• Anasayfa
  • Douro Nehrinde Yılbaşı 5* MS Douro Cruiser gemisi ile 26 Aralık

Douro Nehrinde Yılbaşı 5* MS Douro Cruiser gemisi ile 26 Aralık

1.699 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 7 gece, 8 gün
  • Gidiş: 26.12.2017
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 02.01.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / PORTO, PORTEKİZ
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde sabah 10.30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları, TK 1451 numaralı seferi ile saat 12.15’de Porto'ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile 14.10’da Porto'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Porto limanında demirli nehir gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Porto Şehir turuna katılabilirler. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak adlandırılan ve Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Porto, bozulmamış eski mahalleleri, dar ve labirenti andıran sokakları, kemerli evler ve muhteşem kiliseleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Porto aynı zamanda şarapları ile de ünlüdür. Duoro nehri boyunda yer alan Vila Nova de Gaia’da göz alabildiğince uzanan bağlardan ünlü Porto şarabı elde edilmektedir. Tur sonrası gemiye dönüş ve serbest zaman Gemimiz bu gece Porto limanında demirli kalacaktır. Akşam yemeğinden sonra kaçırılmaması gereken bir tur sizleri bekliyor. Geceleme gemide.

2. GÜN PORTO / REGUA / PINHAO, PORTEKİZ
Gemimiz sabah saat 07.00'de Porto limanından Regua'ya doğru yol alacaktır. Dileyen misafirlerle tam gün yapılacak olan Braga ve Guimaraes extra turuna katılmak için Porto limanda otobüsümüzle ayrılıyoruz. (bugün tam günlük bu tura katılan misafirlerimiz öğle yemeklerini sabah kahvaltı sırasında kendilerinin hazırlayacağı kumanya olarak alacaklardır.) Ülkenin en eski kentlerinden biri olan Braga, Portekiz’in en büyük üçüncü şehri ve genç nüfusa sahip cıvıl cıvıl bir yeridir. Burası ülkenin dinsel merkezi olarak kabul ediliyor. 11. yüzyılda ülkenin dini başkenti ve büyük bir başpiskoposluğun merkezi haline gelmiştir. Kentin yaklaşık on düzineye yakın kilisesi ve görkemli katedrali de dahil olmak üzere, çoğu turistik mekan yürüme mesafesindedir. Katedraller, saraylar, bahçeler, şapeller görülmeye değer yerler arasındadır. Guimarães ise, Braga bölgesinde bulunan bir şehirdir. Tarihi kent merkezi, bir ortaçağ yerleşiminin son derece iyi korunmuş ve otantik bir örneği olduğu için 2001 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.52.000 nüfuslu Guimarães, Portekiz’in kuruluşunda oynadığı rol nedeniyle tarihi bir önem taşır. Portekiz’in ilk Kralı Afonso Henriques’in burada doğduğuna yaygın olarak inanıldığı için kent genellikle “Portekiz uyruğunun doğduğu yer” veya “beşik kent” olarak anılır.Gemimiz saat 13.00'de Regua limanına yanaşacaktır. 14.30'da Regua'dan hareket ederek Pinhao limanına doğru yol alacak. (Extra Tura katılan misafirlerimiz gemiye Pinhao limanından binecekler ). Gemimiz akşam 17.30'da Pinhao limanına yanaşacaktır. Tur sonrası Pinhao'daki gemimize dönüş. Geceleme gemide.


3. GÜN PINHAO / VEGA DE TERRON, PORTEKİZ
Gemimiz saat 07.00'de Pinhao limanından ayrılarak Vega de Terron'a doğru yol alacaktır. Gemi nehir boyunca hareketle teraslar şeklinde olan üzüm bağları arasından geçecektir. Gemimiz saat 14.30'da Vega de Terron limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Figueira De Castelo Rodrigo turuna katılabilirler. 16.yy'dan kalma duvarları ve dar sokakları ile ünlü bu kasabayı gezdikten sonra akşam yemeği için gemimize dönüyoruz. Geceleme gemide.

