• Anasayfa
  • LAPLAND 23 Ocak 2019 (Kuzey Işıkları)

LAPLAND 23 Ocak 2019 (Kuzey Işıkları)

997 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 3 gece, 4 gün
  • Gidiş: 23.01.2019
  • Uçak ile gidiş dönüş
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 26.01.2019
  • Vize Gerekmiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL – ROVANIEMI / 23 Ocak
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali, VIP Turizm kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası, varışımızda Noel Baba’nın Köyü, Santa Claus’a gideceğiz. Burada, Noel Baba ile resim çektirebilir ve sevdiklerinize, Santa Claus’un kendi postanesinden kart gönderebilirsiniz. Kuzey Avrupa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Rovaniemi, yazları güneşin batmadığı yer olarakta bilinir. Temmuz ayında güneş hiç batmazken, ağustos ayında sadece birkaç saatliğine ortadan kaybolur. Şehri önemli kılan bir diğer neden ise; Kuzey Kutup dairesinin (Arctic Circle) şehrin içinden geçmesidir. Çizginin öteki tarafı, Kuzey Buz Denizi’ne artık gerçekten çok yakın olduğunuzu hissettirir. Otele yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.

2. Gün ROVANIEMI / 24 Ocak

Kahvaltının ardından, macera başlıyor.. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Ranua Hayvanat Bahçesi ile Ren Geyiği ve Ice Hotel turlarımıza katılabilirsiniz. Gezimizde Lapon kültürü hakkında alacağımız kısa eğitimin ardından, geyiklerinin çektiği kızaklara bineceğiz. (dilerseniz öncesinde şehir merkezinde bulunan safari house’tan, parmaksız eldiven, bot, komando başlığı gibi ekipmanlar kiralayabilirsiniz). Sonrasında Ren Geyiği sürüş sertifikalarımızı alacağız. Ardından Snow Otel ziyaretimizde bölgeye özgü “hot berry juice” ikramıyla, her yıl yeniden buzdan inşa edilen Finlandiya’nın ünlü buz otelini görme fırsatımız olacak. Akşam hava koşullarının müsait olması durumunda ekstra olarak düzenlenecek, yeryüzünden izlenebilecek en büyük doğa olayı olan Kuzey Işıkları ‘’Aurora Borealis İzleme Turu” na katılabilirsiniz. Turumuzda Kuzey Işıklarının en rahat izlenebildiği bölgeye giderek sürprizler eşliğinde kulübelerimizde ateş başında Kuzey Işıklarının oluşmasını bekleyeceğiz. Bu keyifli deneyimin ardından otelimize transfer oluyoruz.


3. Gün ROVANIEMI / 25 Ocak
Sabah kahvaltının ardından, dilerseniz kar safari gezimize katılabilir, kar mobilleri ile Ounasjoki nehri boyunca ilerleyerek, yüksek karlı tepelerden Laponya’nın muhteşem manzarasına tanık olabilir ve gölde buz balıkçılığını deneyimleme fırsatı bulabilirsiniz. Ardından Husky safari gezisi yapacağız. Köpeklerin çektiği kızaklarla safari yapacak, Husky Çiftliği’ni ziyaret edecek, kuzey bölgesinin sevimli hayvanlarının günlük yaşamlarını ve aldıkları eğitimleri izleyecek, husky’ler tarafından çekilen kızaklara bineceğiz. Kalan saatlerinizde, dilerseniz otelinizin saunasından faydalanabilirsiniz.


4. Gün ROVANIEMI / 26 Ocak
Kahvaltının ardından, sabah saatleriniz şahsi aktiviteleriniz için serbest. Öğlen havalimanına transferimiz yapılıyor. İstanbul’a uçuyoruz.


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 Istanbul – Rovaniemi – İstanbul arası direk ekonomi sınıf uçak bileti
 Programda belirtilen tüm transferler
 Programda belirtilen otel veya benzerinde oda – kahvaltı esasına göre konaklama
 Noel Baba’nın Köyü Santa Claus Gezisi
 Seyahat Garanti sigortası
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 Otel ekstralarınız
 Ekstra düzenlenecek gündüz ve gece gezileri
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
 Vize işlem ve ücreti Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (27 EUR)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4*Oteller 23.01.2019 26.01.2019 1.397 € 997 € 997 € 0 € 0 €