• Anasayfa
  • RAMAZAN BAYRAMI'NDA THY İLE MEKSİKA VE GUATEMALA 2019-GB

RAMAZAN BAYRAMI'NDA THY İLE MEKSİKA VE GUATEMALA 2019-GB

3.599 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 10 gece, 11 gün
  • Gidiş: 29.05.2019
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 09.06.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL / HOUSTON 29 MAYIS 2019
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde sabah 10:30’da buluşma. Vip Turizm yetkilisinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından 13:55’de THY’ye ait TK 033 no.lu sefer Teksas Eyaleti’nin en büyük şehri Houston’a hareket. Yaklaşık 13:00 saatlik direk bir uçuştan sonra yerel saat ile 19:15’de varış. Havalimanına yakın olan otelimize otelin kendi shuttle aracı ile transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. (Bugün için İstanbul’dan hareket ederken yanınıza Houston’da yapacağınız bir gece konaklama için küçük bir çanta yapmanızı ve içine elzem olan ihtiyaçlarınızı koymanızı tavsiye ederiz) (Havalimanı / Otel transferi kalınacak olan otelin kendi shuttle – transfer aracı ile yapılacaktır) Geceleme otelimizde.

2. Gün HOUSTON / CANCUN 30 MAYIS 2019
Sabah erkenden havalimanına transfer. (Otel / Havalimanı transferi otelimizin shuttle - transfer araçları ile olacaktır) (Bu sabah kahvaltı paket olarak havalimanında alınacaktır) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra United Airlines’a ait UA 1012 nolu sefer ile saat 09:15’de Meksika’nın ve dünyanın en önemli tarihi, turistik beldelerinden biri olan Cancun’a hareket. Yaklaşık 2 saat 15 dakikalık bir uçuştan sonra 11:30’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile önce Cancun’u tanıtan kısa bir tur yapacağız. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra otelimizin havuzundan, denizden ve sahilden istifade etmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

3. Gün CANCUN (XCARET KÜLTÜR PARKI) 31 MAYIS 2019
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tek Mayan arkeolojik bölgesi olan Tulum / Xcaret Parkı ziyaretini gerçekleştireceğiz. (Burası yüz ölçüm olarak Sevilla’nın iki katı büyüklüğündedir) Xcaret parkında ücretli aktivitelerin yanı sıra (yunuslarla yüzme, şnorkel turu, başlıkla sualtında gezinme vb.) ücretsiz olarak yapabileceğiniz birçok aktivite (yeraltı nehrinde yüzme, botanik turu, salla nehir turu vb.) mevcuttur. Yine ücretsiz olarak, canlandırılmış Maya köyünde yapılan maya töreni, pelota top oyunu, uçan dansçılar, Meksika atları ile yapılan gösterileri izleyebilir, maymun, flamingo, deniz kaplumbağası, vatoz, jaguar, puma gibi doğa canlılarını görebilir, parkın plajından denize girebilirsiniz. Öğle yemeğinizi parkta bulunan farklı temalardaki 10 restorandan dilediğinizde alabilirsiniz. (Alkolsüz içecekler yemeğe dahildir). Akşam yemeği 300 kişinin görev aldığı ve Meksika tarihinin ve folklörünün tanıtıldığı muhteşem bir gösteri eşliğinde burada alınacaktır. Turdan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Bugün yanınıza mutlaka mayo, havlu, terlik ve yedek t-shirt alınız).

