Prag Balayı

667 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • Oda Kahvaltı
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün ISTANBUL - PRAG
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, VIP Turizm kontuarında buluşarak, bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları' nın TK 1767 sefer sayılı uçuşu ile 07:10’ da Prag’ a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:50’de Prag’ a varışımızda, dilerseniz extra şehir turu alabilirisiniz Halen ihtişamını koruyan tarihi Prag Kalesi, Gotik tarzı mimarisiyle St. Vitus Katedrali ve sokak çalgıcılarının gösteriler yaptığı tarihi Charles Köprüsü’nü hafızalarımıza kaydededecek, Nazım Hikmet ve Kafka’nın uğrak yeri olmuş Slavia Kafe’de, çay ve Medovnik keyfi yapacağız. Gezi sonrası odalarımıza yerleşiyoruz. Günün kalan saatleri serbest.

2. Gün PRAG
Günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Akşam, Dilerseniz, Oscar’lı filmlerin çekildiği, “Terezin Nazi Kampı”na yapacacağımız geziye katılabilirsiniz. Prag’a 60 km mesafedeki, Nazi’lerin toplama kampı olarak kullandıkları bu kentte, tarihin acı ama gerçek bir sayfasına birlikte tanıklık edeceğiz. Akşam ise yine dilerseniz, Prag’ın ışıklı manzarasını, Vltava Nehri üzerinden, çigan müzigi eşliğinde izleyeceğimiz tekne gezisine katılabilirsiniz.

3. Gün PRAG
Günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Dilerseniz, termal kaplıcaları ve kristal fabrikaları ile ün salmış, küçük kent Karlovy Vary’ye yapacağımız geziye katılabilirsiniz.4. Gün PRAG
Günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Dilerseniz, yüzyıllık binaların bulunduğu kentte, şehrin şifalı sularından içip, hediyelik eşyalar satın alabileceğimiz renkli sokaklarında alışveriş keyfi yaşayacağız. Akşam, dilerseniz yemekli Ortaçağ gezisine katılabilirsiniz.


5. Gün PRAG – ISTANBUL
Kahvaltının ardından günümüz havalimanı transfer saatimize kadar serbest. Öğleden sonra havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrası, Türk Havayolları' nın TK 1770 numaralı seferi ile 19.20’ de İstanbul’ a dönüyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, 22:55’ de Atatürk Havalimanı’ na hoşgeldiniz.

Genel Bilgi

Vltava nehrinin kıyısında kurulu bir masal şehri Prag... Yüzlerce kulesi, tarihi anıtları, resim gibi eski sokakları, romantik köşeleri, çatıları, kaldırımları ve sokak lambaları ile insanı romantizmin zirvelerine taşıyan bir şiir... Tarihi mimari düşkünlerinin nefeslerini kesen, eşsiz, altın bir şehir Prag...

Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul – Prag gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
*Seçilen otel kategorisinde 4 gece oda kahvaltı konaklama
*Havaalanı transferleri
*Seyehat Sigortası
*Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri

Dahil Olmayan Hizmetler

* Otel ekstralarınız
* Ekstra gündüz ve gece gezileri
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Vize ücreti (150 Dolar)

Ekstra Gezilerimiz

*Karlovy Vary Gezisi;
Prag’ın 160 km batısında yer alan, Habsburg döneminde Karlsbad adıyla anılan, dünyaca ünlü kaplıca şehri Karlovy Vary, 14. yy’dan buyana sağlık merkezi olarak hizmet veren bir şehir. Atatürk'ün de bir ay kalıp şifa aradığı şehir, ortasından nehir geçen, sık köprülerle iki yakasının bir araya geldiği, etrafını kuşatan ormanları, temiz havası, şifalı sıcak su kaynakları ve barok köşkleriyle adeta masalsı izler taşıyor. Öğle yemeğini gezi esnasında alıyoruz.

*Terezin Kampı ;
Terezin, 18. yy’da hükümdar II. Josef tarafından krallığı korumak amacı ile askeri kale ve savunma hattı olarak kurulmuş bir kent. II. Dünya Savaşı sırasında ise tamamen karakter değiştirerek, Musevi Gettosu’na çevrilmiş ve Nazi Toplama Kampı olarak kullanılmış. Turumuz esnasında yüzyılların izini taşıyan kenti gezecek, tarihin acı ama gerçek bir sayfasına birlikte tanıklık edeceğiz.

*Tekne Gezisi ;
Akşam, ışıklar altında kalan Prag’ın gece görüntüsü ve canlı müzik eşliğinde, büyülü Vltava Nehrinde tekne ile gezecek, açık büfe akşam yemeğimizi alacağız.

*Ortaçağ Gezisi ;
Akşam, zamanda yolculuk yapacağımız Ortaçağ gecesinde şovlar ve canlı müzik eşliğinde yemeğimizi alacağız.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

*Fiyatlar; Havayollarının 01.11.2016 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
*Fiyatlarımız; en az 2 kişinin katılımı halinde geçerlidir.
*Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
*Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
*Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
*Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
*Çek Cumhuriyeti için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4* 987 Design Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 667 $ 0 $ 0 $ 0 $
4* Yasmin Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 767 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* Esplanade Prague Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 797 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* Palace Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 857 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* Sheraton Charles Square Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 807 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* Kempinski Hybernska Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 937 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* Buddha Bar Prague Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 987 $ 0 $ 0 $ 0 $
dd