Peru Bolivya 24 Ocak 2018

4.357 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 12 gece, 13 gün
  • Gidiş: 24.01.2018
  • Air France HY
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 03.02.2018
  • Vize Gerekmiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

ISTANBUL – PARIS – LİMA / 24 Ocak
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali VIP Turizm deskinde saat 03:30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Air France Havayolları’nın AF 1391 sefer sayılı uçuşu ile 06:25’de Paris’e hareket ediyoruz. 09:05’de varışımızda uçak değiştirerek, saat 10:30’da, Air France Havayolları’nın AF 480 sefer sayılı uçuşu ile Peru’ nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Yaklaşık 10 saat sürecek uçuşumuzun ardından yerel saatle 16:55’de Lima’ya varışımızda, havaalanında karşılanarak özel aracımızla otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmek için serbest saatler. Akşam yemeğimiz otelimizde

2. Gün LIMA / 25 Ocak
Kahvaltının ardından şehri gezmeye başlıyoruz. Koloniyel mimarideki etkileyici yapıları nedeni ile Dünya Mirasları listesine alınan “Krallar Şehri” Lima’da, Plaza Mayor, Lima Katedrali, Kraliyet Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, modern Lima’yı gezmeye devam ediyoruz. Yerleşim bölgesi olan Miraflores ve San Isidro göreceğimiz yerler arasında. Günümüzün ger kalan saatleri serbest.

3. Gün LIMA – CUSCO / 26 Ocak
Kahvaltımızın ardından, Peruvan Havayolları P9 214 sayılı uçak ile 10:30’da ile İnka medeniyetinin doğduğu yer olarak kabul edilen Cusco’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik uçuşun ardından 11:40’da varışımızda, otelimize gidiyoruz. Dinlenmemiz için ayrılan sürenin ardından, her adımda tarihin izleri ile karşılaşacağımız Antik İnka İmparatorluğu’nun gizemli arkeolojik kalıntılarını keşfe gidiyoruz. Santo Domingo, Plaza de Armas Katedrali’ni görecek, “Tanrı’nın yeri” Koricancha’yı ziyaret edeceğiz.

4. Gün CUSCO - MACHU PICCHU – CUSCO / 27 Ocak
Sabahın erken saatlerinde Poroy istasyonuna gidiyoruz. Dağların arasından geçerek dünyanın en nefes kesici arkeolojik harikalarından biri olan Machu Picchu’ya gidiyoruz.. Keyifli tren yolculuğumuzun ardından, dünya üzerinde güneş doğuşunun izlenebileceği en etkileyici yer olduğu savunulan, Büyük İnka İmparatorluğu’nun gizemli kalesi Machu Picchu’da keşif gezisine çıkıyoruz. Oğle yemeğimizi, Machu Picchu Belmond Sanctuary Lodge’un büyülü atmosferinde alacağız. Keyifli günümüzün ardından Cusco’ya dönüşümüz yine trenle.

5. Gün CUSCO / 28 Ocak
Kahvaltının ardından, günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Dilerseniz, ekstra olarak düzenleyeceğimiz Kutsal Vadi gezimize katılabilirsiniz. Gezimiz sırasında, tipik bir İnka şehri yapısını koruyan mistik Pisaq ve İnkalarca “gökkuşağının doğum” yeri olarak kabul edilen Chinchero’daki yerel pazarlarda, çoklu saç örgülü kızların sattığı gözalıcı renklerdeki yöresel elbiseleri, hediyelik eşyaları takas sistemi ile satın alarak tarihten bir alışveriş anını deneyimleyecek, 13. yy dan bu yana İspanyol akınlarına rağmen ayakta kalabilmiş bir Inka şehri olan Ollantaytambo'nın vadiye yaslanmis esrarengiz kalesini, pitoresk caddeleri ile inca dizayn evlerini fotoğraflayacağız

6. Gün CUSCO – PUNO / 29 Ocak
Sabahın erken saatlerinde, özel aracımızla And dağlarının yüksek düzlüklerinde, Peru ve Bolivya arasında yer alan dünyanın en gizemli gölü Titicaca’ya gidiyoruz.. And Dağları boyunca ilerlerken, yüksek ovalarda kurulmuş köylerdeki yaşama tanık olucak, vadi manzaralarını, antik Inka kalıntılarını ve lamaları görüntüleyeceğiz. Yolumuzun üzerinde Andahuaylillas ve resimsi güzellikteki Pucara şehrini ziyaret edeceğiz. Titicaca Gölü, dünyanın en yüksek gölü olmasının yanı sıra üstünde küçük yerleşimler olan yüzen adacıkları ve İnka mitolojisindeki yeri ile de ünlü.. Puno’ya varışımızda otelimize yerleşiyoruz.

7. Gün LAKE TITICACA (PUNO) / 30 Ocak
Sabah kahvaltının ardından bizi Titicaca gölü boyunca Bolivya tarafına geçirecek özel teknemize biniyoruz ve göle açılıyoruz.. Titicaca gölü 3820 metrede dünyanın en yüksek gezilebilir gölüdür. Bu gölde sıra dışı yaşamlar ve efsaneler bizi bekliyor.. Önceleri her şey alışılageldik bir akışa sahip.. Derken biraz açıkta sazlıklar başlıyor ve günümüzde varlığı hayret verici bir kültürle karşılaşıyoruz.. Bu gölde yaşayan halklara Uro’lar adı veriliyor. Ancak bu insanların bölgedeki ve diğer her yerdeki yeryüzü sakinlerinden bir farkı var. Onlar sazlardan yaptıkları adalarda yaşıyorlar. Turumuz sonrası otelimize transferimiz yapılıyor.

