• Anasayfa
  • Hindistan Holi Festivali 2018 - 28 Şubat Kalkış

Hindistan Holi Festivali 2018 - 28 Şubat Kalkış

1.397 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 6 gece, 7 gün
  • Gidiş: 28.02.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Yarım Pansiyon
  • Dönüş: 06.03.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

Istanbul-Delhi / 28 Şubat
Atatürk Havalimanı, VIP Turizm deskinde saat 17:00’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları, TK 716 sayılı seferi ile akşam 20:55’de, Delhi’ye hareket ediyoruz. Uçuşumuz 6 saat sürecek.

Delhi – Jaipur / 01 Mart
6 saatlik uçuş sonrası, yerel saat ile 05:15’da Delhi’ye varıyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen özel aracımızla kısa bir dinlenme ve kahvaltı sonrası, 265 km uzaklıktaki Jaipur’a doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuz sonrası, Pembe Şehir olarak bilinen ve Rajastan’ın başkenti olan Jaipur’a varışımızda otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmemiz üzere ayrılan saatlerin ardından, şehri gezmeye başlıyoruz. Şehir Sarayı Müzesi, Jantar Mantar Gözlemevi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Rüzların Sarayı olarak bilinen Hawa Mahal’a gidiyoruz. Jaipur alışveriş imkanlarıyla da ünlü bir şehir. Turumuz sonrası en işlek lokal pazarlarında alışveriş için serbest zamanımız olacak.

Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Daha sonra, Holi kutlamalarına katılıyoruz. Kışın bitişinin, baharın gelişinin kutlandığı, eski bir Hindu festivali olan Holi her sene Şubat veya Mart aylarında kutlanmaktadır. Tüm renklerin serbest olduğu karnavalda insanlar oyunlar oynayarak, birbirlerini kovalayarak, toz halindeki renkleri, su tabancaları, renkli su dolu balonlar ile birbirlerini boyarlar. Erkek-kadın, tanıdık-yabancı,zengin-fakir, çocuk-yaşlı farketmeden, tüm halka açık alanlarda, parklarda, tapınakların dışında, herkesin eşit olarak katıldığı bir oyundur bu. Gruplar, davullar ve müzik aletleriyle biryerlerden biryerlere giderek şarkı söyleyip dansederler. İnsanlar eş, dost, akrabalarını ziyaret ederek, renkler fırlatarak eğlenirler.


Jaipur / 02 Mart
Sabah kahvaltının ardından “Diggi Palace” daki Holi kutlamalarına katılıyoruz. Gün içersinde Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan, Amber Kalesi’ne fillerin sırtında çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.Jaipur – Fatehpur Sikri - Agra / 03 Mart
Sabah, 240 km ve yaklaşık 5 saat uzaklıktaki Agra’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde, kırmızı şehir olarak bilinen Fatehpur Sikri’yi de ziyaret edeceğiz. Sonrasında otelimize transferimizin ardından dinlenmek için serbest saatler. Ardından Moğol İmparatoru Şah Cihan tarafından, Kraliçe Mümtaz Mahal için 1630 yılında yaptırılan Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Agra – Delhi / 04 Mart
Kahvaltı’nın ardından, Hindistan’ın modern başkenti Delhi’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda otelimize yerleşmemizin ardından, öğleden sonra Hindistan’ın modern başkenti Delhi’yi gezmeye başlıyoruz. Etkileyici hükümet binası, yeşil parklar ve bahçeler, Qutub Minar ve Humanyus gömütlerine ziyaretlerle keyifli bir gün geçireceğiz. Akşam yemeği otelimizde.Delhi / 05 Mart
Kahvaltının ardından, eski Delhi’ye gidiyoruz.. Gezimiz sırasında, geçmişe doğru tarihi ve kültürel bir yolculuk yapacak, Raj Ghat, Jama Masjid ve Chandni Chowk’u göreceğiz. Akşam yemeği otelimizde. Akşam dilerseniz, ekstra olarak, Gurgaon’da bulunan, müzikal show Kingdom of Dreams’i izleyebilirsiniz. Kendinizi, Bollywood filmlerinden bir sahnede hissedeceğiniz unutulmaz gösteri ile günümüz teknolojisinin katkısıyla Hint kültürü ve tarihini geleneksel performanslar ile tanıyacağız.

Delhi – Istanbul / 06 Mart
Sabahın ilk saatlerinde, havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları’nın, TK 717 sayılı seferi ile yapacağımız uçuşumuz saat 06:55’de kalkıyor. Sabah, 11:25’de Istanbul’a hoşgeldiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti,
 Alan – otel – alan arasında transferler,
 Programda belirtilen otellerde vb. konaklama,
 Tüm sabah kahvaltıları,
 Tüm akşam yemekleri
 Programda dahil olduğu belirtilen geziler ve giriş
ücretleri
 Seyahat Garanti Sigortası
 Havaalanı ve güvenlik vergileri
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

Otel ekstralarınız,
 Ekstra gündüz ve gece gezileri,
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Hindistan vize ücreti (70 Euro )
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (25 Euro)

Notlar

 Program dahilinde verilen uçuş ve otel isimleri ve benzeri kategoride olup, kesin uçuş ve otel bilgileri için lütfen satış yetkilimize danışınız.

 Fiyatlarımız; 01.10.2017 tarihindeki Havayolu taşımacılık ücretlerine göre, göre verilmiş olup, seyahat tarihine kadar gelebilecek olası ücret artışları fiyatlarımıza yansıtılacaktır.

 Erken Rezervasyon Kampanyası’na denk gelen rezervasyonlarda, belirtilen indirim oranları, havalimanı vergileri hariç tutar üzerinden hesaplanır. Verilen indirim oranları sınırlı sayıda kontenjanda geçerli olup uçak bileti dahil paket alımlarında uygulanabilir. Millerle yada uçak biletsiz alınan tur paketlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz. Güncel indirim oranlarımı VIP Merkez ve satış noktalarından öğreniniz.

 Gezilerimizde, minimum 20 katılımcı ve üzerine Türkçe rehberlik hizmeti verilebilir.

 Promosyon programlarımızdaki uçak biletleri, özel grup fiyatları uzerinden hesaplanmış olup, rezervasyon anındaki müsaitliğe göre oluşabilecek farklar tarafınıza yansıtılacaktır.

 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.

 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel ve restoran isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 Programlarda belirtilen çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

 Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 olması gerekmektedir.

 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentamız sorumlu değildir.

 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

 Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

 Gezimiz için, Hindistan vizesi gerekmekte olup, vize departmanımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
1.sınıf otellerimiz 28.02.2018 06.03.2018 1.894 € 1.397 € 0 € 1.197 € 0 €