Küba Balayı

2.747 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • Oda Kahvaltı
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

ISTANBUL – PARIS – HAVANA
Sabah 03.30’da, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Air France kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Air France Havayolları, AF 1391 sayılı uçuşu ile 05:35 te Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 08:55 de Paris’e varışımızda, bekleme süremizin ardından 13.50’de, AF 946 sayıılı uçak ile Havana’ya uçuyoruz. Uçuş süremiz yaklaşık 10 saat. Yerel saat ile 17:40’da Küba’nın Jose Marti Havalimanı’na varışımızda özel aracımızla otelimize transferimiz yapılıyor. Otelimize varışımızda, ünlüler salonunda Küba’nın milli içeceği olan Mojito’larımızla hoşgeldiniz kokteylimiz var. Odalarımıza yerleşmenin ardından, dinlenmek üzere serbest saatler.

HAVANA
İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 50'li yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğimiz yerler. Şehir turu sırasında yerel bir restoranda bizim için hazırlanmış menüsü ile öğle yemeği yedikten sonra Küba’nın gerçek Ron’u olan Havana Club Ron musesini gezip Ron’un nasıl yapıldığını göreceğiz. Otelimize dönmeden önce Küba’nın en büyük el sanatları çarşısı olan Mercado de San Jose’den eşsiz tablolar ve biblolardan alışveriş etme imkanımız olacak.Dilerseniz Küba’ya özgü ev restaurantta / Paladar ‘da akşam yemeği yiyebilirsiniz .buluşuyoruz.

HAVANA
Kahvaltının ardından, dilerseniz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Vinales & Pinar Del Rio gezisine katılabilir, Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu, ünlü Küba tütününü yetiştirildiği tütün tarlası ve çiflik evini göreceğiz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikası gezeceğiz. Öğle yemeğimizi tipik Küba köylerinin bulunduğu Viñales Vadisi’nde aldıktan sonra 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Akşam dilerseniz extra olarak devrim öncesi mafya babalarının özel masalarının bulunduğu ünlü Tropicana'da 200 dansçı, şarkıcı ve figurandan oluşan renkli Karayip şovunu izleyebilirsiniz.

HAVANA
Kahvaltının ardından, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Yazarın Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğlen yemeği sonrası Havana ya geri dönüp serbest zaman Ernest Hemingway'i hatırlatacak La Bodeguita del Medio'da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Akşam dilerseniz Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, şehrin en güzel istakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor...Ve geceleme otelimizde.

HAVANA
Kahvaltı sonrası, gününüz serbest .

HAVANA – VARADERO
Kahvaltının ardından özel aracımızla Varadero’ya doğru yola çıkacağız .Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra Varadero’ya varıyoruz.... Otelimiz herşey dahil sistemde hizmet veriyor.

VARADERO
Kahvaltının ardından, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak üzere günümüz serbest. Dilerseniz, extra Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaran’da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var...

VARADERO –HAVANA – PARIS
Sabah kahvaltı sonrası geri dönüş seyahati hazırlığımız için serbest zamanlar. Öğleden sonra check-out işlemlerimizin ardından Havana'ya havaalanına gidiyoruz. Akşam 19.05'de AF943 sayılı uçak ile Paris’e uçuyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

PARIS - ISTANBUL
Yerel saat ile 11.55’da Paris Havalimanına varışımızın ardından, AF 1890 sayılı uçak ile saat 12.35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuktan sonra yerel saat ile 16.55’de Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz.BİR BAŞKA VIP SEYAHATİNDE BULUŞMAK ÜZERE…


Genel Bilgi

Rom, puro ve kadınlar... Karayipler'in en büyük adası Küba... Barok kilise kuleleri, koloni döneminden kalma ihtişamlı binaları, 1950'li yılların nostaljik arabaları, arnavut kaldırımı sokakları, demir parmaklıklı ve kırmızı çatılı evleri, geniş tahta çerçeveli pencereleri ve güneşin erişemediği avlularıyla kendi başına bir dünya..

Mutlaka Gör

* İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, dar ve eğlenceli sokaklarıyla Havana,
* Ünlü Havana puroları,
* Vinales Vadisi’nin muhteşem manzaraları,
* UNESCO tarafından koruma altında alınmış, kolonyal şehir Trinidad

Dahil Olan Hizmetler

* Air France Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti,
* Programda belirtilen tüm transferler,
* Programda belirtilen yada benzeri otellerde konaklama,
* Havana’da seçilen otel kategorisinde 4 gece oda kahvaltı konaklama,
* Varadero’da seçilen otel kategorisinde 3 gece herşey dahil konaklama,
* Havana şehir turu ,
* Seyahat sigortası
* Tüm alan ve güvenlik vergileri
* Yerel rehberlik hizmetleri,

Dahil Olmayan Hizmetler

* Otel ekstralarınız,
* Ekstra geziler,
* Yemeklerde alınacak extra içecekler,
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
* Vize işlem ve ücreti (70 Dolar)
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)

Ekstra Gezilerimiz

* Pınar del Rio & Vinales Gezisi
Gezi ücreti : Yerel rehberlik + öğle yemeği + 1 adet içecek + transferler dahildir
Sabah otelimizden ayrılarak önce tütün tarlalarını gezecek, nasil yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek, ardından Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, Los Jazmines Tepesinden Vinales Vadi manzarasını seyredecek, Cueva del Indio mağarasının muhteşem manzarasına tekne gezisi ile tanık olacağız.

* Tropicana Show
Gezi ücreti : Yerel e rehberlik + içecek + transferler dahildir.
Karayiplerin dünyaca meşhur Cabaret Show'u na gidiyoruz. Devrim öncesinde ünlü mafya babalarının özel masalarının bulunduğu gösteride 200 kişilik kalabalık bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak, Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacaklar...

* Hemigway turu
Gezi ücreti :Yerel rehberlik + Öğle yemeği + transfer dahildir.
Ernest Hemingway’in Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezme şansı bulacağını bu turu tavsiye ederiz.

* Café Taberna’da Akşam Yemeği ve Salsa
Gezi ücreti : Yerel rehberlik + akşam yemeği + transfer dahildir.
Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, ıstakoz menulu keyifli bir akşam sizleri bekliyor.. Tabi ki Salsa ritimleri eşliğinde dans edeceğiniz bu geceyi kaçırmayın...

* Crusero Del Sol
Gezi ücreti :Yerel rehberlik + öğle yemeği + şnorkel + transfer dahildir.
Marina Gaviota’dan bineceğiniz teknelerle hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yüzmek ve şnorkelle dalış için fırsatımız olucak. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var...

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

 Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2016 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız Christmas, Yılbaşı, Bayram Dönemi ve Fuar dönemi gibi özel dönemleri kapsamamaktadır.
 Fiyatlarımız; en az 2 kişinin katılımı halinde geçerlidir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Küba için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.


Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Havana Nacional Hotel - Melia Varadero Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 2.747 $ 0 $ 0 $ 0 $
dd