Roma Balayı

897 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • Oda Kahvaltı
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün Istanbul – Roma
Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1861 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:05’de Roma’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saaat sürecek yolculuktan sonra yerel saat ile 09:50’de Roma’ya varışımızda bizleri bekleyen aracımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor

2. Gün Roma
Sabah kahvaltısının ardından dilerseniz özel aracımızla ekstra olarak Roma Şehrini panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmakta. Şehir gezimizin ardından, günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest.3. Gün Roma
Kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dilerseniz, Napoli & Pompei gezisine katılabilirler. Lazio ve Campania üzerinden geçerek Napoli’ye varıyoruz ve şarkılara konu olmuş bu şehirde yapılacak kısa bir geziden sonra yola devam ederek Pompei’ye varıyoruz. Kazılarda bulunmuş MÖ 79 yılında yanmış olan eski Roma şehrinin ziyaretinin ardından Roma’ya dönüyoruz.

4. Gün Roma
Kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dilerseniz extra oalrak düzenlenecek Floransa gezisine katılabilirsiniz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Floransa’ya hareket edip şehri gezmeye başlıyoruz. Duomo Kilisesi ve vaftizhanesi, Belediye Binası olan Eski Saray (Palazzo Vecchio), şehrin en önemli meydanlarından biri olan Ponte Vecchio ve Mikelanj, Leonarda Da Vinci, Galileo ve Dante’nin mezarlarının bulunduğu St. Groce Kilisesi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.

5. Gün Roma - Istanbul
Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve havalimanına transferimiz yaplıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1864 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuktan sonra 23:25’de Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz...


BAŞKA BİR VIP SEYAHATİNDE BULUŞMAK ÜZERE...

Genel Bilgi

İşte İtalyanların 'ebedi şehir' diye çağırdıkları Roma... Tarihi dokuyu, geçmişin o büyülü izlerini korumak için harcanan çabayı takdir etmemek ne mümkün..!

Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları ile Istanbul – Roma gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
*Seçilen otel kategorisinde 4 gece oda kahvaltı konaklama
*Havaalanı transferleri
*Seyahat Sigortası
*Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri

Dahil Olmayan Hizmetler

*Otel ekstralarınız
*Ekstra gündüz ve gece gezileri
*Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
*Roma şehir vergisi (kişibaşı / gecelik 5 Eur)
*Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
*Vize Ücreti (140 USD)

Ekstra Gezilerimiz

*NAPOLI & POMPEI GEZISI ; Bu turumuzda güney İtalya’yı yaşıyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış Pompei, ikiyüz yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açıkhava müzelerinden biridir. Birçok Roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vezüv lavlarının altında kalan insan kalıntılarını göreceksiniz. Ardından Napoli’ye devam ediyoruz. Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, italyan pizzasının vatanı, tipik Akdeniz kenti Napoli’de otobüsle yapılacak panoramik tur esnasında elit semt Vomero, Enrico Caruso’nun evi, şehre hakim bir tepede fotoğraf molası, Santa Lucia kıyı şeridi ve kraliyet kalesi görülecek yerler arasındadır. Gezimize Napoli’nin ünlü pizzasını tadacağımız öğle yemeği dahildir.


*FLORANSA GEZİSİ ; Kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dilerseniz extra oalrak düzenlenecek Floransa gezisine katılabilirsiniz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Floransa’ya hareket edip şehri gezmeye başlıyoruz. Duomo Kilisesi ve vaftizhanesi, Belediye Binası olan Eski Saray (Palazzo Vecchio), şehrin en önemli meydanlarından biri olan Ponte Vecchio ve Mikelanj, Leonarda Da Vinci, Galileo ve Dante’nin mezarlarının bulunduğu St. Groce Kilisesi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

* Fiyatlar; Havayollarının 01.11.2016 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
* Fiyatlarımız; en az 2 kişinin katılımı halinde geçerlidir.
* Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
* VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
* Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
* VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
* Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
* Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
* Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
* Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
* İtalya için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
3* De Petris Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 897 $ 0 $ 0 $ 0 $
3* Piazza di Spagna Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 930 $ 0 $ 0 $ 0 $
4* Delle Nazioni Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 1.027 $ 0 $ 0 $ 0 $
4* Barocco Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 1.077 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* De La Ville Intercontinental Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 1.177 $ 0 $ 0 $ 0 $
5* Russie Hotel Hergün Hareketli Hergün Hareketli 0 $ 2.000 $ 0 $ 0 $ 0 $
dd