4. Gün CANCUN (CHICHEN ITZA) / MERIDA 01 HAZİRAN 2019
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile önce Cancun’a yaklaşık 2,5 saat uzaklıktaki Maya – Toltek sentezi bir kent olan Chichen Itza’yı ziyaret edeceğiz. Önceleri Maya kenti olan Chichen Itza, 13. yy’da Toltek istilasına uğramıştır. Mayalar’ın en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Mayalar, Güneş ve Ay’ın doğuş ve batış hareketlerini saptamak için bu yapının platform, kapı ve pencerelerinin oluşturduğu gözlem hattını kullanmışlardır. Dağınık bir düzende göreceğimiz diğer yapılar arasında Tanrı Kukulkan’a adanmış tapınak El Castillo, Rahibeler Manastırı, Casa Colorada, Savaşçılar Tapınağı bulunmaktadır. Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir. Aztek ve Maya kültürlerinde yaygın olan bir çeşit top oyunun oynandığı top sahası (Pelote günümüzde Fransa’da resmi bir spor olarak oynanmaktadır) ve insan kurbanı kültürünün Chichen Itza’da da varolan bir gelenek olduğuna işaret eden Tzompantli – Kafatası Rafı bulunmaktadır. İnsan kurbanının, Maya kentine Tolteklerle gelen bir gelenek olduğu rivayet edilir. Bu yapıda, duvarlarının üzeri kafatası kabartmalarıyla kaplanmıştır. Öğle yemeği Mayaland adlı yerel bir restoranda alınacaktır. Turdan sonra Yucatan Yarımadasının en büyük şehri, müzeleri, sanat galerileri, tiyatroları, restoranları ve renkli gece hayatı ile ünlü Merida’ya hareket. Merida’da yaklşaık bir milyon civarında bir nüfus bulunmaktadır. Ayrıca Maya kökenli insanların en yüksek orana sahip olduğu Meksika şehridir (%60). Burası aynı zamanda beyaz şehir olarak da anılmaktadır. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra varış. Otelimize yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam üzeri rehberiniz ile birlikte koloniyal Merida’nın sokaklarında keyifli bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

5. Gün MERIDA / MEXICO CITY 02 HAZİRAN 2019 PAZAR
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Merida şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında San Ildefonso Katedrali, Casa de Montejo, Paseo de Montejo, Hükümet Sarayı, Palacio Municipal, Palacio Canton göreceğimiz yerler. (şehir turumuzun büyük bölümü yürüyerek yapılacaktır) Turumuzun ardından havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Meksika’nın en büyük, en kozmopolit ve bir o kadar da mistik şehri başkent Mexico City’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

6. Gün MEXICO CITY 03 HAZİRAN 2019
Sabah erkenden alınacak alınacak kahvaltıdan sonra önce Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın çalışmalarının etkisi altında kalmış olan koloni dönemi öncesi hazinelerinin çok geniş bir bölümüne ev sahipliği yapan, dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Ulusal Antropoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. (Arkeolojik kazılarda bulunan heykel, çömlek, kabartma, ok, mızrak ve benzeri eşyalar sergilenmektedir. Mexico City ana meydanının altında bulunan Aztek Güneş Taşı ya da Aztek Takvimi heyecan veren bir bulgudur. Bir takvim işlevi görmekten çok dünya oluşumunu simgelediği rivayet edilir. Güneş Tanrısı ortada olmak üzere, dört yönünde bundan önceki 4 yaradılışa ait semboller yer almaktadır. Aztek inanışına göre, dünya bundan önce dört kez daha var olmuş ve yok olmuştur. Dört yaradılışı simgeleyen bölümün çevresinde ise Aztek takvimindeki 20 günün adının sıralandığı bir bant vardır. Aztek takviminde, her birinin ayrı adı, yani hiyeroglif sembolü, olan 20 gün ve 20 günden oluşan 18 ay vardır. Dünyanın güneş etrafındaki turunu tamamlamak için eksik kalan 5 gün ise uğursuz günler olarak ayrıca tanımlanmış ve karanlık bir dönem olarak sayılmıştır. Kalan 6 saat dikkate alınmamıştır.) İlk katın salonları Meksika’nın pre-hispanic dönemlerine dayanmaktadır. İkinci kat ise Pre-Hispanic medeniyetinde yaşayanların modern çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Giriş salonunda Rivera’nın öğrencileri O’Gorman ve Chavez Morado gibi sanatçıların duvar eserlerini görebilirsiniz. Bu müzede ayrıca Maya, Aztek, Toltek, Kızılderililer ve Körfez bölgesi halkları gibi eski uygarlıklara ait buluntular yer almaktadır. Ardından Mexico City’nin tarihi dokusunun yoğun olduğu merkezi ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretimiz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler Zocalo Meydanı’nın (dünyanın üçüncü büyük meydanı) etrafında bulunan Metropolitan Katedrali, Ulusal Saray, Aztek Tenochtitlan kalıntılarının bulunduğu Templo Mayor Müzesi ve Madero Caddesindeki Koloniyal Evler olacak. Şehir turundan sonra Tekila Müzesini ziyaret ve alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

