILLAC, FRANSA
Gemide sabah kahvaltıdan sonra Cadillac için hareket. Gironde nehri üzerinden tekrar Garonne nehri üzerinden seyrederek öğlen Cadillac’a varıyoruz. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Roquetaillade şatosu ve Cadillac turu. 12yy ve 14 yy da inşa edilmiş olan bu Ortaçağ şatosu sizi kendisine hayran bırakacaktır. Ayrıca Fransa’nın tarihi miraslarından biri olan ve 19.yyda Viollet-le-Duc tarafın dan mekaniçi düzenlenen bir ortaçağ kalesini de göreceksiniz. Daha sonra Cadillac’a dönerek nehrin sağ tarafında kurulmuş olan şehir turunu yapacaksınız. Cadillac lordlarından Dük Epernon tarafından yaptırılan muhteşem şatoyu , köprülerini ve siperlerini, 15.yyda yapılan evleri, kiliseyi ve meydanı göreceksiniz. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN CADILLAC, FRANSA / BORDEAUX, FRANSA
Gemide kahvaltıdan sonra nehrin güzel manzaralarını seyrederek yol alacaksınız. Gemide öğle yemeği. Öğleden sonra gemimiz Bordeaux’ya varışta serbest zaman. Akşam Gala yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN BORDEAUX, FRANSA / TOULOUSE, FRANSA / İSTANBUL, TÜRKİYE
Gemide sabah kahvaltıdan sonra gemiden ayrılış. Touluse havaalanına transfer ve saat 14:25'de Türk havayollarının TK1390 sayılı seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 18:55'de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları ile Istanbul-Bordeaux/Toulouse-İstanbul uçak bileti
*Havaalanı, liman vergileri ve gemi hizmetleri (380 Euro)
*Gemide 6 gece 7 gün tam pansiyon konaklama
*Bordeaux panoramik şehir turu .
*Gemide yemeklerde alınan maden suyu,açık şarap ve bira,meyve suyu,çay ve kahve
*Geminin barında alınan içkiler (Şampanya ve şarap listesi hariç)
*Tüm transferler
*Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
*Türsab mecburi sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Ekstra turlar ( Nakit olarak gemide ödenecektir)
*Bahşişler (Kişibaşı 70 Euro olup gemide toplanacaktır)
*Şahsi harcamalar
*Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
*Seyahat sağlık Sigorta
*Yurt Dışı çıkış harcı

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten VIP Turizm sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü VIP Turizm programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
Nehir turları içeriği ve saatleri gemi şirketi tarafından belirlenmekte olup, tur esnasında gemiden ayrılış ve dönüş saatleri belirlenecektir.
Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i Kaptan’ın Gala Gecesidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise yada gömlek-Ceket, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi yada şık bir kıyafet bulundurmaları beklenmektedir.
Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi gerekmektedir.
Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da VIP Turizm sorumlu olmayacaktır.
Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından VIP Turizm sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan VIP Turizm sorumlu olmayacaktır.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
•Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Alt Güverte Kişi Başı (Açılmaz Pencere) 08.08.2018 14.08.2018 0 € 1.599 € 0 € 0 € 0 €
Orta Güverte Kişi Başı (Üstten Açılan Pencere) 08.08.2018 14.08.2018 0 € 1.749 € 0 € 0 € 0 €
Üst Kat French Balkonlu Kabin (Kişi Başı) 08.08.2018 14.08.2018 0 € 1.899 € 0 € 0 € 0 €