• Anasayfa
  • Norwegian Epic ile Kurban Bayramında Batı Akdeniz 30 Ağustos

Norwegian Epic ile Kurban Bayramında Batı Akdeniz 30 Ağustos

1.849 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 7 gece, 8 gün
  • Gidiş: 30.08.2017
  • Vize Bilgileri
  • Uçak ile gidiş dönüş
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 06.09.2017
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / CIVITAVECCHIA(ROMA), İTALYA
Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayollarının TK 1837 no’lu seferi ile saat 10.50’de Roma’ya hareket. Yerel saat ile 12.40’da Roma’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Civitavecchia(Roma) limanında demirli olan gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 19.00’da Civitavecchia limanından hareket edecektir


2.GÜN LİVORNO(PİSA,FLORANSA), İTALYA
Gemimiz Livorno Limanına saat 07.00'da yanaşacaktır. Bu limandan hem Pisa Kulesine hemde Floransa'ya gidebilirsiniz. Pisa Kulesi, İtalya'nın kuzeyindeki Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli'de (İtalyanca Mucizeler Meydanı) yer alan ve 1063-1090 yıllarında yapılan şehir katedralinin çan kulesi, ana yapıdan ayrı olarak 1173'te yapılmıştır. Kule üst üste bindirilmiş yuvarlak 6 sütun dizisinden meydana gelmiştir. 56 metre yüksekliktedir. Üzerine 294 basamaklı bir merdivenle çıkılır. En üstteki çanların bulunduğu 8. kat silindir biçimindedir. Kule, Pisa'nın gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak Cenova ve Venedik'e rakip olarak yapılmıştır. Floransa, Kuzey İtalya'daki Toskana bölgesinin başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı'na da başkentlik yapmıştır. Şehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Çevresindeki yerleşim alanlarıyla beraber yaklaşık bir milyona yakın nüfusa sahip olan şehir, geçmişte olduğu gibi bugün de İtalya ve Avrupa'nın önemli ticaret merkezlerinden biridir.Bunun yanı sıra İtalyan Rönesansının doğum yeri olarak bilinen Floransa, kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm kentidir. Şehirde önemli sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu tarihi şehirde yetişmiş dünyaca ünlü sanatçılardır. Yine ünlü yazar ve şair Dante Alighieri bu şehirde yaşamış ve ilham almıştır. Şehrin merkezi kabul edilen Duomo Meydanı çevresinden gezinize başlayabilirsiniz. Floransa Katedrali, Uffizi Galerisi, Ponte Vecchio, Pitti Sarayı, Santa Maria Novella Bazilikası, Santa Croce Bazilikası, San Lorenzo Bazilikası, Santa Maria del Carmine & Brancacci Şapeli, Boboli Bahçeleri, Giotto’nun Çan Kulesi, Vecchio Sarayı ve Akademi Galerisi şehirde gezip görmeniz gereken en önemli gezi noktalarından bazılarıdır. Gemimiz Livorno'dan 19.00'da ayrılacaktır.


3.GÜN CANNES, MONTE CARLO
Gemimiz Cannes'a 08.00'da yanaşacaktır.Uluslararası film festivaline ev sahipliği yapan Cannes, uzun ve eşsiz sahil şeridiyle görülmeye değerbir başka noktadır. Her sene Mayıs ayında yapılan film festivaline ve bunun yanında konferans, turnuva ve ticaret şovlarına ev sahipliğini yapan Palais des Festivals’i görebilirsiniz. Halka açık pek çok plajı bulunan Cannes’da denizin keyfini çıkarabilir, Promenade de la Croisette’de gezintiye çıkabilirsiniz. Adını üzerinde bulunduğu yamaçtan alan eski şehir Le Suquet, Cannes koyuna muhteşem bir panaromik bakış imkanı sunmaktadır. Burada yamacın tepesindeki 12. Yüzyıldan kalan Ste-Anne şapelini ve 11. Yüzyılda keşişlerin yaşadığı manastırı ziyaret edebilirsiniz. 11. yüzyıl manastırı esintileri taşıyan Musée de la Castre’da muazzam bir enstruman koleksiyonunu görebilir, arkeoloji ve etnoloji bölümünde fotoğraf ve resimlerle eski Cannes’ı inceleyebilirsiniz.Gemimiz limandan 18.00'da ayrılacaktır.

4.GÜN PALMA DE MALLORCA, İSPANYA
Gemimiz Palma de Mallorca limanına saat 13.00'da yanaşacaktır. Palma de Mayorka gezinize Mayorka Katedrali ile başlayabilirsiniz. Katedralin hemen yanında Kraliyet sarayı ve Juan Carlos caddesi bulunmaktadır. Katedralin arka sokakları ufak meydanlara acılır ve rengarenk mağazalar bu sokakları susler. III. James caddesi ve Las Rambla buradaki diğer onemli caddedir. Tapas denilen meze ceşitleri ve deniz mahsulleri bulabileceğiniz restoranlar oldukca fazladır. Akşam buradaki en unlu şov olan Son Amar’a gidebilirsiniz. Burada akşam yemeğinizi yerken modern danslardan, geleneksel flamenkoya kadar bir cok dansı ve şovu izleyip unutulmaz bir akşam gecirebilirsiniz. Gemimiz limandan 20.00'da ayrılacaktır.