7. Gün MEXICO CITY / GUATEMALA CITY / ANTIGUA 04 HAZİRAN 2019
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile saat 13:15 de başkent Guatemala City’e hareket ve 2 saatlik bir uçuştan sonra 14:05 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile ülkenin eski başkenti ve koloniyal şehir Antigua’ya transfer. Antigua 1979 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine dahil edilmiş küçük ama önemli bir kültürel şehirdir. Antigua’ya varışta otelimize yerleşme. Odaların dağılımından sonra Arnavut kaldırımlı bu koloniyal şehrin sokaklarında rehberiniz ile birklikte yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. (Bugünkü Mexico City / Guatemala City uçuşu biraz daha geç vakit olabilir)

8. Gün ANTIGUA 05 HAZİRAN 2019
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra eski başkenti tanıtan turumuza başlayacağız. Bu turumuzda Yeşim Fabrikası, Kahve ve Müzik Müzesi, Antigua Kalıntıları, Antigua Kilise ve Manastırı göreceğimiz yerler. Turdan sonra bu muhteşem güzellikteki koloniyal şehirde gönlünüzce dolaşıp alışveriş yapıp şehrin keyfini çıkarabilirsiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

9. Gün ANTIGUA / ATITLAN GÖLÜ (CHICHICASTENANGO) 06 HAZİRAN 2019
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile vadilerle ve yüksek dağlarla çevrili Chichicastenango’yu ziyaret edeceğiz. Burada yaşayan yerli halk, dağların gölgelediği 400 yıllık Santo Tomas Kilisesi’nde Katolik ve Pagan özellikleri taşıyan ayinlere iştirak etmek aynı zamanda sabah erkenden pazar kurmak için bir gece önceden gelip battaniyelere sarılarak uyumaları ile bilinmektedir. Quiche Maya’larının hala yaşayan kültür mirasını yansıtan bu renkli pazarda alışveriş yapma imkanı bulacak, çok güzel ve renkli hediyelik eşyalardan satın alabileceksiniz. Chichicastenango ziyaretimizin ardından muhteşem bir panoramaya sahip bir volkanik göl olan Atitlan’da ki otelimize transfer. Atitlan Gölüne yaklaşırken yolda muhteşem güzellikteki 3 volkan, San Lucas Toliman ve San Pedro’nun manzarasına şahit olacaksınız. Varışımızı müteakip odaların dağılımı ve dinlenmek için kısa bir süre serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

10. Gün ATITLAN GÖLÜ / GUATEMALA CITY 07 HAZİRAN 2019
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra gölde tekne turu. Tekne turumuz esnasında Guatemala’nın en zengin kahve tarlaları sahiplerinin harikulade göl manzaralı evlerini, malikanelerini göreceksiniz. Tekne turumuz esnasında San Antonio Paolopo adlı tipik bir yerli köyünü / limanını da ziyaret edeceğiz. Burada yerel mağazalardan pazarlık usulü alışveriş yapabilir, göle karşı yapılmış İspanyol Koloni döneminden kalma tarihi beyaz kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra başkent Guatemala City’e hareket. Varışta otelimize yerleşme. Ardından akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

11. Gün GUATEMALA CITY / HOUSTON / İSTANBUL 08 HAZİRAN 2019
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra United Airlines’a ait UA 1903 nolu sefer ile 12:35’de Houston’a hareket. Yaklaşık 3 saatlik bir uçuştan sonra yerel saat ile 16:35’de varış. Houston’da Amerikan Gümrük Kuralları gereği yapılacak pasaport kontrolü, valiz alımı ve THY’ye check-in işlemlerinden sonra TK 034 no.lu sefer ile 21:05’de İstanbul’a hareket.

