• Anasayfa
  • Douro Nehri ve Lizbon 5* MS Douro Cruiser gemisi ile 02 Ağustos

Douro Nehri ve Lizbon 5* MS Douro Cruiser gemisi ile 02 Ağustos

1.999 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 9 gece, 10 gün
  • Gidiş: 02.08.2018
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 11.08.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / PORTO, PORTEKİZ
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde sabah 10.30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları, TK 1451 numaralı seferi ile saat 11.45’de Porto'ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile 14.35’de Porto'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Porto limanında demirli nehir gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Porto Şehir turuna katılabilirler. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak adlandırılan ve Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Porto, bozulmamış eski mahalleleri, dar ve labirenti andıran sokakları, kemerli evler ve muhteşem kiliseleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Porto aynı zamanda şarapları ile de ünlüdür. Duoro nehri boyunda yer alan Vila Nova de Gaia’da göz alabildiğince uzanan bağlardan ünlü Porto şarabı elde edilmektedir. Tur sonrası gemiye dönüş ve serbest zaman Gemimiz bu gece Porto limanında demirli kalacaktır. Akşam yemeğinden sonra kaçırılmaması gereken bir tur sizleri bekliyor. Geceleme gemide.

2. GÜN PORTO / ENTRE OS RIOS, PORTEKİZ
Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Gemide öğle yemeği. Gemimiz saat 14.30'da Porto limanından Entre-os-Rios limanına doğru yol alacaktır. Gemimiz saat 18.30'da Entre-os-Rios limanına yanaşacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. GÜN ENTRE OS RIOS / REGUA, PORTEKİZ
Gemide sabah kahvaltısının ardından gemimiz saat 08.30'da Regua limanına doğru yol alacaktır. Gemimiz saat 12.30'da Regua limanına yanaşacaktır. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcularımız için ekstra Lamego turu. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN REGUA / PINHAO / VEGA DE TERRON
Gemide sabah kahvaltısının ardından gemimiz saat 09.00'da Regua limanından ayrılacaktır. Arzu eden yolcular için ekstra Mateus Sarayı & bahçeleri turu. Mateus sarayı ve bahçeleri, Villa Real şehri yakınlarında ‘’Tras-os-Montes’’ bölgesinde yer almaktadır. Bu tur esnasında, Mateus roze şarabı ile 18.yy dönemine ait bu muhteşem saray arasındaki bağı kurma fırsatınız olacak. Tur sonrası Pinhao'daki gemimize dönüş. Gemimiz saat 11.30'da Pinhao limanına yanaşacak ve saat 12.30'da limandan ayrılacaktır. Gemide öğle yemeği. Gemimiz saat 19.00'da Vega de Terron limanına yanaşacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN VEGA DE TERRON / BARCA D'ALVA, PORTEKİZ
Gemide sabah kahvaltı. Arzu eden yolcular için ekstra Salamanca turu (yemekli). Tura katılanlar Barca D’Alvada gemiye bineceklerdir. Gemimiz Vega de Terron limanından saat 12.00'de ayrılacak ve saat 12.30'da Barca D’Alva limanına yanaşacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. GÜN BARCA D'ALVA / POCINHO / PINHAO, PORTEKİZ
Gemide sabah kahvaltısının ardından saat 09.00'da gemimiz Barca D'alva limanından ayrılarak Pochino limanına doğru yol alacaktır. Gemimiz saat 11.00'de Pochino limanına yanaşacaktır. Arzu eden yolcular için ekstra Figueira De Castelo Rodrigo turu için hareket ediyoruz. 16.yy'dan kalma duvarları ve dar sokakları ile ünlü bu kasabayı gezdikten sonra gemimize biniyoruz ve saat 12.30'da gemimiz limandan ayrılacaktır. Gemide öğle yemeği. Gemimiz saat 17.30'da Pinhao'ya yanaşacaktır. Burada yürüyerek bir şehir turunda mavi çinilerle süslü eski bir istasyonu da ziyaret edecek ve akşam yemeğimizi geleneksel bir üzümbağı restoranında alacağız. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN PINHAO / PORTO, PORTEKİZ
Gemimiz saat 06.30'da Pinhao limanından ayrılacaktır. Öğle yemeğinin ardında gemimiz saat 14.00'de Porto limanına yanaşacaktır. Arzu eden yolcular için ekstra Braga- Guimaraes turu. Portekizin Roma’sı diye adlandırılan bu şehirde çok özel mimari binalar göreceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.8. GÜN PORTO / LİZBON, PORTEKİZ
Kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve transferimizle Lizbon'a doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Coimbra’da öğle yemeği(yolcuya aittir) molası. Lizbon’a varışta otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

9. GÜN LİZBON, PORTEKİZ
Otelde sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Lizbon şehir turu; Rossio Av.st Georges Şatosunun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama meydanı, Belem kulesi, Keşifler anıtı , Jeronımus manastırı, Sao Jorge kulesi, görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ekstra Estoril –Cascais-Sintra turu. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı ve eşsiz manzarası ile Cabo de Rocayı göreceksiniz serbest zaman. Geceleme otelimizde.

10. GÜN LİZBON, PORTEKİZ / İSTANBUL, TÜRKİYE
Otelde sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla ayrılıyoruz. Havaalanına transfer. Saat 15.45'de Türk havayollarının TK1760 seferi ile hareket. Saat 22.25'de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları ile Istanbul – Porto/Lizbon -İstanbul uçak bileti
*Havaalanı, liman vergileri ve gemi hizmetleri (420 Euro)
*Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
*2 gece Lizbon Otel konaklaması
*Tüm transferler
*Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
*Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Ekstra turlar ( Euro olarak gemide nakit ödenir)
*Gemi hizmet görevlileri ücreti. (60 euro olup gemide nakit euro olarak toplanacaktır.)
*Şahsi harcamalar
*Vize (Schengen vizesi )(Yeşil pasaporta vize yok)
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Yurt Dışı çıkış harcı

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

*Seyahate ilişkin Gemi Biletleri , uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
*Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
*Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
*Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Aşırı şekilde su seviyelerindeki değişimlerde navigasyonun mümkün olmaması *Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
*Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz.
*Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
10- Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiç bir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
*Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
*Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
*Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
*Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
Uçak Ulaşım Uyarılar
*2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır.
*28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
*Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
*Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
*Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar :
Organize edeceğimiz turlar Özel araç, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
*Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Resepsiyonun karşısında bulunan ‘’Tur Kayıt Desk’inde rehbere nakit olarak yapılır, kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir.İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında ;alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.
Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
*Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
•Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Ana Güverte Kişi Başı 02.08.2018 11.08.2018 2.799 € 1.999 € 0 € 0 € 0 €
Üst Güverte Balkonlu Kabin Kişi Başı 02.08.2018 11.08.2018 3.409 € 2.459 € 0 € 0 € 0 €