5.GÜN BARSELONA, İSPANYA
Gemimiz Barselona'ya 05.00'de varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek isyeten misafirlerimiz Mont Juic' e çıkıp eşsiz Barselona manzarasını izleyebilirler. Daha sonrasında Ulusal Tarih Müzesi, Barselona Arenası,Parc Guell, La Sagrada Familia,Passeig de Gracia, Casa Mila, Casa Batlo, Katalunya Meydanı, Gotik Katedral ve mahalleyi gezebilirsiniz.Barselona Katalunya Bölgesi'nde yaşayan ve yaklaşık 1.6 milyon nüfusa sahip, oldukça ünlü bir şehirdir. Las Rambla üzerinde onlarca mağaza ve restoran bulunur. Bunların dışında Barcelonata adı verilen yeni kentin bulunduğu yerde plajlar vardır.Kolombus sütunu, gümrük binası, denizcilik müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.1852 yılında doğmuş olan Antoni Gaudi burada yaşamış olan dünyaca ünlü bir mimardır. Bugün kentin birçok yerinde farklı tarzdaki yapıları hala durmaktadır. En büyük eseri olan La Sagrada Familia ise ölümünün 100. yılı olan 2026 yılında bitirilmesi planlanan muhteşem bir yapıdır.
Gemimiz Barselona'dan saat 18:00'de ayrılacaktır.


6.GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.7. GÜN NAPOLİ, İTALYA
Gemimiz Napoli Limanı'na saat 07.00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz 15-20 dk yürüyüşle Piazza Plebiscito'ya varabilirler, burada San Carlo Tiyatrosu'nu, Reale San Francesco di Paola Bazilikası'nı, Castel Nouvo' yu, Umberto Galerisi'ni görebilirler. Daha sonrasında yürüyüşe devam etmek isteyen misafirler Via Toledo Caddesi boyunca yürüyebilirler. Bu cadde Napoli'nin en kalabalık caddelerdendir. Cadde boyunca birbirinden ihtişamlı yapılar, küçük yerel dükkanlar görmek mümkündür. Caddenin sonuna doğru Napoli Ulusal Arkeoliji Müzesi'ni görebilirsiniz. Avrupa'nın en büyük iki yanardağından biri olan Vezüv Yanardağı Napoli' dedir. Dağın eteklerinde bulunan ve M.S. 79 yılındaki büyük patlamada tamamiyle yok olan Pompei Antik Kenti bulunur ve Arkeoloji müzesinde Pompei ve Herculaneum Antik kentinde bulunan eserler sergilenir. Tarihte bir yolculuk yapmak isteyen misafirlerimiz müzeyi gezebilir ya da Pompei Antik Kentine gidebilirler. Ayrıca Pompei dışında Napoli'ye yaklaşık 1 saat uzaklıkta olan Capri Adası'na gidilebilir. Napoli' de ceplerimize ve cantalarımıza dikkat etmemiz gerektiği unutulmamalıdır. Gemimiz Napoli Limanı'ndan saat 19:00'da ayrılacaktır.


8.GÜN CIVITAVECCHIA, İTALYA / İSTANBUL, TÜRKİYE
Gemimiz yerel saat ile 06.00’da Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Roma Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Pegasus Havayollarının PC 1224 no’lu seferi ile saat 14.45’te İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket. Yerel saat ile 18.40’da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Gidiş Türk Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen – Roma arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Dönüş Pegasus Havayolları ile Roma - İstanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* NCL Epic gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama
* Programda belirtilen tüm transferler
* Alkollü İçecek paketi dahil ( 21 yaş altı için )
* Personel bahşişleri dahil
* Soft içecekler (Kola,Sprite, Soda,Su, Kahve vb )


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
* Gemi tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Vize Ücreti & Yurtdışı çıkış harcı
* Liman ve Havayolu vergileri

NOTLAR

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Norwegian Cruise şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten VIP Turizm sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü VIP Turizm programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her
kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki
harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
*Gemiye içki sokmak yasaktır.
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da VIP Turizm sorumlu olmayacaktır.
*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00:00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
*Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ve gemi şirketlerine ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda VIP Turizmin herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.


Kabin Tipi Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
İç Kabin Kişi Başı 30.08.2017 06.09.2017 0 € 1.849 € 0 € 0 € 0 €
Balkonlu Kabin Kişi Başı 30.08.2017 06.09.2017 0 € 2.299 € 0 € 0 € 0 €
Suit Kabin Kişi Başı 30.08.2017 06.09.2017 0 € 2.399 € 0 € 0 € 0 €