Meksika 2017 Mart Turu

2.397 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 11.03.2017
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün Istanbul –Paris – Mexico City / 03 Mart
03:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Terminali VIP Turizm deski önünde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, AirFrance Havayolları’nın AF 1391 sayılı uçak ile 06:25’de Paris aktarmalı olarak Mexico City’e hareket ediyoruz. 09:05’de Paris’e varışımızda bekleme süremizin ardından, uçak değiştirerek, 13:30’da, AF 438 sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:40’da varışımızda otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşmenin ardından, dinlenmek üzere serbest saatler.

2. Gün Mexico City / 04 Mart
Kahvaltının ardından, Aztek uygarlığının, İspanya koloni döneminin, modern sanat ve mimarinin birleşimi, dünyanın en geniş kenti Mexico City’i gezmeye başlıyoruz. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layik görülen Meksiko City, günümüzde 24 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol.. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı, Meksika’nın zengin tarihinin sergilendiği, dünyanın takdir gören müzelerinden biri olan Antropoloji Müzesi’ni göreceğimiz yerler arasında yeralıyor. Öğleden sonra dilerseniz extra olarak düzenlenecek, şehrin kuzey yakasında ünlü Teotihuacan Piramitleri turuna katılabilirsiniz. Burada Güneş ve Ay piramitlerini göreceğiz. Burası Aztek halkı tarafından Teotihuacan ‘Ölüler Yeri’ olarak bilinir. Piramitlere tırmanmak için serbest zamanımız olacak. Akşam, Meksika yerel lezzetlerinden oluşan “VIP Hoşgeldiniz Yemeği”nde buluşuyoruz.

3. Gün Mexico City – Merida
Kahvaltının ardından, sabahın erken saatlerinde Merida’yagitmek üzere havalanına transferimiz yapılıyor. Aeromexico havayolları ile 11.15’deYucatan eyâletinin başkenti, kolonyal şehir Merida’ya hareket ediyoruz. 12.55’devarışımızda görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taşsokaklarıyla Merida bir festival havasında karşılar bizi.. "BeyazŞehir" olarak bilinen kente varışımızda, tarihi kentin ara sokaklarındagezmeye başlıyoruz. Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine aityapıları, Kıta-Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşaedilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliğinigöreceğiz. Merida’nın Champs-Elysées’sinde seyrederken bir zamanlarSisal Baronlarına ait pek çok etkileyici neoklasik konaklar ve evler göreceğiz.Bunlardan bir tanesi de Yucatan Arkeoloji Müzesi. Otelimizetransfer ve odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.

4. Gün Merida
Kahvaltının ardından, gününüz şahsi aktiviteleriniz için serbest. Dilerseniz, Magician’s Pyramid, Nun’s Quadrangle ve görkemli Great Pyramid’i ziyaret edeceğimiz Uxmal gezimize katılabilirsiniz. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yeralan Uxmal Maya dilinde “üç kez inşa edilmiş” anlamındadır. Yukatan yarımadasının en iyi korunmuş ören yerlerinden biri olan Uxmal’da, arkeoloji harikaları Guesser Piramidi, Quadrangle Rahibe Manastırı ile Başkanlık Sarayı’nı göreceğiz.

5. Gün Merida – Chichen Itza
Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından, 240 km uzaklıktaki, Yukatan yarımadasındaki üzerindeki, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve Maya Uygarlığı eserleri ile süslü Chichen Itza antik kentine doğru ilerliyoruz. Meksika’nın en fazla ziyaret edilen Maya kenti olan Chichen Itza’da bulunan, Dünya mirasları listesinde yer alan ve dev bir takvimi simgeleyen piramit, “Dünyanın Yeni 7 Harikası”ndan biri olarak kabul edilmektedir. Antik Maya ören yerinin merkezinde bulunan, ve günümüze kadar nerdeyse bozulmadan gelen El Castillo adıyla bilinen Kukulkan Tapınağı, son derece matematiksel olarak inşa edilmiş, hoş bir simetriye ve etkileyici bir görkeme sahiptir. Sacred Cenote ziyaretininde ardından, otelimize transferimiz yapılıyor. Akşam, tarihi harabelerde organize edilen, ses ve ışık gösterisi görülmeye değer..

6. Gün Chichen Itza – Cancun
Kahvaltının ardından, Meksika'nın Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan tropikal cenneti Cancun'a hareket ediyoruz. Meksika Hükümeti, 1967’de, Karayipler de tropikal bir tatil cenneti yaratmak üzere, 120 nufuslu bir balıkçı kasabası olan Cancun’u seçmiş.. Kısa zamanda inanılmaz bir değişim geçiren, Cancun, günümüzde yılda 3 milyon turist ile Meksikanın bütün kentlerinden dahi daha popüler.. Varışımızda büyüleyici arkeolojik sit yeri olan Ek Balam’ı ziyaret ediyoruz. Bu Akropolis’de en etkileyici olan 160 metre taban uzunluğu üzerine inşa edilmiş büyük ana piramit’i görme imkanımız olacak. Sonrasında güzel gizli Cenote X-Canche’de kısa bir yürüyüş yapacağız. Varışımızda otelimize yerleşmenin ardından, güneş, deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında, Mayalarca kutsal sayılan Ik-ıl sularında yüzmek üzere günümüz serbest..

7. Gün Cancun / 09 Mart
Güneş, turkuaz mavisi deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında tatilin keyfini çıkarmak için tüm günümüz serbest. Dilerseniz, Mujeres Adası, Tulum / Xel-Ha turuna katılarak gününüzü renklendirebilirsiniz.