12. Gün İSTANBUL 09 HAZİRAN 2019
Yaklaşık 12 saatlik direkt bir uçuştan sonra akşamüzeri yerel saat ile 16.55’de varış. Turumuzun sonu.

Genel Bilgi

Yerel adıyla Estados Unidos Mexicanos.. Etkileyici bir coğrafya, zengin bir tarih, volkanik göller, tropikal ormanlar, Unesco’nun dünya mirasları listesine girmiş şehirler, geleneksel yaşam ve yerel tatlar.. Meksika’nın her yerinde yaşanması gereken bir deneyim bizleri bekliyor.. Meksika’nın yerel halkı ve çeşitlilik gösteren coğrafi yapısı, adeta ülkenin sıradışı tarihini yansıtıyor. Ülkeye genel bir bakış dahi, bu ülkede hiçbirşeyin yeni olmadığını anlamaya yeter. Geleneklerin, modernizm ile harmanlandığı bu ülkede, Teotihuacan, Monte Alban, Chichen Itza ve Uxmal gibi tarihi bölgeler, tören merkezleri ve tapınaklar göz okşayıcı bir mimari ile tarihi yeniden yaşatıyor.. Olmek, Maya, Toltek, Zapotek ve Aztekler gibi tarihe damgasını vuran uygarlıklara ev sahipliği yapan topraklarda, geçmiş zamanların izleri birer anıt misali gökyüzüne yükseliyor şimdi..

Dahil Olan Hizmetler

*İstanbul / Houston / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
*Yerel havayolları ile Houston / Cancun – Merida / Mexico City / Guatemala City / Houston arası United Airlines ve yerel Meksika Havayolları ile tek yön ekonomi sınıfı uçuşlar.
*Yukarıda belirtilen tüm uçuşların havalimanı ve güvenlik vergileri.
*Houston’da 1 gece Ramada by Wyndham Hotel’de, Cancun’da 2 gece Krystal Hotel’de, Merida’da 1 gece Hotel Fiesta Americana’da, Mexico City’de 2 gece Hotel Gamma Castellano’da, Antigua’da 2 gece Hotel Soleil Antigua’da, Atitlan Gölün’de 1 gece Porta del Lago Hotel’de, Guatemala City’de 1 gece Hotel Grand Tikal Futura’da, veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
*Programda belirtilmiş olan öğlen veya akşam yemekleri.
*Programda belirtilen tüm turlar ve sit alanı, müze, katedral giriş ücretleri. (Bazı müze ve katedraller sadece panoramik olarak dışarıdan görülecektir.)
*Özel araç ile kat edilen yollarda ödenecek olan tüm otoban ücretleri.
*Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
*Otellerde valiz taşıma ücretleri.
*Havaalanı ve oteldeki vale bahşişleri.
*Meksika’da kişi başına % 2 tutan hotel vergisi, % 15 olarak ödenen hizmet vergisi ve % 15 tutan federal vergiler.
*Tüm tur boyunca gruba tahsis edilecek olan klimalı bir araç.
*Seyahatin başlangıç gününden son gününe kadar gruba hizmet edecek olan İngilizce / İspanyolca bilen yerel rehberler.
*Tecrübeli rehberlik hizmeti
*Türsab zorunlu seyahat sigortası.

