• Anasayfa
  • Rhone Nehri & Güney Fransa & Burgonya-Provence Amadeus Provence ile

Rhone Nehri & Güney Fransa & Burgonya-Provence Amadeus Provence ile

1.499 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 7 gece, 8 gün
  • Gidiş: 05.07.2018
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 12.07.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / LYON, FRANSA
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 06.00'da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK 1807 numaralı seferi ile saat 08.25'de Lyon'a hareket. Yerel saat ile 10.55’de Lyon'a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Gemimiz 22.00'da hareket edecek.

2.GÜN MACON, FRANSA
Mâcon’a vardığımızda serbest zamanımız olacak. Şehirde gezdiğimiz süre içinde, tarihi evler ve binalara hayran kalacaksınız .Geri dönüşümüzde gemimiz Belleville’e doğru seyir edecektir. Burada düzenlenecek extra turla Fransa’nın en ünlü Gamay üzümünden yapılan şaraplarının yapıldığı Beaujolais’de bulunan üzüm bağlarını ziyaret edeceğiz. Burada üretilen şaraplar kolay içimi ve meyvemsi karakteriyle bütün dünyada tanınmaktadır.

3.GÜN CHALON SUR SAONE (*Brancion-Cormatin), FRANSA
Sabah 08.00'de varacağımız Saone Nehri kıyısında konuşlanmış olan Chalon sur Saone tahmin edeceğiniz üzere yine bir Ortaçağ kentidir.Şehrin en önemli noktası Nicéphore-Niépce Müzesi'dir ve kurucusu fotoğrafın mucidi Nicéphore Niépce'dir. Müze tamamen fotoğraf tarihi ve sanatına ayrılmıştır.Şehirde gezdiğimiz süre içinde, tarihi evler ve binalara hayran kalacaksınız . 477’de 9. Louis tarafından ilhak edilen kent, ilk olarak bir Galya tapınağı iken daha sonra Roma kasabası olarak kullanılmış. Beaune her zaman şarap severlerin ortak buluşma noktasıdır. Surlarla çevrili bu gelişen kentte, şarap mahzeni olarak kullanılan labirent mağaralar bulunmaktadır. Gemimiz limandan 14.30'da ayrılacaktır.

4.GÜN LYON, FRANSA
Eskiden Fransanın en zengin kentlerinden biri olan Lyon'un, etkileyici doğal güzelliği, hoş binaları, şık restoranları, Eski Kentin dar parke taşlı sokaklarıyla güzel bir bütünlük oluşturuyor. Bu görkemli burjuva kenti, göz alıcı rönesans dönemi sanat koleksiyonları, etrafı saran etkileyici dağları ve lezzetli mutfağıyla baştan çıkartıcı bir kent.

5.GÜN AVIGNON, FRANSA
Fransa’nın güneyinde Provence bölgesinde bulunan Avignon’a ayak basar basmaz tarihi dokuyu hissedeceksiniz. Ortaçağ’da Hristiyanlığın merkezi sayılan ve UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu küçük şehirde tam anlamıyla ortaçağı yaşayacaksınız. Avignon, 1307’den 1421’e kadar toplamda 9 papaya ev sahipliği yapmış olup yedi papa bu şehirde ikamet etmiştir. Son iki papa ise hem Vatikan hem de Avignon’da kalmıştır. Ayrıca Place de I'Horloge , Papalık Sarayı ve arkasında Notre Dame de Doms Katedrali’ni görme imkanımız olacak. Sonrasında geleneksel Halles Market’de, sergilenen çeşit çeşit peynirler, ekmekler, ağız sulandıran şarküteriler, çengellerde sallanan tavşanlar, av hayvanları, tavuklar, bir çiçek bahçesini andıran sebze tablaları ve şarap tadılan tezgahlara hayran kalacaksız. Geceleme gemide.

