• Anasayfa
  • Maya Medeniyeti ve Meditasyon Alşimi Bilgelik Okulu İş Birliği ile

Maya Medeniyeti ve Meditasyon Alşimi Bilgelik Okulu İş Birliği ile

3.298 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 8 gece, 9 gün
  • Gidiş: 21.08.2019
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 29.08.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.Gün: 21 Ağustos Çarşamba // İSTANBUL HAVALİMANI
22:00 itibariyle YENİ İSTANBUL HAVALİMANINDA BULUŞMA ve THY KONTUARLARINDAN CHEK IN İŞLEMLERİ…
Havalimanına İstanbul’un bir çok yerinden Havaist ( app te saatleri ve kalkış noktaları
yazılıdır) İstanbul kartı ile ödemeli 18 TL’ye ulaşabilrsiniz.
Ayrıca Başka şehirlerden gelecekler rahatlıkla gece uçuşuna irtibat sağlayabilir. Aynı bina içinde bağlantı imkanı mevcuttur. Meksika uçuş için Amerika Birleşik Devletleri Vizesi olması yeterlidir. Aksi durumda Meksika Vizesi online satın alınabiliyor.2.GÜN: 22 Ağustos.Perşembe // Istanbul dan Mexico City ye direk uçuş.

01:50 TK 118 İle Istanbul dan Mexico City ye direk uçuş.
Türk Hava Yolları nın direk uçuşlarından biri ile 15 saate yakın konforlu bir uçuş ile seyahat…

MEXICO CITY
Mexico City, Orta Amerika ülkesi Meksika’nın başkentidir. Mexico City aynı zamanda bir eyaletler ülkesi olan Meksika’nın 31 eyaletinden biridir. Mexico City, Meksika’nın en büyük ve en şöhretli şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Küresel bir şehir olan Mexico City’de yerleşik olarak ikamet eden kişi sayısı yaklaşık olarak 21.2 milyon civarındadır.
Şehir dünya yüzeyinde en eski yerleşim yerlerinin başını çekmekte olup, ilk resmi keşfi 13 Mart 1325 tarihinde yapılmıştır. 3 farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Mexico City, 3 kez fethedilmiştir. Meksika’nın kalbi konumundaki Mexico City, ülkenin ekonomik bazda lokomotifi konumundadır. Şehrin ülke ekonomisine katkısı yıllık bazda 412 milyar doları aşmış vaziyettedir. Bu anlamda şehir Meksika ekonomisinin neredeyse %25’lik bir payına sahip olmaktadır.
Varış, karşılama ve otelinize transfer. (15 KM)

Gecelememiz: Geneve 4*


Otelimize check in İşlemleri sonrası öğleden sonra Mexico City i tanıyalım.

Şehir turu, Mexico City'nin tarihi merkezinde başlar, “El Zócalo”, Katedral, Ulusal Saray ve Güzel Sanatlar Sarayı'nı ziyaret. Reforma Bulvarı boyunca, dünyanın en büyük şehri hakkında tam bir izlenim elde etmek için Chapultepec Park'a, Las Lomas de Chapultepec yerleşim bölgesini ziyaret. Mexico City'nin en tanınmış simgesi Paseo de la Reforma'nın geniş ve zarif caddesinde bulunan Altın Kurtuluş Meleği… Chapultepec parkı, şimdi park ve sayısız müzeye bakan bir tepe üzerinde bulunan Chapultepec Kalesi'ne ev sahipliği yapmakta. Anıtlar ve ulusal hayvanat bahçesi ile öğleden sonra ziyaret ettiğimiz Aztek Takvim Taşına ev sahipliği yapan, Ulusal Antropoloji Müzesi ziyareti sonrası otelimize dönüş.


3.GÜN: 23 Ağustos Cuma // TEOTIHUACAN + GUADALUPE SHRINE
Şehrin kuzey kısmına, Teotihuacan'ın ünlü piramitlerine transfer. Yolda, Kara Madonna'nın ibadet ettiği günlük hacılar tarafından ziyaret edilen Guadalupe Tapınağını ziyaret edeceğiz. Arkeolojik alana varışta, devasa Güneş ve Ay piramitlerine rehberli tur. Aztek halkı Teotihuacan'ı Ölülerin Yeri olarak adlandırmış Teotihuacan, Kolomb öncesi Amerika’nın en büyük şehriydi. O dönemde dünyanın en büyük şehirleri arasına düşünülebilecek bir şehir; 200.000'den fazla kişinin yaşadığı tahmin ediliyor.. Güneşin Piramidi adı, terk edildikten yüzyıllar sonra Teotihuacán şehrini ziyaret eden Aztekler tarafından verilmiştir. Piramitin 225 metre genişliğinde ve 75 metre yüksekliğinde olması onu dünyanın üçüncü büyük piramidi yapıyor. Meditasyon ve piramitlere tırmanmak için serbest zaman. Otele dönüş.

