• Anasayfa
  • Moskova -St.Petersburg 18 Temmuz 2018 Turu (Beyaz Geceler)

Moskova -St.Petersburg 18 Temmuz 2018 Turu (Beyaz Geceler)

1.197 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 5 gece, 6 gün
  • Gidiş: 18.07.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 23.07.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.Gün ISTANBUL – MOSKOVA
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali VIP Turizm deski önünde saat 08:00’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 10:55’te Türk Havayolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Moskova’ya hareket ediyoruz. 13:50’de Moskova’ya varışımıza istinaden şehri gezmeye başlıyoruz. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Kathedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşiyoruz.

2.Gün MOSKOVA
Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dileyen misafirlerimiz Kremlin Sarayı Gezisi’ne katılabilir, Sarayın çeşitli bölümlerini ve Saray bahçesinde bulunan Katedralleri gezebilirsiniz. Ayrıca yine öğleden sonra extra olarak rehberimiz tarafından organize edilecek Moskova Metrosu & Arbat Sokağı Turu & Nazim Hikmet Gezisi’ne katılarak, sanat galerilerini kıskandıran resimler, motifler ve mozaikler ile süslü istasyonları ziyaret edebilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadarak, kendilerini hayatın akışına kaptırmış yerel halkı izleyebilirsiniz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir.

3.Gün MOSKOVA – ST.PETERSBURG
Sabah erken saatlerde otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve özel aracımızla St.Petersburg tren yolculuğumuz için tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Yaklaşık 3,5 saat sürecek zevkli hızlı tren yolculuğundan sonra, Çarlık Rusyası’nın başkenti, Bolşevik iktidarının Leningrad’ı, saraylarla, kanallarla ve köprülerle süslü St.Petersburg’a varıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir gezimize başlıyoruz. Petersburg’un Champs Elysees’si Nevsky Prospect, Kışlık Sarayın yer aldığı ve 1905 yılında ilk Rus devriminin başladığı Saray Meydanı ve burada yer alan dünyanın en büyük sanat kolleksiyonuna sahip olan Hermitage Müzesi, devrimin sembolu Aurora Kruvazörü, Eski Liman fenerleri, Peter and Paul Fortress Katedrali panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam dilerseniz St.Petersburg’un eşsiz güzellikteki kanalları ve ışıkları altında yapacağımız St.Petersburg Tekne Gezisi’ne katılabilirsiniz.


4.Gün ST. PETERSBURG
Kahvaltı sonrası dilerseniz, Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği, Guinness rekorlar kitabına girmiş olan 3 milyonun üzerinde eserin yer aldığı, dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapan Hermitage Müzesi Gezisi’ne katılarak, Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Remrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserlerini görebilirsiniz. Gezi sonrası günümüz serbest.

5.Gün ST.PETERSBURG
Kahvaltı sonrası günümüz serbest. Dilerseniz, Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri Gezisi’ne katılabilirsiniz. Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Gezi sonrası otelimize transferimiz yapılıyor.

6.Gün ST.PETERSBURG – ISTANBUL
Kahvaltı sonrası akşam saatlerindeki havalimanı transfer saatimize kadar günümüz serbest. Dileyen misafirlerimiz Puşkin (Çar Kasabası) Gezi’sine katılabilirler. Gezimiz ardından dönüş uçuşu için havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından saat 15:15’de Türk Havayolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:45’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  THY tarifeli seferi ile ekonomi sınıf gidiş/dönüş uçak bileti
 Moskova - St.Petersburg arası standart sınıf hızlı tren bileti
 Seçilen otel kategorisinde oda kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen tüm transferler
 Moskova & St.Petersburg panoramik şehir turları
 Moskova & St.Petersburg otelleri kayıt ücretleri
 Seyahat ve sağlık güvencesi
 Tüm havaalanı ve güvenlik vergileri
 Yerel rehberlik hizmetleri
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

 Otel ekstralarınız
 Yemeklerde alınacak tüm içecekler
 Ekstra gündüz ve gece gezileri
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
 Seyahat garanti sigortası (25 Usd)
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Vize ücreti

Notlar

 Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 Sayfalarında veya kabında yırtıklar yada deformasyon olan pasaport sahibi misafirlerimizin Rusya’ya girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportlarınızı yeni pasaportlarla değiştirmenizi önemle rica ederiz.
 Rusya için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla görüşmenizi rica ederiz.

Ekstra Gezilerimiz

Kremlin Müzesi – Moskova (Kapalı Gün : Perşembe)
1147’de Yuri Dolgoruky tarafından ilk defa temellerinin atıldığına inanılan, Rusya’nın kutsal mekanı. Günümüze kadar Lenin ve Stalin`in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale. Bugün de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin`in çalışma ofisi ve yönetim merkezi burada bulunduğu için binaların bir kısmı geziye kapalı. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle gerçek bir müze. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmış. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunmakta. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul edilmekte. Kişi Başı € 80,00

Moskova Metrosu & Arbat Sokağı Turu (Metro ve Otobüsle) + Nazim Hikmet Turu - Moskova

Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Kişi Başı € 70,00

Tretyakovskaya Rus Sanatları Müzesi Turu (Kapalı Gün : P.tesi) - Moskova
19.yy’ın ortalarında Pavel Tretyakov adındaki Moskovalı zengin bir işadamı tarafından kurulmuş. Günümüzde, Repin ve Ayvazovski gibi sanatçıların eserlerinin de bulunduğu Rusya`nın en gözalıcı sanat koleksiyonlarından birine sahip. Koleksiyonda yer alan tümü Rus sanatçılara ait 130 bin eserin sadece önemlileri galeride sergilenmekte. Kişi Başı €60,00

Puşkin Sanat Müzesi Turu (Kapalı Gün : Pazartesi) - Moskova

1912’de açılan müze günümüzde St.Petersburg Hermitage’dan sonra Rusya`da en büyük Avrupa sanat koleksiyonuna sahip. Bu geniş koleksiyon içinde en önemli bölüm ise Empresyonistler. Bunun haricinde yer alan Yunan, Mısır ve Roma eserlerinin yanı sıra ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken koleksiyon günümüzde Truva Hazinesi olarak bilinen eserler. Kişi Başı €55,00
Tekne Turu – Moskova
Yaklaşık iki saat süren bu zevkli gezide muhteşem Moskova mimarisini farklı bir açıdan inceleme ve şehrin keyfini çıkartma imkanı bulacaksınız. Kişi Başı €60,00

Hermitage Müzesi – St. Petersburg
Dünyanın en büyük sanat müzesi. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Kişi Başı € 80,00

Puşkin (Çar Kasabası) Turu – Bahçe + Saray – St. Petersburg
18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Kişi Başı €80,00

Petergof Turu - Bahçe + Saray - St. Petersburg
Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası ve 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.
Kişi Başı €80,00

St. Petersburg Tekne Turu – St. Petersburg

Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Tekne turu esnasında Neva nehri ve kanallar üzerindeki 18.yy’a ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız.
Kişi Başı €55,00
Troika Show
Rus mutfağının birbirinden leziz örneklerini tadarken eşsiz bir dans ve müzik gösterisi izlemek ve bu özel deneyimi yaşamak isteyen misafirlerimiz için eşi bulunmaz bir deneyim. Kişi Başı €100,00

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
1.sınıf otellerimiz 18.07.2018 23.07.2018 1.597 € 1.197 € 1.197 € 997 € 0 €