6.GÜN AVIGNON (Marsilya-Aix en Provence), FRANSA
Gemimiz saat sabaha karşı 05.00'de Arles'e hareket edecektir.Bugün extra tura katılanlarla, Marsilya'ya gideceğiz.Marsilya Limanı ticaret hacmi ve alan olarak Akdeniz'in en büyük limanıdır. Limanın şehir merkezine olan uzaklığı otobüsle yaklaşık 25 dakika kadardır. Bu limanda görülmeye değer iki şehir vardır. Bunlardan biri Aix-en Provence ve diğeri de Marsilya şehridir. Aix-en Provence Şehri, Provence bölgesinde yaşayanlar tarafından eğitim ve sanat şehri olarak tasfir edilir. Dünyanın ünlü markalarının bulunğu sokaklar, eski ve yeni kentin otantik cadde ve sokakları, kentin her yerinde karşımıza çıkan meydanlar ve bu meydanlardaki farklı tarzlara ve hikayelere sahip çeşmeleri ile büyüleyici bir şehirdir. Marsilya şehri ise, M.Ö. 6. yy'da Foçalı denizciler tarafından kurulan bir şehirdir. Şehir bugünkü marina olarak kullanılan tarihi limanın etrafında kurulmuş bir kenttir. Limanın girişini korumakla görevli St. John ve St. Nikolas hisarları bugün restorasyonlarla ve etraflarına yapılan yeni yapılarla dikkat çekmektedir. Kentin tepesinde bulunan Notre Dame de la Garde, şehri ve şehre gelen ziyaretçileri her daim selamlamaktadır. St Charles Tren İstasyonu, Longchamp Sarayı ve Kornişi gezerek şehrin büyüsünü yaşayabilirsiniz. Gemimiz saat 18.30'da limandan ayrılacaktır.

7.GÜN VIVIERS(Ardeche Gorge), FRANSA
Gemimiz saat 04.30 ve 08.30 saatleri arasında Viviers'de olacaktır. Bu saatler arasında Burgonya Bölgesinin muhteşem manzarasına sahip Ardeche Gorge kasabasını göreceğiz. Burada Avrupa'nın en büyük kanyonunu göreceğiz.Daha sonra gemimiz saat 12'de Le Pouzin'de olacaktır. Gemide geçireceğimiz bu son gecede, kaptanın gala gecesi gerçekleşecektir. Gecelememiz gemide olacaktır.

8.GÜN LYON, FRANSA / İSTANBUL, TÜRKİYE
Sabah 08.00'da Lyon limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1808 numaralı seferi ile saat 11.50’de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Yerel saat ile 16.00’da varış ve turumuzun sonu.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul - Lyon // Lyon – İstanbul arası ekonomi sınıfı tarifeli sefer uçak bileti
* 2017 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
* Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
* Gemideki eğlence, aktiviteler ve canlı müzik * Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti
* Ücretsiz çay & kahve istasyonu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
* Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak toplamda kişi başı 77 Euro oda hesabınıza eklenecektir)
* Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Yurtdışı çıkış fonu
* Schengen vizesi

Gemi Hakkında Genel Bilgiler

2017 yılında seferlerine başlayan gemi, 110 metre, 70 kabin / 140 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan ve gemi şirketinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten VIP Turizm sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü VIP Turizm programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
Nehir turları içeriği ve saatleri gemi şirketi tarafından belirlenmekte olup, tur esnasında gemiden ayrılış ve dönüş saatleri belirlenecektir.
Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.
Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i Kaptan’ın Gala Gecesidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise yada gömlek-Ceket, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi yada şık bir kıyafet bulundurmaları beklenmektedir.
Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi gerekmektedir.
Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da VIP Turizm sorumlu olmayacaktır.
Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından VIP Turizm sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan VIP Turizm sorumlu olmayacaktır.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
•Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Dış Kabin Kişi Başı 05.07.2018 12.07.2018 0 € 1.499 € 0 € 0 € 0 €
Orta Kat French Kabin Kişi Başı 05.07.2018 12.07.2018 0 € 1.899 € 0 € 0 € 0 €
Üst Kat French Kabin Kişi Başı 05.07.2018 12.07.2018 0 € 1.999 € 0 € 0 € 0 €
Üst Kat Suit Kabin Kişi Başı 05.07.2018 12.07.2018 0 € 2.299 € 0 € 0 € 0 €