Lapland 17-21 Mart

1.397 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 4 gece, 5 gün
  • Gidiş: 17.03.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 21.03.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL – HELSINKI – ROVANIEMI / 17 Mart
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, VIP Turizm kontuarı önünde, saat 06.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, saat 09:00’de, Türk Hava Yolları TK 1761 sayılı uçağı ile Helsinki aktarmalı olarak, Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası, 11:30’da Helsinki’ye varışımızda, uçak değiştirip 16:20’de Fin Havayolları’nın AY 535 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Yerel saatle 17:40’da varışımızda otele transferimiz yapılıyor. Kuzey Avrupa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Rovaniemi, yazları güneşin batmadığı yer olarakta bilinir. Temmuz ayında güneş hiç batmazken, ağustos ayında sadece birkaç saatliğine ortadan kaybolur. Şehri önemli kılan bir diğer neden ise; Kuzey Kutup dairesinin (Arctic Circle) şehrin içinden geçmesidir. Çizginin öteki tarafı, Kuzey Buz Denizi’ne artık gerçekten çok yakın olduğunuzu hissettirir.

2. Gün ROVANIEMI / 18 Mart
Kahvaltının ardından, macera başlıyor.. Ren Geyiği çiftliğinde, Lapon kültürü hakkında alacağımız kısa eğitimin ardından, geyiklerinin çektiği kızaklara bineceğiz (dilerseniz öncesinde şehir merkezinde bulunan safari house’tan, parmaksız eldiven, bot, komando başlığı gibi ekipmanlar kiralayabilirsiniz). Sonrasında Ren Geyiği sürüş sertifikalarımızı alacağız. Ardından Noel Baba’nın Köyü, Santa Claus’a gideceğiz. Burada, Noel Baba ile resim çektirebilir ve sevdiklerinize, Santa Claus’un kendi postanesinden kart gönderebilirsiniz. Kalan saatlerinizde, dilerseniz otelinizin saunasından faydalanabilirsiniz. Akşam “VIP Hoşgeldiniz Yemeği”nde buluşuyoruz.

3. Gün ROVANIEMI / 19 Mart
Sabah kahvaltının ardından, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Husky safari gezisine katılabilirsiniz. Gezimiz için lobide buluşarak, köpeklerin çektiği kızaklarla safari yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Husky Çiftliği’ni ziyaret edecek, kuzey bölgesinin sevimli hayvanlarının günlük yaşamlarını ve aldıkları eğitimleri izleyecek, husky’ler tarafından çekilen kızaklara bineceğiz. Öğleden sonra, dilerseniz extra olarak Snow Otel turuna katılabilirsiniz. Otel ziyaretimizde bölgeye özgü “hot berry juice” ikramıyla, her yıl yeniden buzdan inşa edilen Finlandiya’nın ünlü buz otelini görme fırsatımız olacak.

4. Gün ROVANIEMI / 20 Mart
Kahvaltının ardından, gününüz şahsi aktiviteleriniz için serbest. Dilerseniz kar safari gezimize katılabilir, kar mobilleri ile Ounasjoki nehri boyunca ilerleyerek, yüksek karlı tepelerden Laponya’nın muhteşem manzarasına tanık olabilir ve gölde buz balıkçılığını deneyimleme fırsatınız olacak.5. Gün ROVANIEMI – HELSINKI – ISTANBUL / 21 Mart
Sabah kahvaltının ardından havalimanına transferimiz yapılıyor. Fin Havayolları AY 534 sayılı uçağı ile 14:10’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. 15:35’de varışımızda, bekleme süremizin ardından, uçak değiştirerek, saat 18:15’da TK 1764 sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 22:40’de Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile Istanbul – Helsinki – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 Fin Havayolları ile Helsinki – Rovaniemi – Helsinki arası ekonomi sınıf uçak bileti
 Programda belirtilen tüm transferler
 Programda belirtilen otel veya benzerinde oda – kahvaltı esasına göre konaklama
 VIP Hoşgeldiniz Akşam Yemeği
 Noel Baba’nın Köyü Santa Claus Gezisi
 Seyahat Garanti sigortası
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

 Otel ekstralarınız
 Ekstra düzenlenecek gündüz ve gece gezileri
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
 Vize işlem ve ücreti (140 EURO)
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (27 EURO)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)

Ekstra Gezilerimiz

Extra Turlarımız

 Husky Çiftliği gezisi (Toplam tur süresi 3 Saat / Yemeksiz)
Yetişkin Kişi Başı : 180 EUR / Çocuk Kişi Başı 130 EUR
Minimum 10 kişinin katılımı ile

 Snowmobiller Safari Turu + Buz Balıkçılığı Turu (Toplam tur süresi 3 Saat / Yemeksiz)
Yetişkin Kişi Başı : 180 EUR / Çocuk Kişi Başı 110 EUR
Minimum 10 kişinin katılımı ile Buz Hotel Turu / Yemeksiz (Toplam tur süresi 2,5 saat / yemeksiz)
Yetişkin/Çocuk Kişi Başı : 50 EUR
Minimum 20 kişinin katılımı ile


 Ranua Hayvanat Bahçesi Turu / Yemeksiz (Toplam tur süresi 4 saat / yemeksiz)
Yetişkin/Çocuk Kişi Başı : 80 EUR
Minimum 20 kişinin katılımı ile

Notlar

 Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2018 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Finlandiya için Schengen vizesi gerekmektedir. Detaylar için vize departmanımıza başvurmanızı rica ederiz.

Genel Bilgiler

İç hat uçuşları FİN Havayaolları ile gerçekleşecektir.


Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
SOKOS HOTEL VAAKUNA / ROVANIEMI vb. 17.03.2018 21.03.2018 1.894 € 1.397 € 1.377 € 1.297 € 0 €