4. GÜN VEGA DE TERON / BARCA D'ALVA, PORTEKİZ
Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan, İspanyanın Castilla y Leon bölgesinde yer alan Salamanca turuna katılabilirler. (Gemimiz öğlen 12.00'de Vega De Terron dan hareket edip Barca D'Alva limanına gidecek ). Burada yapacağımız tur esnasında, Tarihi Salamanca Üniversitesi, Çift Kuleli Katedral, St. Martin Kilisesi, 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Deniz Kabuğu Evi ve Plaza Mayor meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehirdeki serbest zamanınızda küçük cafelerden birinde İspanyol mezeleri olan Tapasları denemenizi tavsiye ederiz. Serbest zaman sonrası Flamenco Show izleme fırsatınız olacak. Geceleme gemide.

5. GÜN BARCA D'ALVA / FERRADOSA PINHAO, PORTEKİZ
Gemimiz saat 08.00'de Barca D'Alva limanından ayrılarak Pinhao'ya doğru yol alacaktır. Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Ferradoa Porto şarap turuna katılabilirler.(Tura katılan misafirlerimiz gemiye Pinhao'dan binecekler.) Üzüm bağları arasından geçerek bir şarap çiftliğine geleceğiz ve burada şarap tadımı yapacağız. Geceleme gemide.

6. GÜN PINHAO / REGUA / PORTO, PORTEKİZ
Gemimiz saat 07.00'de Pinhao limanından ayrılarak Regua'ya doğru yol alacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Lamego turuna katılabilirler. Burada Nossa Senhora dos Remedios katedralini ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Regua’ya gelmiş olan gemimize döneceğiz. Gemide öğle yemeğinden sonra yine nehir asansörlerinden geçerek Porto’ya varacağız. Bu akşam gemimiz tarafından organize edilecek Yılbaşı Özel akşam menüsü ile yeni yılı karşılayacağız. Geceleme gemide.

7.GÜN PORTO / FATIMA / LİZBON, PORTEKİZ
Yeni yılın ilk günü. Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra " Fatima & Lizbon " turuna katılabilirler. Turumuza UNESCO tarafından tarihi kent olarak kabul edilen Lizbon’a hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik otobüs yolculuğumuz sırasında yol üzerinde ekstra Katolikler’in en önemli hac merkezlerinden biri olan “Fatima Şehri”ni görme fırsatımız olacak. Öğle saatlerinde Lizbon’a varışımızın ardından panoramik Lizbon Şehir turu yapacağız. Bu turumuzda; Rossio Av ,St.Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronımus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Porto'ya döneceğiz. Geceleme gemide.

8. GÜN PORTO, PORTEKİZ / İSTANBUL, TÜRKİYE
Sabah kahvaltısının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve limanda bizi bekleyen özel aracımızla Porto havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK1452 nolu seferi ile saat 15.15'de İstanbul'a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 22.45'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları ile Istanbul – Porto/Lizbon -İstanbul uçak bileti
*Havaalanı, liman vergileri ve gemi hizmetleri (420 Euro)
*Gemide 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
*Tüm transferler
*Türkçe rehberlik hizmeti
*Türsab mecburi mesuliyet sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Ekstra turlar (nakit olarak gemide ödenir)
*Gemi hizmet görevlileri ücreti. (60 euro olup gemide nakit euro olarak toplanacaktır.)
*Şahsi harcamalar
*Vize (Schengen vizesi )
*Seyahat Sağlık Sigortası
*Yurt Dışı çıkış harcı

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

*Seyahate ilişkin Gemi Biletleri , uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
*Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
*Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
*Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Aşırı şekilde su seviyelerindeki değişimlerde navigasyonun mümkün olmaması *Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
*Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz.
*Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
10- Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiç bir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
*Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
*Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
*Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
*Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
Uçak Ulaşım Uyarılar
*2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır.
*28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
*Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
*Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
*Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar :
Organize edeceğimiz turlar Özel araç, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
*Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Resepsiyonun karşısında bulunan ‘’Tur Kayıt Desk’inde rehbere nakit olarak yapılır, kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir.İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında ;alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.
Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
*Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
•Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Ana Güverte Kişi Başı 26.12.2017 02.01.2018 2.199 € 1.699 € 0 € 0 € 0 €
Üst Güverte Kişi Başı 26.12.2017 02.01.2018 3.199 € 1.999 € 0 € 0 € 0 €