Muscat Balayı

1.437 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 5 gece, 6 gün
  • Hergün Hareketli
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Vize Gerekmiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.Gün İSTANBUL – MUSCAT
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali VIP Turizm kontuarı önünde buluşarak, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, 18:35’te Türk Havayolları TK 774 sayılı uçağı ile Umman’ın başkenti Muscat’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, Muscat’a varıyoruz. Özel aracımızla otelimize transfer olarak, odalarımıza yerleşiyoruz.

2.Gün MUSCAT
Sabah keyifli kahvaltımız sonrası, yarım günlük Muscat Şehir gezisi yapıyoruz. Henüz bozulmamış doğası, derin kanyonları, yemyeşil vadileri, halkının misafirperverliği, yerel mutfağı, lüks otelleri, uçsuz bucaksız kumsalları ile Umman adeta keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Tarihi kaleyi, gerçek swarovski kristallerinden oluşan avizesi ve ipek İran halısı ile mimari harikası Büyük Cami’yi, Bait Al Zubair Ulusal Müze ‘yi, Kraliyet Ailesinin ikametgahı olan Al Alam Sarayı ile 16. yüzyılda Portekizliler tarafından yaptırılmış olan Mirani ile Jalali kalelerini gezecek ve plaj yolu üzerinden Corniche’e vararak Mina Al Sultan Qaboos Limanı’nı göreceğiz. Gezinin ardından, çeşitli baharatlar, bronze kahvelik ve gümüş el işlemeleri gibi Umman’a ait yerel eşyaların bulunduğu Muttrah çarşılarında serbest saatlerimiz olacak. Akşam, VIP Hoşgeldiniz Yemeği’nde buluşuyoruz.

3.Gün MUSCAT
Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dilerseniz, extra olarak düzenlenecek tam günlük tam günlük “Nizwa, Bahla & Jabrin Forte” gezimize katılabilir, Umman’ın küçük yerleşim bölgelerinde halkın günlük yaşantısına, tarihi zenginliklerine ve doğal güzelliklerine tanık olabilirsiniz.

4.Gün MUSCAT
Kahvaltının ardından günümüz serbest. Otelimizin eşsiz kumsalında güneşlenebilir, farklı restoranlarında leziz dünya yemeklerini tadabilir, dalış dahil her çeşit sporun, showların ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Yada ekstra olarak düzenlenecek, “Wahiba Çölü” gezimize katılabilir, 4 x 4 Jeeplerle uçsuz bucaksız çölde otantik bir gün deneyimleyebilirsiniz.

5.Gün MUSCAT
Sabah keyifli bir kahvaltının ardından, günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Öğle saatlerinde c/out yaparak güne devam ediyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak dönüş yolculuğumuz için havalimanına gidiyoruz. ** Otelden geç çıkış taleplerinizi lütfen bildiriniz.

6.Gün MUSCAT - İSTANBUL
Türk Havayolları TK 775 sayılı uçağı ile yapacağımız, İstanbul’a dönüş uçuşumuz saat 01:20’de hareket ediyor. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuk sonrası, Istanbul’a hoşgeldiniz.


BİR BAŞKA VIP SEYAHATİNDE BULUŞMAK ÜZERE...


Genel Bilgi

Başkent
Muskat

Coğrafi Konum
Arap Yarımadası'nın doğu sınırında yer alan Umman; Hürmüz Körfezi'nden Yemen'e kadar uzanan sahil şeridine sahiptir. Arap Körfezi, Umman Körfezi ve Arap Denizi'ne bakar. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen ile sınır komşusudur. Birkaç adaya da sahiptir.

Coğrafik Koordinatlar
21 00 K, 57 00 D

İklim
Kuru çöl iklimi hakimdir. Sahil şeridi, sıcak ve nemli havanın etkisi altındadır. Ülkenin iç kesimleri kuru ve sıcak bir iklime teslim olur. Güneyde güçlü yaz musonu hüküm sürer.

Zaman Dilimi
GMT +4

Dil
ARAPÇA

Para Birimi
Umman Riyali

Telefon
(Şebeke ve GSM)
Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 00968, Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu

Mobil Telefon:
GSM 900

Acil Telefonlar
Ambulans / Polis / İtfaiye 9999

İnternet
.om

Mesai Saatleri
Bankalar; 08:00 – 12:00 (Ctsi-Çar), 08:00-11:30 (Per), Mağazalar; 08:00/09:00 – 13:00 and 16:00 – 21:00/22:00 (Ctsi-Per)

Resmi Tatiller
Yeni Yıl (1 Ocak), Kurban Bayramı, İslami Yeni Yıl (Ocak), Mevlit Kandili (Nisan), Miraç Kandili (Ağustos), Ramazan Bayramı, Milli Bayram (18 Kasım), başlıca tatil sezonu (Temmuz-Ağustos)

Elektrik 220V-240V 50HzHz

Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
* Seçilen otel kategorisinde 5 gece oda kahvaltı konaklama,
* Havalimanı – Otel transferleri
* Yarım günlük Muscat Şehir gezisi
* Seyahat Sağlık Sigortası
* Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri

Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

* Otel ekstralarınız
* Ekstra düzenlenecek gündüz ve gece gezileri
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL)


Ekstra Turlarımız

* Dolphin Watch Tekne Turu;
* Nizwa, Bahla & Jabrin Kalesi Turu;
* Wadi Bani Khalid & Wahiba Çöl Turu;

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

 Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2016 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 2 kişinin katılımı halinde geçerlidir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 VIP Turizm havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.11.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız tüm bu detayların değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Muscat için vize gerekmemektedir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
5* Shangri La Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 1.437 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* Grand Hyatt Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 1.587 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* The Chedi Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 1.710 $ 0 $ 0 $ 0 $
dd