• Anasayfa
  • EKVATOR & MASHPI BULUT ORMANI & GALAPAGOS ADALARI 19 Mayıs -09 Haziran- 18 Ağustos 2018 Çıkışlı

EKVATOR & MASHPI BULUT ORMANI & GALAPAGOS ADALARI 19 Mayıs -09 Haziran- 18 Ağustos 2018 Çıkışlı

7.400 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 11 gece, 12 gün
  • Gidiş: 19.05.2018
  • KLM Hava Yolları
  • Yarım Pansiyon
  • Dönüş: 31.05.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün Istanbul – Amsterdam – Quito
Sabahın ilk saatlerinde, Atatürk Havalimanı’ndan Ekvator’un başkenti Quito’ya gidiyoruz.. Madrid aktarmalı yapacağımız uçuşumuz KLM Havayolları KL 1610 sayılı uçak ile saat 05:55’de.. Batıya yolculuk edeceğimiz için, güneşi takip ederek aynı gün içinde dünyanın öbür ucuna varacağız. Qutio’ya varışımız yerel saatle 16:00’da. Otelimize yerleşmenin ardından, Theatre Plaza’ya tepeden bakan, Theatrum Restoran ve Wine Bar’da, yerel tatları ile tanışacağımız keyifli bir akşam yemeğinde buluşuyoruz.., Quito’nun 18. yüzyılda inşa edilen ilk tiyatrosu olan Theatre Sucre’nin ikinci katında bulunan etkileyici restoran, leziz yemekleri ve bir sahne temsilindeki büyük perdelerle dekore edilmiş, çarpıcı ambiyansı ile ünlüdür.

2. Gün Quito
Kahvaltının ardından şehri gezmeye başlıyoruz. Zengin bir tarihe sahip olan Quito, 1534 yılında İspanyol İstilacı Sebastian de Benalcázar tarafından kurulan, dünyadaki en yüksek ikinci başkenttir. Yaklaşık üç yüzyıl boyunca, Quito’nun kolonilerde ilk özerk cuntayı kurduğu yıl olan 1809 yılına kadar, İspanyol sömürge yönetimi altında, çeşitli sanat ve entelektüel topluluklar gelişmiştir. Riobamba’da imzalanan Anayasanın kabul edilmesiyle Ekvator Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ilan ettiği 1830 yılına kadar, Kurtarıcı Simon Bolivar ülkeyi Büyük Kolombiya Cumhuriyeti’nin bir parçası olarak yönetmiştir. Şehrin karışık geçmişini korumasından dolayı, UNESCO 1978 yılında Quito’yu “dünyanın kültürel miras alanları”ndan biri ilan etmiştir. Gezimiz sırasında, Ekvador’un başkentinin neden bir dünya kültürel alanı olma onurunu kazandığına tanık olacağız. Sanat hazineleri, ince ahşap oyma ve altın yapraklı sunaklar bakımından zengin olan kiliseler Quito’nun tarihsel ikonlarıdır. Cathedral, La Compañía de Jesus ve San Francisco gibi şehrin bazı süslemeli kiliselerine hayran kalacak ve Quito’nun “Eski Kasabası”nda yerel kültürün uzun tarihini deneyimleyeceğiz.

3. Gün Quito – Galapagos Adaları
Kahvaltının ardından, Galapagos’a uçuşumuz için havaalanına transferimiz yapılıyor. Quito’dan (Guayaquil üzerinden) Galapagos Adaları’na uçuşumuz yaklaşık 2.5 saat sürecek.. Baltra Havaalanına ulaştıktan sonra, limana kadar kısa bir otobüs yolculuğumuz olacak. Ardından, “Pangas” olarak bilinen motorlu küçük sandallar, kaptanın ve mürettebatın bizi güvertede karşılayacakları gemimiz Eclipse’ye götürecek. Gemiye biniş işlemlerimizin ardından Galapagos Adaları’nda macera ve doğa ile içiçe günler “Kaptanın Hoşgeldiniz Partisi” ile başlıyor.. Kısa bir toplantı ile görevliler ve mürettebat tanıtılacak, güvenlik ve gemiyi terk etme prosedürleri anlatılacak.
Öğleden Sonra: Las Bachas Plajı – Santa Cruz Adası
Las Bachas Plajı Santa Cruz’un kuzeyinde bulunmaktadır. Yumuşak, beyaz kumları ayrışmış mercanlardan oluşmuştur ve bu, kumu deniz kaplumbağaları için uygun bir yuvalama alanı haline getirmektedir. Plajın arkasında, küçük ve hafif tuzlu bir gölet bulunur. Burada flamingoları ve uzunbacaklı diğer sahil kuşlarını gözlemlemek mümkündür.