Gecelememiz: Geneve 4 *


4.GÜN:24 Ağustos 2019, Cumartesi MEXICO CITY: TAXCO
Guerrero eyaletine giren dağlık yollara transfer olarak, en zorlu arazide bulunan 50.000'den fazla nüfusa sahip Taxco şehrine ulaşıyoruz. Şehrin merkezinde, İspanyol tarzı, kırmızı kiremit çatılı ve denizle çevrili olan Santa Prisca ve San Sebastián Bölgesi bulunmaktadır. Sokaklar çok düzensiz, hızla yükselip alçalıyor. Ayrıca, yolların çoğu dar ve kaldırımdan yoksundur. Bu sokaklar şehri pitoresk yapar. Şehir, madenleri, madenciliği, mücevherleri ve gümüş eşyaları ile ünlüdür. Burada önemli bir maden olan gümüş ile gümüş meditasyonu yapma imkanı bulabileceğiz. Otele dönüş.

Gecelememiz: Geneve 4 *


5.GÜN:25 Ağustos 2019, Pazar // MEXICO CITY – MERIDA – CELESTUN – SOTUTA DE PEON

Kahvaltı sonrası Mexico City havaalanına transfer. Saat 11:00’de Merida'ya Aero Mexico havayolu ile uçuş.
Çok sayıda pembe flamingonun doğal yaşam alanı olan sevimli lagünde bir tekne turuna çıkacağımız Celestun'a Transfer. Kasabayı çevreleyen 147.500 dönümlük (600 km²) Parque Natural del Flamenco Mexicano (aynı zamanda "Celestun Biyosfer Rezervi" olarak da bilinir), flamingoların yanı sıra pek çok balıkçıl ve diğer sürüleri barındıran kışlık bir sulak alan rezervi ziyaret edeceğiz.

Burada doğa içinde meditasyon için zamanımız olacak.

Kuş türleri 1800'lerin sonunda Tecoh, Yucatán'da inşa edilen Live Hacienda Sotuta de Peón'a transferle devam edeceğiz.

Gecelememiz: Hacienda Sotuta de Peon 4 *


6.GÜN:26 Ağustos 2019, Pazartesi // SOTUTA DE PEON – UXMAL - SOTUTA DE PEON
Sotuta de Peón, Yucatan eyaletinde antik henequén bölgesinin kalbinde yer alan, bir dönüm noktasının restorasyon projesidir. Bu dönemin görkemli tarzında ve geleneğinde bir zamanlar tamamen işlevsel bir Henequen Haciendası’nın ne olduğuna dair bir fikir edinebileceksiniz. Sotuta de Peon'u gezerken, kelimenin tam anlamıyla zamanda geriye yolculuk edeceksiniz; işçiler tarafından kullanılan, Cauville rayları üzerinde tahta platformlarda, “katırlar” tarafından çekilen “Kamyon” ları görebileceksiniz.

Burada, Henequen'in (ya da bölge genelinde bilindiği şekilde Yeşil Altın) dönüşümünün, bitkiden elyafa ve elyalden bitmiş ürüne geçişinin adım adım sürecine şahit olacaksınız. Ve buna gizli cazibe merkezlerimizin, Cenote'nin alkali suların olduğu, kristal berraklığında sularına yeraltı nehirlerinin eşsiz jeolojik oluşumlarını ekleyin. Cenote'in serin sularında canlandırıcı bir yüzmeye zaman ayırın.

Yolculuğumuz Uxmal'a devam edecek. Büyücü Piramidi Uxmal (Maya dilinde üç kez yapılmış anlamına gelir).

Yapı, 35 metreden yüksek olan piramit efsaneye göre 1 gecede inşa edildi. Burada özel bir meditasyon yapma fırsatımız olacak. İlk modern kaşifler tarafından adlandırılan Nunnery dörtgeni, düzensiz ama yine de uyumlu mimarisi ile Maya dünyasında benzersizdir. Freskler, başpiskopos heykelleri ve yılanlar bu ilginç cepheleri süslemektedir. Ardından Hacienda'ya dönüş.