8. Gün PUNO - LA PAZ / 31 Ocak
Kahvaltının ardından, Titicaca Gölü kıyısındaki Puno (Peru) ‘dan Copacabana (Bolivia) kasabasına gitmek üzere otobüse biniyoruz. Gölün güney kıyısındaki “Kutsal Kent” olarak kabul edilen bu şirin kasaba, ünlü Virgen de Copacabana heykeli nedeniyle kutsal bir haç merkezi haline gelmiş.
Tekne ile Inkaların güneşin doğduğu yer olduğuna inandıkları “Sun İsland”da kısa bir mola verecek ve adadaki Inka kalıntılarını ve Güneş Tapınağını ziyaret edeceğiz.. Öğle yemeğimizi, yanında küçük el sanatları pazarı olan Uma Kollu arkeolojik Restaurant'ta alacağız. Yaklaşık 3 saat sürecek keyifli yolculuğun ardından ulaşacağımız “bulutlara dokunan şehir” La Paz’a varışımızda dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz..


9. Gün LA PAZ / 01 Şubat
Sabah kahvaltının ardından, dünyanın en yüksekteki başkenti unvanını taşıyan kenti gezmeye başlıyoruz... Ilk durağımız; gözalıcı desenlerle süslenmiş el dokuması kilimler, lama yününden örülmüş kazaklar, renkli bereler, özgün müzik aletleri, her tür baharatlar ve çoğu ülkede yetiştirilmesi dahi yasak olan koka bitkisi bulabileceğimiz Mercado de Hechiceria ve Mercado de los Brujos.. Ardından İsa’dan önce 400 yılında aynı adlı nehrin kenarında kurulmuş Unesco Kültür Mirasları listesinde koruma altında olan Tiwanaku Harebeleri’ni gezicek ve doğanın bir mucizesi olarak nitelendirilen, muhteşem Bolivya dağ manzaralarını ve Aymara Kızılderililerinin yaşam tarzlarını göreceğimiz Ay Vadisine gideceğiz. Sonrasında dinlenmek için serbest saatler.. Bolivya’da hayat olanca yavaşlığı içinde akıyor.. Biz de bu yavaşlığa ayak uyduruyoruz olabildiğince.. Her şeyi içimize sindirerek yaşayabilmek için, “Ruhlarımız geride kalmasın” diye...

10. Gün LA PAZ – LİMA - PARIS / 02 Şubat
Sabaha karşı çok erken saatlerde Lima’ya gitmek üzere havalanına transferimiz yapılıyor. La 2561 sayılı uçak ile 04:55’de Lima’ya hareket ediyoruz. 05:50’de varışımızda uçak değiştirip Air France ile Istanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.PARIS – ISTANBUL / 03 Şubat
Yerel saat ile 11:00’de Paris’e varışımıza istinaden, uçak değiştirip, Air France Havayolları’nın AF 1890 sayılı uçuşu ile 12:35’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 17:00’da Istanbul’a hoşgeldiniz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Air France Havayolları ile Istanbul–Lima, Santiago de Chili-Istanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti,
 Programda belirtilen tüm iç hat uçuşlar,
 Tüm havalimanı – otel transferleri,
 Programda belirtilen otellerde vb. oda kahvaltı konaklama,
 6 öğle yemeği
 2 akşam yemeği
 Programda dahil olduğu belirtilen geziler ve giriş ücretleri,
 Tüm havaalanı ve güvenlik vergileri
 Seyahat Garanti sigortası
 Vip Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

 Otel ekstralarınız,
 Ekstra düzenlenecek gündüz ve gece gezileri,
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (47 USD )
Rezervasyon esnasında alımı zorunludur

Notlar

• Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
• Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
• Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
• VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
• Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
• VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
• Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
• Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
• Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
• Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
• Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
• Gezimiz sırasında, gidilen bölgeler oldukça yüksek irtifada bulunuyor. Bu doğrultuda, herhangi bir yasaklama olmamasına rağmen, kalp, solunum yolu ve yüksek tansiyon sorunu olanlar için bu seyahati önermiyoruz. Yüksek irtifa nedeniyle AMS denilen “Yüksek İrtifa Hastalığı” nadirde olsa rastlanabilen vakalardan. Programımız, bu bölgeyi ziyaret eden birçok programın aksine yükseğe uyum için gerekli yaklaşımlarla hazırlanmıştır. Bu nedenle yükseğe bağlı sağlık sorunlarının en aza indirilmesi için gerekli önlemleri ve aşamaları içerir. Rehberlerimiz, yüksekliğin etkileri konusunda deneyimli olup, gerek duyulması halinde, modern ilaçlar ve yerel yöntemler kullanarak müdahalede bulunabilecek donanıma sahiptirler.
• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
• Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
• Peru için vize gerekmemektedir.

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
5*yıldızlı oteller 24.01.2018 03.02.2018 5.354 $ 4.357 $ 0 $ 4.157 $ 0 $