• Anasayfa
  • HİNDİSTAN ALTIN UCGEN SONBAHAR OZEL TURU H.I.S

HİNDİSTAN ALTIN UCGEN SONBAHAR OZEL TURU H.I.S

990 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 5 gece, 6 gün
  • Gidiş: 03.11.2019
  • Vize Bilgileri
  • Qatar Hava Yolları
  • Yarım Pansiyon
  • Dönüş: 09.11.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN ISTANBUL – DOHA 03 KASIM 2019 PAZAR
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 17.00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 246 sefer sayılı uçuşu ile 19.35’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 23.40’ta Doha’ya varıyoruz.

2.GÜN DOHA - DELHİ 04 KASIM 2019 PAZARTESİ
Saat 02.25’te Qatar Havayollarının QR 570 sefer sayılı uçuşu ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.25’te Delhi’ye varıyoruz. Havalimanında karşılanma ve bizi bekleyen özel aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Tur sonrasında öğle yemeği için serbest zaman.

Sonrasında Yeni Delhi turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayın Türbesi, Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.


3.GÜN DELHİ - AGRA 05 KASIM 2019 SALI
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Agra’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden ilk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Turumuz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’I keşfeceğiz. Turumuzun ardından otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Mohabbat Taj Show’una katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde.

Mohabbat Taj Show | 60 EUR
Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro göstereisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız.


4.GÜN AGRA – FATEHPUR SIKRI – JAIPUR 06 KASIM 2019 ÇARŞAMBA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sırasında yol özerinde Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Bollywood Sineması Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

Bollywood Sineması | 30 EUR
1976 yılından beri bir çok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacaksınız. Rehberimiz filmden once filmin hikayesi hakkında size bilgilendirecek.


5.GÜN JAIPUR 07 KASIM 2019 PERŞEMBE
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Turumuzun ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

6.GÜN JAIPUR - DELHİ 08 KASIM 2019 CUMA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde.

7.GÜN DELHİ - İSTANBUL 09 KASIM 2019 CUMARTESİ
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 571 sefer sayılı uçuşu ile 09:45’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:45’te Doha’ya varışımıza istinaden QR 245 sefer sayılı bağlantı uçuşuyla saat 13.35’te İstanbul’a hareket. Saat 18.20’de İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileği ile.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı İstanbul – Delhi – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,
 Havalimanı vergileri,
 Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar (Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil),
 Alan transferleri,
 Yeni Delhi ve Eski Delhi turları,
 Agra Kalesi turu ve giriş ücreti,
 Taj Mahal turu ve giriş ücreti,
 Fatehpur Sikri turu ve giriş ücreti,
 Amber Kalesi turu ve giriş ücreti,
 Jantar Mantar Gözlemevi giriş ücreti,
 Hint Ailesi ev ziyareti,
 Türkçe rehberlik Hizmeti.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Yurtdışı Çıkış Harcı,
 Öğle Yemekleri,
 Vize Ücreti,
 Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar,
 Kişisel harcamalar,
 Minibar ve otel harcamaları.

OTELLER

ŞEHİR OTELLER

DELHİ 5* VİVANTA BY TAJ SURAJKUND vb
AGRA 4* HOWARD PLAZA – THE FERN vb
JAIPUR 4* GOLDEN TULIP vb

UÇUŞ DETAYIQR 246 03NOV ISTDOH 1935 2340
QR 570 04NOV DOHDEL 0225 0825
QR 571 09NOV DELDOH 0945 1145
QR 245 09NOV DOHIST 1335 1820

EKSTRA TURLAR HAKKINDA / VİZE BİLGİLERİ

• Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 90 EUR olan 2 turdan oluşan esktra tur paketi 65 EUR olacaktır.
• Ekstra tur indirimi Türkiye’den satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.


VİZE:
• Hindistan, Umuma Mahsus, Hizmet ve Yeşil Pasaport sahibi TC vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Diplomatik Pasaport sahipleri ise 20 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hindistan, parmak izi tanıma sistemine geçmiş olduğundan, sadece randevu ile şahsi başvuru kabul etmektedir.
Gerekli belgeler:
• Gezinin bitiş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaportun kendisi ve fotokopisi,
• Eski pasaportlar (varsa),
• Online vize başvuru formu,
• Gelir belgesi / Banka hesap dökümü (Güncel tarihli ve minimum 5.000 TL bakiyeli olmalıdır),
• Nüfus Müdürlüğünden alınacak ikametgâh belgesi (Muhtarlıktan alınan ikametgâhlar ve misafir adına düzenlenmiş faturalar kabul edilmemektedir),
• Nüfus cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi,
• 2 adet biyometrik fotoğraf,
• Gezinin ayrıntılı programı,
• Otel rezervasyonları,
• Dış ve iç hat uçak biletlerinin görüntüleri.


SAĞLIK
• Hindistan için de aşı zorunluluğu yoktur ancak Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkeden gelen ve Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkenin havalimanından transit geçiş yapan yolculardan Sarıhumma aşısı yapıldığını gösteren Uluslararası Aşı Sertifikası istemektedir. Bizim programıza göre Türkiye’den Hindistan’a gelen misafirlerden ülkemizde Sarı Humma salgını olmadığından böyle bir belge istenmez.
• Düzenli kullandığınız ilaçları lütfen yanınızda getiriniz.
• Şehir suyu içime uygun değildir. Musluk suyu içilmemeli, kapalı şişe suları tercih edilmelidir.

NOTLAR

NOTLAR:
• VİP TURİZM&Skyhub, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey
Protokolüne tabidir.
• Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi
gerekmektedir.
• Yurtdışı gezilerinde gezinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
• Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
• Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan VİP
TURİZM&Skyhub sorumlu tutulamaz.
• Skyhub gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını
saklı tutar.
• VİP TURİZM&Skyhub, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün
yapılabilir.
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da
turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından VİP TURİZM&Skyhub sorumlu tutulamaz.
• 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
• Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
KİŞİ BAŞI PAKET FİYATI 03.11.2019 09.11.2019 1.240 € 990 € 0 € 0 € 0 €
dd