Gecelememiz: Hacienda Sotuta de Peon 4 *


7.GÜN: 27 Ağustos 2019, Salı // SOTUTA DE PEON – MERIDA – IZAMAL - CHICHEN ITZA
Şehir turumuz için Merida'ya transfer. Hareketli ve büyülü şehir Merida kentini turlayacağız. Cazibe merkezi Ana Meydan etrafında gruplandırılmış olan Vali sarayı içindeki resimlerin çoğu yerel sanatçı Pacheco tarafından yapılmıştır. Meksika’nın en eski katedralinin çarpıcı sadeliğinden etkileneceksiniz. Fransisken Manastırı'nı ziyaret edeceğimiz Üç Kültür Şehri İzamal'a ve çeşitli Meksika sanatçılarının çeşitli ve renkli kreasyonlarına dair bir fikir verecek. Mundo Maya Vakfı Sanat ve El Sanatları Galerisi’ni gezeceğiz. Izamal'ın tarihi merkezinde keyifli bir at arabası gezisine çıkacağız ve "Firebird" piramidine tırmanacağız. En tepeden Izamal şehrinin ve çevresindeki ovaların muhteşem manzaralarını seyrediyor olacağız. Chichen Itza'ya doğru yolculuğumuz devam edecek.
Gecelememiz: Hacienda Chichen Itza 4 *


8.GÜN: 28 Ağustos 2019, Çarşamba // CHICHEN ITZA – CENOTE – CANCUN
Yucatan’daki Maya kalıntılarının en büyüğü olan Chichen Itza’ya doğru yol alacağız. Şehrin merkezinde yer alan Kukulkan Tapınağı’nı (Quetzalcoatl) ziyaret edeceğiz, aynı zamanda El Castillo yani kale olarak da anılır. Bu basamaklı piramit, 4 tarafında kare teraslardan yukarıya doğru çıkılıp tepedeki tapınağa ulaşılan bir yapıya sahiptir. Piramidin güney duvarında Savaşçılar Tapınağı bulunmaktadır, sütunlarla sergilenir ve bu sütunlar sağlam bir çatı sistemi oluşturmaktadır. Sütunlar birbirinden ayrı 3 bölümdedir. Öğleden sonra kristal berraklığında suları olan Ik Kil’i ziyaret edeceğiz ve suyun tadını çıkaracağız.
Kankun’daki otelimize transferimizle bugünkü turumuzu tamamlayacağız.

Gecelememiz: Hotel Beachscape Villas Kin Ha Cancun


9.GÜN: 29 Ağustos 2019,Perşembe // CANCUN
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer.
Saat 09:20 itibari ile THY’nin yeni rotası Cancun’dan direk bir sefer ile uçuş…
TK 181 V TH 29AUG Cancun / IST KK 30 09: 20


10.GÜN: 30 Ağustos 2019, Cuma İSTANBUL
İstanbul’a varışımız ertesi gün saat farkı ve 12 saatlik uçuş ile sabah 05:25.

BİR BAŞKA KAMP VE RAFİNE DENEYİMLİ SEYAHATİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Olan Hususlar
- THY ile Uçuş İst Mex – Can İst ekonomi uçuş
- Aero Mexico ile Mexico City – Merida uçuş
- Yukarıda belirtilen otel ve oda kategorilerinde veya benzerilerinde konaklama, dahil. vergi
- 22-28 AUG tarihlerini kapsayacak şekilde Amerikan kahvaltı veya açık büfe kahvaltı
- Bellboy ve oda kızı için bahşiş (Hacienda Sotuta de Peon hariç)
- Mexico City'de bir Yucatan'da İngilizce konuşan yerel rehber
- A / C Otobüsünde Ulaşım
- Arkeolojik alanlara giriş, seyahat programına göre müzeler
- Özel tekne turu Celestun
- Baştan sona VIP Turizm profesyonel tur liderliği, tercüme ve rehberlik hizmeti

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

Dahil Olmayan Servisler:
- Yukarıda belirtilmeyen tüm yemekler
- Oteldeki tüm ekstralar
- Sürücü ve rehber için bahşişler

Özel tavsiye notu:
Cancun’un plajlarını ve ünlü gece hayatını yaşamak isteyenler 3 gece uzatma imkanı sunulmakta ve tavsiye edilmektedir.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
KİŞİ BAŞI PAKET FİYATI 21.08.2019 29.08.2019 3.756 € 3.298 € 0 € 0 € 0 €
dd