8. Gün Cancun – Paris / 10 Mart
Sabah kahvaltının ardından son alışverişler içinve denizin tadını çıkartmak için serbest saatler. Öğlen otelden çıkış işlemlerimizin ardından, akşamüzeri havalanına transferimiz yapılıyor. AF 651 sayılı uçak ile 20:05’de Paris aktarmalı olarak Istanbul’a hareket ediyoruz.

9. Gün Paris – İstanbul / 11 Mart
Saat 11:25’de Paris’e varışımızda, uçak değiştirip 12:35’de, AF 1890 sayılı uçak ile Istanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:00’de Istanbul Atatürk Havalimanı’na Hoşgeldiniz..

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 Airfrance havayolları ile Istanbul – Paris - Mexico City gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
 Yerel Havayolları ile Mexico City – Merida arası iç hat uçuşlar,
 Özel araç ile tüm havalimanı – otel transferleri,
 Seçilen otel kategorisinde oda kahvaltı konaklama,
 Mexico City’de VIP Hoşgeldiniz Yemeği,
 Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri,
 Tüm havaalanı ve güvenlik vergileri
 Seyahat Garanti sigortası,
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Otel ekstralarınız,
 Ekstra düzenlenecek gündüz ve gece gezileri,
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Vize ücreti
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (27 Usd )
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)
Rezervasyon esnasında alımı zorunludur

EKSTRA GEZİLERİMİZ


 Teotihuacan Piramitleri / Mexico City : Şehrin kuzey yakasında ünlü Teotihuacan Piramitleri turuna katılabilirsiniz. Burada Güneş ve Ay piramitlerini göreceğiz. Burası Aztek halkı tarafından Teotihuacan ‘Ölüler Yeri’ olarak bilinir.
Kişi Başı (10 kişi katılımı ile) 95 USD

 Uxmal Gezisi/ Merida: UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Uxmal, Maya dilinde “üç kez inşa edilmiş” anlamındadır. Yukatan yarımadasının en iyi korunmuş ören yerlerinden biri olan Uxmal’da, arkeoloji harikaları Guesser Piramidi, Quadrangle Rahibe Manastırı ile Başkanlık Sarayını göreceğiz. (Yemeksiz)
Kişi Başı (10 kişi katılımı ile) 95 USD

 Merida / Sotuta de Peón: Yucatan eyaletinde antik henequén bölgesinin kalbinde bir simge yapı restorasyon projesi olan Sotuta de Peon’u ziyaret edeceğiz. Tur sırasında tipk Maya evlerini görme fırsatımız olacak. Eşsiz güzellikteki kristal berraklığındaki yeraltı nehirleri ve tropikal bitkilerden oluşan bahçeleri gezme imkanımız olacak.
Kişi Başı (10 kişi katılımı ile) 105 USD

 Cancun / Mujeres Adası Gezisi: Cancun’dan feribotla Mujeres (Kadınlar) Adasına geçiyoruz. Şnorkelle dalış yaptıktan sonra, şehre inip alışveriş yapma fırsatıda bulacağız. Sonrasında Punta Norte’ye hareket ediyoruz. Denize en yakın kıyıdan farklı deniz canlılarını görme şansımız olacak. Cancun’a dönüşte günümüzü Tekila partisiyle sonlandıracağız.
Kişi Başı (10 kişi katılımı ile) 185 USD

 Cancun / Tulum / Xel-Ha Gezisi : Cancun’un güneyinde Tulum, Karayip kıyısında Mayaların en çok ziyaret edilen antik kalıntılarının bulunduğu kentlerden biridir. Kentin Maya dilindedi adı ‘duvar’ anlamına geliyor. Gerçekten de taş yapılar denizden ve karadan gelecek tehlikelere karşı duvar gibi yükselmişlerdir. Mayaların sahil şeridinde inşa ettikleri en büyük kent olan Tulum, okyanusa bakan kayalıklar üzerinde nefes kesici bir konuma sahip. Küçük olmasına rağmen güzelliği ile akıllarda hemen yer eden kentin en görkemli yapıları iki katlı freskli tapınak ile kayalıkların üzerinde inşa edilmiş El Castillo Kalesi’dir. Antik kente yapacağımız gezi sonunda hemen yakındaki kumsallarda yüzebilirsiniz.
Kişi Başı (10 kişi katılımı ile) 150 USD

notlar

v Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2017 tarihindeki Ksınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirmeedilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
v Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halindegeçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretiniadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
v Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi içinminimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
v Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecekdeğişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
v VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıylaotelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
v Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilenşehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerdeyapılabilir.
v VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda habervermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
v Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ilegerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı,gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
v Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yerive buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
v Otellerde check – in saati 14.00 ve check – outsaati 11 - 12.00 arasıdır.
v Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kgağırlığında bir parça eşya alma hakkıvardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ilesınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstravaliz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve turrehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazlakilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahatesnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayolunayolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluktaşımaz.
v Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler içinilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlıksigortası uygulaması bulunmamaktadır.
v Programlarımız için tur başlangıç tarihiitibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
v Turun kalkması için gerekli yolcu sayısınaulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 günöncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir vesözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
v Meksika için vizegerekmektedir. Detaylar için vize departmanımıza başvurmanızı rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Otellerimiz 03.03.2017 11.03.2017 3.297 $ 2.397 $ 2.377 $ 2.297 $ 497 $

İletişim

  •   Cumhuriyet Caddesi, No:173 Adlıhan Kat:5
    34373 / Harbiye - İstanbul

  •   0(212) 368 48 00

  •   vip@vip.com.tr

İndirim ve Kampanyaları E-posta Adresinizi Bizimle Paylaşarak İlk Siz Öğrenin!

© Copyright 2017 vip.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır.