• Anasayfa
  • Mekong Nehir Turu M/S Lan Diep Butik Gemisi ile 26 Ağustos Kurban Bayramı

Mekong Nehir Turu M/S Lan Diep Butik Gemisi ile 26 Ağustos Kurban Bayramı

2.799 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 12 gece, 13 gün
  • Gidiş: 26.08.2017
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 08.09.2017
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / HO CHI MIN CITY, VİETNAM
26 Ağustos saat 23:00'de Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte bilet ve pasaport işlemleri için hazır bulunma. Türk Havayollarının TK170 sayılı seferi ile Ho Chi Minh City(Saigon’a) hareket.Yerel saatle 17:10da varışta otele transfer ve yerleşme.Geceleme otelimizde.

2. GÜN HO CHI MIN CITY, VİETNAM
Otelde sabah kahvaltıdan sonra yapılacak olan şehir turunda; Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali, Reunification Hall gösteri merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası gemiye transfer.Hoş geldiniz kokteylinden sonra gemide akşam yemeği ve geceleme.

3. GÜN HO CHI MINH CITY, VİETNAM
Gemide sabah kahvaltıdan sonra Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzeyli lerin yakla yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerikan askerlerine karşı ilkel yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz ve daha sonra Denizler Tanrısına adanmış olan Thien Hau Pagodası’nı ziyaret.Gemide öğle yemeğinden sonra Milli tarih Müzesini ve yöresel boyalı kutular yapan bir işyerini ziyaret edeceksiniz.Saat 16:30da geminin Chao Gao’ya hareketi.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN CHAO GAO-MY THO / VİNH LONG / CAİ BE / SA DEC
Gemimiz sabahın erken saatlerinde Saigon Nehri'nden büyük ve küçük olmak üzere dört ana kol ile binlerce kanaldan oluşan Mekong Deltasında görkemli Chao Gao Kanalından geçerek My Tho’ya varacaktır.Gemide sabah kahvaltısı.Güzel kokulu ot anlamına gelen,geniş pirinç tarlalarına sahip olan ve 100.000 kişi yaşayan bu güzel şehir meyve bahçeleri,geniş pirinç tarlaları ve bahçeleri ile ünlüdür. Buranın iklimi yılboyunca sıcakdır ve çevresi de Hindistan cevizi,muz ve mango ağaçları ile doludur. Yerel teknelerle yapacağınız bir gezi ile küçük kanal ağını oluşturan labirentler boyunca bulunan güzel köyleri ve yerel zanaatkarları görüyoruz. Gemide öğle yemeğini aldıktan sonra Vinh Long ile Caï Be'ye gideceğiz. Kasaba Mekong'un iki kolu arasındaki delta bölgesinin ortasında yer alır. Küçük teknelerde, Caï Be'nin kolonyal tarzında inşa edilmiş olan kilisesini göreceğiz. Alüvyonla zenginleştirilmiş bir arazi olan Vinh Long, mandalina ve portakalın ülkesidir. Yaşamın tamamı suyun etrafında düzenlenmiş olan ve su üstünde dikey olarak inşa edilmiş evleri ve yüzlerce küçük tekneyi göreceğiz.. Daha sonra gemimiz Sac Dec’e hareket ediyoruz. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

5. GÜN SA DEC
Sabah erken saatte çay ve kahve servisinden sonra,sömürge döneminde bahçeciliği ile ünlü olan ve "Cochin Chine Bahçesi" olarak bilinen ve sömürge zamanından kalan birkaç köşkünün hâlâ var olduğu Sa Dec’i ziyaret ediyoruz.. Yerel pazarı keşfetmek ve çocukluğunun bazı yıllarını burada geçirmiş olan ünlü Fransız romancısı Marguerite Duras'ın eski sevgili olan Huynh Thuy Le'nin eski konutunu ziyaret ediyoruz.Daha sonra güzel bir kahvaltı için gemiye dönüyoruz.Gemimiz, yaklaşık 300 yıl önce Vietnam topraklarının bir parçası haline gelen Kamboçya ve Vietnam sınırındaki bir kasaba olan Chau Doc'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Gemide öğle yemeğinden sonra Chau Doc'a varıyoruz. Çok sayıda pirinç tarlaları arasında yer alan Chau Doc şehrine varıyoruz. Chau Doc balıkçılık ve pirinç çiftçiliği ile gelişen çok müreffeh bir kasabadır. Kasabanın içinde sömürge zamanında kolonial tarzında inşa edilmiş eski binaları hala mevcuttur.Onları çevreleyen ürünleri ile renkli pazar kentin canlı kalbidir. Küçük bir tekneyle bir Cham köyünü, ipek dokumacılar ve balık çiftliklerini ziyaret ediyoruz.Chau Doc'ta gemide akşam yemeği ve geceleme.