4. Gün Galapagos Adaları (Puerto Egas – Santiago Adası)
Sabah saatlerinde gemimiz Santiago’nun kuzeybatı tarafında bulunan Puerto Egas’a varıyor. (James Koyu) Gemiden ineceğimiz nokta, geçmişte aşınmış kaya oluşumlarının bulunduğu siyah bir plaj.. Gel-git havuzları, deniz kestaneleri, ahtapotlar ve deniz yıldızı gibi omurgasız bir dizi canlıya ev sahipliği yapan bölge foklara ve Fok Mağaralarına ev sahipliği yapar. Keyifli bir yürüyüşün ardından, deniz aslanlarını, balıkları ve belki de kaplumbağa ve resif köpekbalıklarını görebileceğiniz plajda yüzmek ve şnorkel yapmak için serbest vaktiniz olacak. Su aktiviteleri: Yüzme ve şnorkel yapma
Öğleden sonra gemimiz Bartolomé Adası’na doğru ilerliyor..
Bartolomé iki ziyaretçi alanı olan küçük bir adadır. İlk alanda, genellikle penguenlerin görüldüğü Pinnacle Kayası etrafında yüzebilir ve şnorkel yapabilirsiniz. Giysilerinizi hızlıca değiştirmek için gemiye geri çıkabilir ve sonra adanın en yüksek noktasına tırmanmak için kısa bir sandal yolculuğuna çıkabilirsiniz. Yol üzerinde kaynayan ve sertleşmiş koniler, lav akışları ve lav tüpleri dahil farklı volkanik oluşumlarla karşılaşacaksınız. Zirveden Sullivan Koyu’nun muhteşem görüntüsü uzun zaman hafızalarınızda yer edecek..


5. Gün Galapagos Adaları (Cerro Dragon – Rabida Adası - Santa Cruz)
Sabahın ilk saatlerinde gemimiz Cerro Dragon’a doğru ilerlerken dilerseniz üst güvertede erken kahvaltı ile güneşin doğuşunu seyredebilirsiniz... Cerro Dragon (Dragon Tepesi) adı, buranın kara iguanaları popülasyonununa ev sahipliği yapan, Santa Cruz’daki az sayıdaki alandan biri olmasından kaynaklanır. Rıhtıma yanaşmanın ardından, uzunbacaklılar, kılkuyruk ördeği ve flamingolarla dolu plajların hemen arkasındaki tuzlu su gölüne doğru geziye çıkıyoruz. Koyun nefes kesici görüntüleri eşliğinde tepeye doğru yapacağımız kısa yürüyüş sonrası kara iguanalarının yuvalama alanlarını göreceğiz..
Öğleden sonra Rábida Adası’na doğru ilerliyoruz. Rábida, deniz aslanı kolonisi ve pelikan yuvalama alanlarına ev sahipliği yapan, kırmızı kumlu plajını çevreleyen kırmızı volkanik kayaların bulunduğu küçük bir adadır. Adada, kıyı kuşlarının görülebileceği tuzlu su lagünüyle karşılaşacağız.. Rábida Galapagos Adaları’ndaki en iyi şnorkel alanlarından biridir. Adada yüzmenin yanısıra deniz kanosu yapma imkanı da bulacaksınız.


