• Anasayfa
  • Küba 21 Şubat -02 Mart 2018

Küba 21 Şubat -02 Mart 2018

2.197 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 9 gece, 9 gün
  • Gidiş: 22.02.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 03.03.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

ISTANBUL / 21 Şubat
Akşam saat 23:00’de, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, VIP Turizm kontuarında buluşuyoruz.

ISTANBUL - HAVANA / 22 Şubat
Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, gece yarısından sonra Türk Havayolları, TK 183 sayılı uçuşu ile 02:05 de Havana’ya uçuyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. Yerel saat ile 07:35’de Küba’nın Jose Marti Havalimanı’na varışımızda özel aracımızla karşılanıp, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 50'li yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğimiz yerler. Şehir turu sırasında yerel bir restoranda bizim için hazırlanmış menüsü ile öğle yemeği yedikten sonra Küba’nın gerçek Ron’u olan Havana Club Ron musesini gezip Ron’un nasıl yapıldığını göreceğiz. Otelimize dönmeden önce Küba’nın en büyük el sanatları çarşısı olan Mercado de San Jose’den eşsiz tablolar ve biblolardan alışveriş etme imkanımız olacak. Otelimize varışımızda, ünlüler salonunda Küba’nın milli içeceği olan Mojito’ larımızla hoşgeldiniz kokteylimiz var. Odalarımıza yerleşmenin ardından, akşam, turumuza dahil Küba’ya özgü ev restaurantta / Paladar “VIP Hoşgeldiniz Yemeği”nde buluşuyoruz.

HAVANA / 23 Şubat
Kahvaltının ardından, dilerseniz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Vinales & Pinar Del Rio gezisine katılabilir, Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu, ünlü Küba tütününü yetiştirildiği tütün tarlası ve çiflik evini göreceğiz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikası gezeceğiz. Öğle yemeğimizi tipik Küba köylerinin bulunduğu Viñales Vadisi’nde aldıktan sonra 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Akşam dilerseniz extra olarak devrim öncesi mafya babalarının özel masalarının bulunduğu ünlü Tropicana'da 200 dansçı, şarkıcı ve figurandan oluşan renkli Karayip şovunu izleyebilirsiniz.HAVANA / 24 Şubat
Kahvaltının ardından, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Yazarın Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğlen yemeği sonrası Havana ya geri dönüp serbest zaman Ernest Hemingway'i hatırlatacak La Bodeguita del Medio'da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Akşam dilerseniz Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, şehrin en güzel istakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor...Ve geceleme otelimizde.HAVANA / 25 Şubat
Kahvaltının ardından günümüz serbest , dilerseniz extra olarak düzenlenecek olan American arabaları eşliğinde şehirde gezip , Devrim müzesi turumuza katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD / 26 Şubat
Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz, 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi Palacio Del Valle’de alıcağız. Yemek sonrası sonra UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Otelimize varış ve konaklama... Otelimiz herşey dahil sistemde hizmet veriyor.

TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO / 27 Şubat
Kahvaltının ardından UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Trinidad şehrini gezdikten sonra Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız, öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara’nın tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz... Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.... Otelimiz herşey dahil sistemde hizmet veriyor.

VARADERO / 28 Şubat
Kahvaltının ardından, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak üzere günümüz serbest. Dilerseniz, extra Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaran’da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var...

VARADERO – HAVANA – ISTANBUL / 01 Mart
Sabah çok erken saatlerde check-out işlemlerimizin ardından Havana'ya havaalanına gidiyoruz. Sabah 09:35’da TK 183 sayılı uçak ile İstanbu’a uçuyoruz. (Uçağımızın Caracas’da 1,5 saatlik beklemesi vardır) Gecemiz uçakta geçiyor. 1

İSTANBUL / 02 Mart
Yerel saat ile 10:10’da Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti,
 Programda belirtilen tüm transferler,
 Programda belirtilen yada benzeri otellerde konaklama,
 Havana’da seçilen otel kategorisinde 4 gece oda kahvaltı konaklama,
 Trinidad’da seçilen otel kategorisinde 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 Varadero’da seçilen otel kategorisinde 2 gece herşey dahil konaklama,
 Havana, Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara şehir turları,
 Havana’da otelde alınacak “VIP Hoşgeldiniz Kokteyli”
 Şehir turları esnasında alınacak 2 öğle yemeği,
 Yemeklerde alınacak limitli içecek,
 Seyahat Garanti sigortası
 Tüm alan ve güvenlik vergileri
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri,

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

 Otel ekstralarınız,
 Ekstra geziler,
 Yemeklerde alınacak extra içecekler,
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 Vize işlem ve ücreti (60 EUR )
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (37 EUR)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)
 ( Rezervasyon esnasında alımı zorunludur.)

Notlar

 Program dahilinde verilen uçuş ve otel isimleri ve benzeri kategoride olup, kesin uçuş ve otel bilgileri için lütfen satış yetkilimize danışınız.
 Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 16 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 16 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 Küba için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Genel Bilgiler


Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
1.sınıf otellerimiz 22.02.2018 03.03.2018 2.697 € 2.197 € 2.177 € 0 € 0 €