• Anasayfa
  • Meksika & Taxco & Acapulco 2019 FG

Meksika & Taxco & Acapulco 2019 FG

6.900 TL ’dan başlayan fiyatlarla

  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 11.04.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul- Paris- Meksika SICAKKANLI DOSTLARIN ŞEHRİ
Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali VİP Turizm kontuarı önünde buluşarak başlıyor, Air France Havayollarının uçuşu ile Parise hareket ediyor ve varışımızı takiben bağlantılı uçuşumuz ile Mexico Citye devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Mexico Citye varışımız ile otele transfer ediliyoruz. Mexico City, Orta Amerika egemenliği altında olan yerin yani Meksikanın yönetim merkezi olan şehirdir, başkentidir. Mexico City bir de bağımsız ülkeler ülkesi olan Meksikanın 31 bölgesinden biridir. Mexico Şehri, Meksikanın en büyük ayrıca en şöhretli şehri olmasının yanı sıra da ortak devletin en yoğun ilidir. Mexico Cityde bir yerin yerlisi olmuş, mütemekkin olarak oturmuş olan ve yerleşik olarak kalan insan sayısı yaklaşık olarak 21,2 milyon dolaylarındadır. İlk akşamımızda, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanındaki yemekli şova katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün Meksika
Erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası Mexico City de şehir turuna başlıyoruz. 1300lü yıllarda Aztekler tarafından birbiri ile bağlantılı 5 gölden biri ve en büyüğü olan Texaco Gölü üzerine kurulmuş ve 15. yüzyıla kadar Meksika İmparatorluğunun başkentliğini yapmış olan Mexico City, Aztek Uygarlığı ve eski dönemlerin olduğu kadar günümüzün de modern sanat ve mimarinin merkezi, politika, kültür, eğitim ve finans açısından da ülkenin merkezi konumundadır. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Mexico City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol unvanına kavuşmuştur. Şehir turumuz sırasında Azteklerden bugüne kadarki tarihsel süreçte sürekli farklı amaçlar ile kullanılan, kimi zaman engizisyon mahkemesine kimi zaman ise seyyar satıcılara ev sahipliği yapan ancak bugün sömürge tarihinin beyni sayılan Zocalo Meydanı, Amerika Kıtasının en büyük ve en eski katedrali olma özelliğine sahip olan Metropolitan Katedrali, Azteklerden bugüne mimari yapısı çok az değişime uğramış olan Ulusal Saray göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Şehir turumuz sonrasında otele dönüyoruz ve öğleden sonra Mexico City yi kendi frekansımız ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Teotivakan piramitleri turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3. Gün Meksika
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Xochimilco kanallar turuna katılabilirler. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Meksikanın Venedik i olarak adlandırılan kanallar diyarı “Xochimilco”ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknelerle turumuza başlıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Geceleme otelimizde.

4. Gün Meksika - Taxco - Acapulco
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Başkent Mexico Citye yaklaşık 3,5 saat mesafede yer alan, gümüş madenleri ve dağlık arazileri ile dikkat çeken; küçük ama butik bir şehir olan Taxcoya harekete ediyoruz. Taxcoya varışımızın ardından kent merkezinde panoramik bir şehir turu yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. 4 saat sürecek yolculuktan sonra Pasifik kıyılarının en önemli tatil merkezi olan Acapulcoya ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün Acapulco
Kahvaltı sonrası Acapulco şehir turumuz için hareket ediyoruz. Muhteşem koyları, kıyı boyunca uzanan sahilleri, restaurant ve barlarıyla dünyanın en güzel şehirlerinden biridir Acapulco. Turumuz esnasında yeni ve eski Acapulco mahallelerini, meşhur La Quebrada ve Diego Rivera kayalıklarında atlayış yapan Meksikalı gençleri göreceğiz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin akşam ekstra olarak düzenleyeceği Lucha Libre- Tacos & Beer turuna katılabilirler. Dünyaca ünlü Meksika Amerikan güreşi gösterisi ve yemeğimiz meşhur Taco restaurantlarında. Geceleme otelimizde.

6. Gün Acapulco
Kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Coyuca Lagoon turuna katılabilirler. Hollywood filmlerinden Rambo ve Tarzan ın çekimlerinin yapıldığı doğa harikası bu bölgede tekne turu ile doğa turu yaşamaya hazır olun. Geceleme otelimizde.

7. Gün Acapulco - Meksika - Paris
Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak kara yolu ile Mexico City e dönüyoruz ve havaalanına transfer ediliyoruz. Geceleme uçakta.

8. Gün Paris - Istanbul
Parise varışımızın ardından İstanbul uçuşumuz için havaalanında bekliyoruz.

9. Gün Istanbul
İstanbula varışımızın ardından turumuzun sonuna geliyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


- Air France Havayolları ile Paris aktarmalı ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
- Programda belirtilen tüm turlar ve transferler
- 3 gece Mexico City / 3 Gece Acapulco da 4 yıldızlı otellerde oda ve --kahvaltı dahil konaklama
- Mexico City şehir turu
- Taxco panoramik şehir turu
- Acapulco panoramik şehir turu
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


- Programda belirtilmeyen ekstra turlar ve yemekler.
- Meksika Vizesi (Yeşil Pasaport sahipleri için 36 EURO dur. Parmak izi alınarak 1 günde çıkartılmaktadır. Normal Pasaport sahipleri ve de - ABD vizesi olanlar Vizesiz seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri için Online form doldurup 5 dk da giriş kâğıdını şirketimiz temin etmektedir -Ücretsiz)
- Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
- Turun yerel servisleri - rehber - kaptan ve oteller için bahşişler rehberiniz tarafından toplanacaktır.

ALTERNATİF KALKIŞ TARİHLERİ

Meksika Taxco Acapulco 03/04/2019-11/04/2019 8 gece 9 gün Müsait DBL6900 TL SNG8900 TL
Meksika Taxco Acapulco 07/05/2019-15/05/2019 8 gece 9 gün Müsait DBL6900 TL SNG8900 TL
Meksika Taxco Acapulco 11/09/2019-19/09/2019 8 gece 9 gün Müsait DBL6900 TL SNG8900 TL
Meksika Taxco Acapulco 15/10/2019-23/10/2019 8 gece 9 gün Müsait DBL6900 TL SNG8900 TL

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

notlar

v Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2015 tarihindeki Ksınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirmeedilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
v Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halindegeçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretiniadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
v Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi içinminimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
v Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecekdeğişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
v VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıylaotelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
v Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilenşehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerdeyapılabilir.
v VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda habervermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
v Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ilegerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı,gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
v Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yerive buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
v Otellerde check – in saati 14.00 ve check – outsaati 11 - 12.00 arasıdır.
v Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kgağırlığında bir parça eşya alma hakkıvardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ilesınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstravaliz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve turrehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazlakilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahatesnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayolunayolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluktaşımaz.
v Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler içinilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlıksigortası uygulaması bulunmamaktadır.
v Programlarımız için tur başlangıç tarihiitibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
v Turun kalkması için gerekli yolcu sayısınaulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 günöncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir vesözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
v Meksika için vizegerekmektedir. Detaylar için vize departmanımıza başvurmanızı rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Meksika Taxco Acapulco 03.04.2019 11.04.2019 8.900 TL 6.900 TL 0 TL 0 TL 0 TL
dd