6. GÜN CHAU DOC / PHNOM PEN
Sabah kahvaltınızı alırken sınır geçiş formaliteleriniz yapılacaktır.Saat 10:30gibi Phnom Penh’e hareket.Güzel manzaralar eşliğinde yolculukla teknede öğle yemeği.Saat 17:00de Phnom Penh’e varış ve serbest zaman.Gemide akşam yemeğinden sonra ,Phnom Penh’deki geleneksel ulaşım aracı olan tuk tuk diye adlandırılan üç tekerlekli bisikletlerle bir gezi yapıyoruz.Limanda olan gemimizde akşam yemeğive geceleme.

7. GÜN PHNOM PENH
Kamboçya'nın başkenti olan Phnom Penh 1434 yılında kurulmuştur. Sömürge zamanında kolonial tarzda inşa edilen binalar mimari mirası hala korumaktadırlar.1892'de ahşap olarak inşa edilen ve 1962'de yeniden inşa edilmiş olan Gümüş Tapınağı'nı ve ülkenin simgesel kalbi olan Kraliyet Sarayı'nı ve Kamboçya mimarisinin klasik Khmer tarzındaki en güzel örneklerinden birini ve daha sonra 1917'de Fransızlar tarafından geleneksel Khmer mimari tarzda inşa edilen Güzel Sanatlar müzesine ev sahipliği yapan Ulusal müzeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra ,iç savaş sırasında Khmer Rouge tarafından kullanılan tutuklama, işkence ve infaz merkezi Tuol Svay Prey S21 okulunu ziyaret edeceğiz. "Central Market" de yerel ürünleri satın alma imkanınız olacaktır. Bu akşam gemide ,dansçılar ve müzisyenler tarafından bir Apsara gösterisi size sunulacaktır.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. GÜN CHEN / KAMPONG TRALACH / KAMPONG CHHNANG
Sabah erkenden gemimiz hareket edecektir, Sakinlerin gümüş ve bakır işlerinde uzman oldukları küçük bir köy olan Koh Chen'i ziyaret edeceğiz. Burada pagodaki geleneksel törenlerde veya düğünlerde kullanılan süslemeler yapılır. Fransız bir öğretmen olan Thom Umson'un özel okulunu ziyaret edeceğiz.. Teknede öğle yemeğinden sonra, Kampong Tralach'ta, Wat Kampong Tarlach Leu Pagodasını ziyaret edeceğiz.. Kampong Tralach köyünü, pirinç tarlalarının muhteşem manzarası eşliğinde nehre dikey olarak uzanan küçük bir yoldan pagodaya ulaşacağız ki burada birçok görkemli duvar resmi vardır. Pirinç tarlalarının ortasında tamamen izole edilmiş olan pagoda pek fazla ziyaretçi almıyor, bu yüzden izolasyonu onu muhteşem bir mekan haline getiriyor. Gemiye dönüşte Kampong Chhnang'a hareket.Gemide akşam yemeği ve geceleme.

9. GÜN KAMPONG CHHNANG / TONLE SAP GÖLÜ
Gemide sabah kahvaltıdan sonra Kampong Chhnang'ı ziyaret edeceğiz. Phnom Penh'ten yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunan Kampong Chhnang kasabası, Tonle Sap'ın en büyük balıkçı limanlarından biridir. Burada ayrıca birçok balık çiftliği var. Bölgenin en iyisi, tüm ülkede önemli bir gelir kaynağı olan güzel geleneksel seramikleriyle ve bölgenin adı Kampong Chhnang, Khmer'deki "çanak çömleğin limanı" anlamına geliyor. Geleneksel bir çanak çömlek işliğinin ziyaret edeceğiz.Burası yüzen bir köy olduğu için yerel teknelerle köyü ziyaret ediyoruz. Burada tüm binalara ulaşım teknelerle yapılmaktadır ve yaşam kanal ağı üzerindedir. Öğle yemeğinde gemiye geri döndükten sonra, Mekong'un hidrolik sisteminin kalbini oluşturan güneydoğu Asya'daki en büyük tatlı su gölü olan Tonle Sap Gölü'ne yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu akşam kokteyl ve gala yemeği.