6. Gün Galapagos Adaları (Tagus Körfezi - Isabela Adası)
Gemimiz, tarihte korsanlar ve balina avcıları için demirleme yeri olarak kullanılan Tagus Körfezi’ne yanaşıyor. Burada, muhteşem bir bitki örtüsü ve Darwin Volkanı’nın volkanik manzaraları eşliğinde yürüyüş yapma, şnorkel veya deniz kanosu yapabilirsiniz. Yürüyüş yolunun son noktasında ise tüm körfezin ve Darwin Gölünün inanılmaz görüntüsü sizleri bekliyor.. Sabah programımızda, deniz iguanaları, penguenler, kahverengi pelikanlar, deniz kırlangıçları ve çatal kuyruklu martıların yanı sıra kayalıkların çıkıntıları üzerinde yaşayan çok sayıda mavi ayaklı sümsük kuşunu görme fırsatını yakalayacağız. Fernandina ve Isabela Adaları arasındaki kanalı keşfederken, bazen yunuslarla ve balinalarla karşılaşmakta mümkün..
Ardından gideceğimiz Elizabeth Koyu, Galapagos’ta ziyaret edeceğimiz en uzak noktalardan biri.. Marielas adındaki adacık etrafında yapacağımız yolculuk ile uçamayan karabataklar, balıkçıl kuşlar ve mavi ayaklı sümsük kuşları gibi geniş bir kuş yaşamı çeşitliliğine tanık olacağız. Ardından deniz kaplumbağaları ve kedi balıkları için adeta bir barınak olan, muhteşem bir eko sisteme sahip korunaklı bir koyağa giriyoruz..


7. Gün Galapagos Adaları (Punta Espinoza – Fernandina Adası - Punta Vicente Roca)
Gemimizin ilk durak yeri, en son 1995 yılında püsküren La Cumbre volkanının bulunduğu Fernandina Adası.. Ardından, uçamayan karabataklar, Galapagos yılanları, deniz iguanaları, penguenler ve Galapagos atmacası dahil en benzersiz Galapagos türlerinin görülebileceği küçük bir ada olan Punta Espinosa’ya gidiyoruz..

Öğleden sonra, her türlü balığın yansıra, genellikle deniz kaplumbağalarını da görebileceğiniz Punta Vicente Roca’da şnorkel yapacağız. Şnorkelden sonra, size Galapagos’un muhteşem jeolojik kaya oluşumlarını gösterecek bir panga yolculuğuna çıkıyoruz. Bu alanda sık sık Nazca sümsük kuşları, pelikanlar, çatal kuyruklu martılar, deniz iguanaları, uçamayan karabataklar ve penguenler görülmektedir.


8. Gün Galapagos Adaları – Santiago de Chili – Santa Cruz
Sabahın erken saatlerinde, Charles Darwin Araştırma İstasyonuna yapacağınız ziyaretle, UNESCO Dünya Mirası sahanın korunması için, bilim adamları, rehberler ve park yöneticilerinin gösterdiği büyük çabaya tanık olacak, adaya adını veren ünlü kara kaplumbağalarını görecek ve Puerto Ayora kasabasında kahvaltının ardından, Amsterdam aktarmalı yapacağımız İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Quito’ya gidiyoruz. Varışımızda, KLM Havayolları KL 751 sayılı uçuşu 17:20’de hareket ediyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

9. Gün Amsterdam – İstanbul
Yerel saat ile 13:30’ da Amsterdam’a varışımıza istinaden, bekleme süremizin ardından, KLM Havayolları’nın KL 1617 sayılı uçuşu ile 20:30’ da İstanbul’a hareket ediyoruz.

10. Gün İstanbul
Istanbul’a varışımız yerel saat ile 00:45’ de.

Genel Bilgi

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


fiyata dahil olan hizmetlerimiz:

 KLM Havayolları ile Istanbul–Quito - Istanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
 Programda belirtilen tüm iç hat uçuşlar,
 Tüm havalimanı – otel transferleri,
 Quito’da programda belirtilen otellerde vb. 2 gece oda kahvaltı konaklama,
 Galapagos Adaları’nda M/Y Eclipse gemisinde tam pansiyon 4 gece konaklama
 Qutio’da VIP Hoşgeldiniz Yemeği,
 Programda dahil olduğu belirtilen geziler ve giriş ücretleri,
 Tüm havaalanı ve güvenlik vergileri
 Seyahat sigortası
 Vip Turizm rehberlik hizmetleri
 Seyahat sigortası,

fiyata dahil olmayan hizmetlerimiz:

 Otel ekstralarınız,
 Ekstra düzenlenecek gündüz ve gece gezileri,
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL),

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

* Fiyatlar; Havayollarının 01.11.2015 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
* Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
* Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
* Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
* VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
* Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
* VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
* Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
* Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
* Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
* Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
* Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
* Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
* Ekvator için vize gerekmemektedir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
5 veya 4 yıldızlı oteller 19.05.2018 31.05.2018 8.200 $ 7.400 $ 0 $ 0 $ 0 $