• Anasayfa
  • LAPLAND 01 MART 2019 (Kuzey Işıkları)-GB

LAPLAND 01 MART 2019 (Kuzey Işıkları)-GB

2.399 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 5 gece, 6 gün
  • Gidiş: 01.03.2019
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 06.03.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - HELSİNKİ
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde sabah 06:30’da buluşma. Rehberinizin gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından, Türk Havayollarına ait TK1761 nolu sefer ile 09:10’da İskandinavya’nın 4 ülkesinden biri olan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye hareket ve yerel saat ile 11:40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel ve düzenli şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Oyma – Kaya Kilisesi, ünlü Olimpiyat Stadı, Sibelius Anıtı, Parlamento Binası, Senato Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün HELSİNKİ / ROVANİEMİ (CAM IGLOO KONAKLAMASI)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarının tarifeli seferi ile saat 12:15’de Rovaniemi’ye hareket. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir uçuşun ardından Laponya’nın başkenti sayılan Rovaniemi’ye ulaşıyoruz. Varışımızın akabinde Kuzey Kutbu dairesinde yer alan Noel Baba çiftliğini ziyaret edeceğiz. Burada Noel Baba ile tanışarak birlikte fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacağız. Alışveriş ve öğle yemeği için serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız cam igloo’larımıza transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Geceleme cam igloo’larımızda.

3. Gün ROVANİEMİ (HUSKY – REN GEYİĞİ ÇİFTLİĞİ / ICE FISHING)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Rovaniemi’deki otelimize transfer. Bagajlarımızı otele bırakmanın ardından geyik çiftliğine uğrayıp kısa bir Ren Geyiği kızak sürüşü deneyimleyeceğiz. Ardından Husky çiftliğine gideceğiz ve ilk etapta Husky’leri yönlendirmemiz konusunda bilgi alıp 2 km boyunca keyifli bir sürüş deneyimi yaşayacağız (kışlık tulum vb. kıyafetler, sıcak içecekler vs. gezimize dahildir). Öğlen safari ofisinde sonlanacak bu keyifli gezinin ardından ‘Ice Fishing’ buzda balık tutma deneyimi için yola çıkacağız. Akşamüzeri termal kıyafetlerimizle kuzey ışıklarını avına çıkacak ve ızgarada sosis ziyafeti eşliğinde temiz havanın tadını çıkaracağız. Geceleme otelimizde.

4. Gün ROVANİEMİ / KEMİ (BUZKIRAN GEMİSİ)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra ‘Buzkıran Gemisi’ turunu katılmak üzere 2,5 saat uzaklıktaki Kemi’ye hareket. Öğle saatlerinde burada bizleri bekleyen gemimize binecek ve Kuzey denizinde buzların üzerinde yolculuğumuza başlayacağız. Buz kütleleri içinden geçerek kütlelerin nasıl kırıldığını izleyebilecek ve dileyenler özel yapılmış kıyafetler ile suda yüzebilecekler. 4 saat sürecek gemi turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Kemi’deki otelimizde.

5. Gün KEMİ / ROVANİEMİ (RANUA VAHŞİ YAŞAM PARKI)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizin check-out işlemlerinin ardından yeniden Rovaniemi’ye dönüş. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak ‘Rauna Vahşi Yaşam Parkı’ turuna katılabilirler. Vahşi Yaşam Park’ında Kuzey Kutbu hayvanlarını neredeyse doğal ortamlarında görme şansını yakalayabileceğiz. Turumuzun ardından leziz Laponya yemeklerini sunan yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Akşamüzeri Kuzey Işıklarını yakalamak umudu ile bir araya gelecek ve ateşte Marşmellov tatma deneyimi yaşayacağız (bu gezimize transferler ve termal kıyafetler dahildir). Geceleme otelimizde.

6. Gün ROVANİEMİ / HELSİNKİ / İSTANBUL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait sefer ile saat 12:10’da Helsinki’ye hareket. Burada yapacağımız aktarmanın ardından THY’ye ait TK 1764 nolu sefer ile 18:10’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:40’da varış. Turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

İstanbul / Helsinki / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
*Helsinki / Rovaniemi / Helsinki arası yerel havayolları ile tek yön uçuş ve havalimanı vergileri.
*Helsinki’de 1 gece GLO Art Hotel veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklama.
*Rovaniemi’de 2 gece City Hotel’de, 1 gece Santa’s Igloos Arctic Circle’da ‘Cam İgloo’larda’ veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklama.
*Kemi’de 1 gece Scandic Kemi veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklama.
*Rovaniemi’de 1 adet akşam yemeği (içecek ve meşrubatlar hariçtir).
*Helsinki’de panoramik şehir turu.
*Laponya’da ‘Ice Fishing’ Buzda Balık tutma deneyimi.
*Husky ve Ren Geyiği çiftliği ziyaretleri ve kızak sürüş deneyimleri.
*Buzkıran Gemisi turu ve ‘buzda özel kıyafetler ile yüzme şansı’.
*Tecrübeli rehberlik hizmetleri.
*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, mini bar, vs.)

*Schengen vize ücreti.(150Euro) (Yeşil pasaport sahibi misafirlere vize gerekmemektedir)

*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (ofisimizden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz).

**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75’lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi ofisimizden satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.

**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

NOTLAR

NOT:
*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
*Programda belirtilen ve iç hatlarda (Schengen statüsüne göre iç hat olarak değerlendirilmektedir) uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
*Acentamız force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Vip Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
*Ekstra turlar en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 10 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
*Otellere check-in saati Avrupa’da 14:00 – 15:00 arası, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
*Bu programa İstanbul dışından iştirak edecek olan yolcularımız iç hat farkı ödeyerek hem İstanbul’a gidiş dönüş olarak uçabilir hem de bulundukları şehirden Kopenhag’a kadar check-in yapabilirler.
*Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Vip Turizm veya rehberimiz sorumlu değildir.
*Gidilecek olan ülkelerin hava şartları Türkiye’den biraz daha serttir. Dolayısıyla yanınıza mutlaka kalın bir hırka veya mont veya kaban, bir adet yağmurluk, rahat yürüyebileceğiniz bir çift ayakkabı alınız.
*Cep telefonlarınız yurt dışı kullanımına açık ise gidilen her yerde cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz.
*Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vip Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Vip Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve fotoğraf makinesi alınız.)
*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
*Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun Schengen vizesine ihtiyacı vardır. (Yeşil, Gri, Kırmızı Pasaportlar sahipleri hariç) Schengen vizesi için Vip Turizm vize alımlarında yardımcı olabilir. Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması kesinlikle gerekmektedir.
*Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Vip Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Vip Turizm'e ödenen meblağ vize alınamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
*Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Vip Turizm'i kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Vip Turizm sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız. Danimarka Konsolosluğu veya Büyükelçiliği müracatları şahsen ve randevu ile kabul etmektedir. Randevularınız acentamız tarafından siz istediğiniz takdirde alınabilir.
*Dünyada ki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslararası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Vip Turizm'in herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb. artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4* Oteller ve İgloo Konaklaması 01.03.2019 06.03.2019 0 € 2.399 € 0 € 0 € 0 €
dd