10. GÜN SIEM REAP, KAMBOÇYA
Gemide sabah kahvaltıdan sonra çiftlikleri ve suda yüzen bufaloları seyrederek gemimiz yol alacakdır,Tonle Sap gölünü geçtikten sonra saat 11:00 gibi limana varacağız ve gemi ve mürettebata veda ederek 45 dakika mesafede Sıem Reap şehrine doğru yol alacağız.Otelimize varışta alacağımız öğle yemeğinden sonra bir Khmer köyünde bulunan ve klasik Khmer sanatının adeta bir mücevheri sayılan Banteay Srei tapınağını görüp daha sonra Palmiye şekeri üreten bir köyü ziyaret edeceğiz .Angkordaki en güzel komplekslerden biri olan Banteay Samre tapınağını da görerek turumuzu tamamlıyoruz ve otelimize dönüyoruz.Otelde akşam yemeğimizi aldıktan sonra saat 16-23 arasında açık olan Gece marketine hareket ediyoruz. Burada Kamboçya el sanatlarının en güzel örneklerini görüp satın alabilirsiniz veya alışveriş yapmak istemeyenler ise bir barda içkilerini alabilir,masaj yaptırabilir veya 3D film izleyebilirler.Geceleme Regency Ankor hotelde.


11. GÜN SİEM REAP / BANGKOK
Otelde sabah kahvaltıdan sonra 12.yy.da başkent olan Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz.Burada,200adet gülen yüz motifleri ile bezenmiş olan 54 adet kuleleri ile Bayon tapınağını ve Ktal VII Preah Khan tarafından yaptırılmış olan Preah Khan tapınağını göreceksiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve Unesco tarafından Dünya mirası listesinde bulunan Angkor Wat Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz.Günün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde geçireceğiz. Kamboçya’nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahipdir. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu göl, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cennetidir. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restauranda alacağız. Geceleme otelimizde.

12. GÜN SİEM REAP / BANGKOK, TAYLAND / İSTANBUL, TÜRKİYE
Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve saat 09:50'de PG924 sefer ile Bangkok’a hareket. Saat 10:50'de varışta öğle yemeğimizi Rose Gardenda aldıktan sonra yapacağımız şehir turunda ,Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası,Demokrasi meydanı, Kraliyet caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır.Saat 18:00de havaalanına transfer ve saat 22:40'da TK69 sayılı sefer ile hareket.

13. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE
Saat 05:00'de İstanbul’a hoş geldiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Ho Chi Minh /Bangkok – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
Havaalanı ve liman vergileri(420eur)
Ho Chi Minh Cityde 1.sınıf otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
Sıam Reap de 1.sınıf otelde otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
Butik bir Gemide air conditionlu dış kabinlerde 8 gece tam pansiyon konaklama
Gemide limitsiz su,soda,kahve ve çay servisi
Gemide ücretsiz internet servisi (Belirli bölgelerde iletişim var)
Kara Programında lokal restoran ve otelde olarak belirtilen tüm yemekler (içki ve meşrubatlar hariç).
Yerel havayolu ile Siem Reap – Bangkok ekonomi sınıfı uçak bileti
Programda belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm transferler
Profesyonel rehberlik hizmeti
Türsab zorunlu mesuliyet sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Siam Reap –Bangkok uçağında ücretsiz bagaj limiti 20 kg olup üstü ücrete tabidir.(Takribi
kg.3,5 $)
Gemi personeli ve kara servisleri için toplam bahşiş 90 Usd
Tam kapsamlı seyahat sigortası
Gemideki bazı alkolsüz ve alkollü içecekler
Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL

Notlar

Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten VIP TURIZM sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda VIP TURIZM sorumlu tutulamaz.
Nehir turları içeriği ve saatleri gemi şirketi tarafından belirlenmekte olup, tur esnasında gemiden ayrılış ve dönüş saatleri belirlenecektir.
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da VIP TURIZM sorumlu olmayacaktır.
Force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması gerekmektedir. Vietnam yeşil pasaport sahibi yolculara vize uygulamamaktadır, ancak Kamboçya her tür pasaporta vize uygulamaktadır. Kamboçya ve Vietnam vizeleri ülke girişinde ücreti mukabilinde ve 2’şer adet fotoğraf ile birlikte alınmaktadır.


VİZE :
Vietnam ve Kamboçya(davetiye ile)vizeleri sınırlarda alınacaktır.Vize ücreti her bir vize için kişibaşı yaklaşık 40 USD olup 2şer adet renkli vesikalık resim gerekmektedir
Ayakbastı güncel ücreti : Saigon : 30 USD Siem Reap : 35 USD olup ülkeye girişte ödenecektir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Üst Güverte Kişi Başı 26.08.2017 08.09.2017 4.379 € 2.779 € 0 € 0 € 0 €
Üst Güverte Kişi Başı 26.08.2017 08.09.2017 4.179 € 2.679 € 0 € 0 € 0 €
Ana Güverte Kişi Başı 26.08.2017 08.09.2017 3.979 € 2.579 € 0 € 0 € 0 €
Ana Güverte Kişi Başı 26.08.2017 08.09.2017 3.779 € 2.479 € 0 € 0 € 0 €
Ana Güverte Kişi Başı 26.08.2017 08.09.2017 3.529 € 2.379 € 0 € 0 € 0 €
Kurban Bayramı Turları