• Anasayfa
  • Kolombiya-Panama Kurban Bayramı Turu 2018

Kolombiya-Panama Kurban Bayramı Turu 2018

3.297 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 9 gece, 10 gün
  • Gidiş: 16.08.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 25.08.2018
  • Vize Gerekmiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN ISTANBUL – BOGOTA
Sabah 23:00’de, Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde, VIP Turizm kontuarında buluşuyoruz

2. GÜN BOGOTA
Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayollarının TK 800 sayılı uçuşu ile gece yarısından sonra 01:45’da Bogota’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:45’ de varışımızda, bizi bekleyen aracımızla şehrin tarihi merkezine doğru hareket ediyoruz. Bolivar Meydanın’dan yürümeye başlıyor ve tarihi binaların arasında ilerlerken Capitolio Nacional ve bu meydandaki en eski ev olarak bilinen La Casa de Los Comuneras ve Primada Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Del Oro (Metal) Müze’sini gezerken dünyanın en eski metal parçalarını görme şansımız olacak. Tarihi bölgede son olarak Simon Bolivar’ın bir dönem yaşadığı müze eve ve ona ait olan kişisel eşyalarını görebileceğimiz ”Quinta de Bolivar’ı” ziyaret edeceğiz. Bu müze ziyaretimizden sonra deniz’den yüksekliği 3200 metre olan Cerro de Monserrate’e telerifik ile çıkarken panaromik manzaranın güzelliğinden büyüleneceğiz. Daha sonra Santuario Catolico’yu ziyaret edeceğiz. Akşam VIP Hoşgeldiniz Yemeği’nde buluşuyoruz..

3. GÜN BOGOTA
Bugün Bogota’da istediğiniz şekilde vakit geçirmek üzere gününüz serbestsiniz. Dilerseniz uzun bir yürüyüşe çıkarak, şehri yürüyerek keşfedebilir yada çok popüler olan Bogota bisiklet turlarından birine katılabilirsiniz. Kahve sevenler için ekstra olarak düzenlenecek Kolombiya Kahve turunu tavsiye ederiz.

4. GÜN BOGOTA – CARTAGENA
Sabah kahvaltının ardından çıkış işlemlerini tamamlayarak, havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 11:40’da Cartagena’ya uçuyoruz. Varışımızda ülkeye giriş işlemlerinin ardından, otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelinize yerleştikten sonra şehri keşfetmek üzere serbest saatler..

5. GÜN CARATAGENA
Kahvaltıdan sonra şehrin tarihi bölgesinden Cartagena de Indias’da gezimize başlıyoruz. Sırasıyla, Plaza de Santa Domingo, Plaza de la Advana, Saat Kulesi, 300 Yıldr Karayip Denizi’ne bakan ve şehrin karakteriyle özleşmiş surları ziyaret ediyoruz. Tarihi bölgeden ayrıldıktan sonra, Cerro de la Popa’yı ve şehrin panaromik manzarasını izleme şansımız olacak. Gezimiz “Castillo de San Felipe” limanınını gezdikten sonra sonlanacaktır.

6. GüN CARTAGENA
Günümüz serbest.. Havuzda güneşin tadını çıkarabilirsiniz

7. GüN CARTAGENA – PANAMA
Kahvaltı ve otel’den çıkış işlemlerinizin ardından havaalanına transferiniz gerçekleşiyor. Panama’ya uçuyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından Otele transfer işlemlerinizin ardından şehri keşfetmek üzere günün kalan saatleri serbest.. Deniz kenarında gezinerek yada alışveriş yaparak geçirebilirsiniz, el yapımı takılar için Reprosa ve El Dorada Mall’da alışveriş yapabilirsiniz