Dahil Olmayan Hizmetler


*Programda belirtilmemiş olan yemekler.
*Program fiyatına dahil olan yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.
*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar.
*Amerika veya Meksika vize ücreti.
*Şayet seyahat tarihlerini kapsayan geçerli bir ABD vizeniz mevcut ise bu program için Meksika vizesi almanıza gerek yoktur. Zira Meksika geçerli bir ABD vizesi olan Türk Vatandaşlarından ülkeye girişte vize istememektedir. Vizenin kesinlikle çok giriş çıkışlı olması gerekmektedir!!!!!
(Meksika Vize Ücreti. (Meksika vizesi alabilmek için en az 5 ila 7 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Meksika vizesine başvurular internet üzerinden online ve şahsi olarak yapılmaktadır. Müracaatlar tarafımızdan sizler adına yapılabilir. Ancak müracaat yapıldıktan sonra online onaylanmayan vizelerden VİP TURİZM sorumlu değildir. Vize onayınızın daha çabuk gerçekleşebilmesi pasaportunuzda bulunan geçerli bir ABD vizesi veya bir Shengen vizesine bağlıdır)
*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Vip Turizm'in kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması, v.b gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 80 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi acenta satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

Extra Notlar

NOT:
*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
*Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Vip Turizm sorumlu tutulamaz.
*Vip Turizm force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Vip Turizm yukarıda belirtilen programı bayram dönemi dahi olsa iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
*Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Vip Turizm veya rehberi sorumlu değildir.
*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
*Otel standartları gidilen ülkelere göre her türlü konfora haizdir. Programda belirtilen yemeklerin yerleri değişkenlik gösterebilir. Yani otel yerine yerel restoranlarda da alınabilir. Yemek menüleri Türk damak zevkine göre seçilmiştir.
*Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya Euro götürmenizi tavsiye ederiz. Bu seyahatte ziyaret edeceğiniz hemen her şehirde USD veya Euro kullanabilirsiniz.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 2 adet valiz x 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE VİP TURİZM İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER) İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vip Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir. (Bu program için Miami / Cancun – Campeche / Mexico City / Gatemala City / Miami uçuşlarında kişi başına 1 parça x 20 kg ile sınırlıdır. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi kişi başına valiz hakkı seyahatiniz esnasında değişkenlik gösterebilir. Bu uçuşlarda ikinci valiz için parça başına 15 ila 25 USD arası bir ücret havayolları tarafından talep edilebilir)
*Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması ve pasaportunda en az vize vurulabilir 3 adet sayfası olması gerekmektedir.
*Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız işleyecektir. Şayet TriBand sistemine uygun bir telefon kullanıyor iseniz ve telefonunuz yurt dışında görüşmelere açık ise telefonlarınızı kullanabilirsiniz.
*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Vip Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder.
*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve makineleriniz için hafıza kartı alınız)
*Son zamanlarda artan terör ihbarları yüzünden kabin içerisine alabileceğiniz eşyalar konusunda ciddi kısıtlamalar getirilmiştir. Kabin içerisine alacağınız çantalarınızda kesinlikle hiçbir kesici, delici, yanıcı, parlayıcı madde bulundurmayınız.(Deodorant, Tırnak makası, çakmak vb) Su dahil hiçbir yiyecek, içecek maddesine müsaade edilmemektedir. El Kremi 50mg, Diş macunu 50mg, Parfüm 50ml limitlerini aşmayacak şekilde ve şeffaf bir poşet içerisinde kabine içerisine alınabilir. Laptop, Fotoğraf makinesi, Mp3 çalar gibi eşyalarınıza izin verilmektedir.
*Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Vip Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Vip Turizm'e ödenen vize meblağı vize alınamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde hem vize ücreti hem de depoziti iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır. Meksika vize alımı için en az 50 güne ihtiyaç vardır.
*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde rezervasyon değişikliği ve hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
*Kredi Kartları,Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kendi imkanları ile kestirmiş oldukları biletler Vip Turizm'i kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Vip Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

 Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 Meksika için vize gerekmektedir. Detaylar için vize departmanımıza başvurmanızı rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4*+ Oteller 29.05.2019 09.06.2019 4.149 $ 3.599 $ 0 $ 0 $ 0 $
dd