8. GÜN PANAMA CITY
Sabah kahvaltının ardından, Panama Kanalı’nı da (Miraflores Locks) gezeceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Yağmalanmış ve yakılmış olan Panama La Vieja’ den sonra inşa edilen “Eski Mahalle” Casco Atiguo’da turumuz başlıyor. Casco Antiguo’ nun hakim olan mimari stili İtalyan, Fransız ve İspanyol sömürgelerin karmasından oluşur. Şehrin bu kısmında Morgan Korsanın yağmalama ve yıkımına maruz kalan meşhur Golden Altar’a ev sahipliği yapar. Burada, kiliseler ve Katedral, Başkanlık Sarayı, Ulusal Büyük Tiyatro, Bovedas (cezaevi odaları) Kanal duvarlarına yazılı tarihçe ile Fransız Plaza. Bağımsız Plazada, en güzel konutlar bulunur, Okyanuslar arası kanalın modern müzesi. Daha sonra Miraflores Locks’a bir ziyaret ile devam ediyoruz. Üç lok gruplarından Panama Şehrine en yakın olanıdır. Yapımından bu yana aynı hidrolik sistemi ile çalışan mühendislik harikasının büyüklüğünü görebilirsiniz. Merkezde kısa görsel-işitsel tanıtım ve diğer sunumlar olacaktır. Amador caddesinde öğle yemeğinden sonra Pasifik okyanusu alanı üzerinde Panama kanalının meşhur girişi olan Causeway (Geçit) üzerinde bulunan Biomuseo ziyareti ile devam edeceğiz. Biomuseo’ dan modern şehrin profilini, Casco Antiguo, Ancon Hill ve Amerika Köprüsünü daha iyi görebilirsiniz. Bu alan sadece Panamalılara ayrılmıştır. Panama Biomuseo sergisinin daimi adı: Bridge of Life. Sekiz galeri ve sekiz "harika eser" Panama kanalının kökenini ve biyolojik çeşitliliği üzerinde mükemmel etkisini anlatır. Galeriler Kanadalı tasarımcı ve Sınırsız Kuruluşun Kurucusu olan Bruce Mau tarafından tasarlanmıştır.

9. GÜN PANAMA – ISTANBUL
Sabah erken saatlerde havalanına trasferimiz yapılıyor. Türk Havayollarının TK 800 sayılı uçağı ile 12:30 ’de İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor

10. GÜN ISTANBUL
Yerel saat ile 09:50’de İstanbul’a hoşgeldiniz .

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile Istanbul– Panama City – Bogota – Istanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
 Programda belirtilen tüm iç hat uçuşlar,
 Tüm havalimanı – otel transferleri,
 Programda belirtilen otellerde vb. oda kahvaltı konaklama,
 Bogota’da VIP Hoşgeldiniz Yemeği,
 Programda dahil olduğu belirtilen geziler ve giriş ücretleri,
 Tüm havaalanı ve güvenlik vergileri
 Seyahat Garanti sigortası
 Vip Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

 Otel ekstralarınız,
 Ekstra düzenlenecek gündüz ve gece gezileri,
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (37 USD )
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)
Rezervasyon esnasında alımı zorunludur

Notlar

 Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Gezimiz sırasında, gidilen bölgeler oldukça yüksek irtifada bulunuyor. Bu doğrultuda, herhangi bir yasaklama olmamasına rağmen, kalp, solunum yolu ve yüksek tansiyon sorunu olanlar için bu seyahati önermiyoruz. Yüksek irtifa nedeniyle AMS denilen “Yüksek İrtifa Hastalığı” nadirde olsa rastlanabilen vakalardan. Programımız, bu bölgeyi ziyaret eden birçok programın aksine yükseğe uyum için gerekli yaklaşımlarla hazırlanmıştır. Bu nedenle yükseğe bağlı sağlık sorunlarının en aza indirilmesi için gerekli önlemleri ve aşamaları içerir. Rehberlerimiz, yüksekliğin etkileri konusunda deneyimli olup, gerek duyulması halinde, modern ilaçlar ve yerel yöntemler kullanarak müdahalede bulunabilecek donanıma sahiptirler.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 Colombiya ve Panama için vize gerekmemektedir.

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
1.sınıf otellerimiz 16.08.2018 25.08.2018 3.997 € 3.297 € 3.297 € 0 € 0 €