• Anasayfa
  • Romantik Ren Nehrinde Noel Pazarları Ms Johannes Brahms 05 Aralık

Romantik Ren Nehrinde Noel Pazarları Ms Johannes Brahms 05 Aralık

699 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 4 gece, 5 gün
  • Gidiş: 05.12.2018
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 09.12.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / STUTTGART / HEIDELBERG, ALMANYA
Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 09:05’de TK1701 sayılı sefer ile Stuttgart’a hareket. Yerel saatle 10.05’de Stuttgart’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra bizi bekleyen otobüsümüz ile gemiye hareket. Gemiye gitmeden önce, tam katılım olması halinde ekstra Strasbourg Turu düzenlenecektir. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Strazburg 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Tur sonrası Heidelberg’e hareket. Heidelberg’e vardığımızda yürüyerek şehir turumuza başlıyoruz. Burada bulunan Heidelberg Üniversitesi Almanya’nın en eski üniversitesi olup aynı zamanda ülkenin en ünlü ve en prestijli eğitim kurumudur. Neckar nehrinin ikiye böldüğü bu güzel şehirde yürüyerek yapacağımız turda, Carl-Theodor eski köprüsü, tarihi kilise, 1.5 km uzunluğundaki HauptStrasse görülecek yerler arasındadır Arzu eden misafirlerimiz ekstra Heidelberg Kalesi turuna katılabilirler. Heidelberg Kalesi şehrin en çok ziyaret edilen yeri. Kale dışarıdan bakıldığında kartpostal gibi bir görünüme sahip. Neckar Nehri’nin ikiye ayırdığı Heidelberg’in panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz en iyi nokta burası. Kalenin içinde önemli yapılar bulunuyor. 35 meşe ağacından yapılan dünyanın en büyük şarap fıçısı da kalenin içinde yer alıyor. Turların ardından gemiye transfer ve yerleşme. Kaptanımızın hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma sonrası gemide akşam yemeği. Gemide geceleme.

2. GÜN HEIDELBERG, ALMANYA / MAINZ, ALMANYA
Saat 06.00’da geminin hareketi. Öğleye kadar serbest zamanınızda güzel nehir manzarasının tadını çıkarabilir, gemi içi etkinliklere katılabilirsiniz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14.00’dE Mainz’a varış. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Wurzburg – Bamberg (Romantik yol) turu. Würzburg, Almanya'nın Bavyera bölgesindeki bir şehirdir. Lüks barok ve rokoko mimarisi, özellikle 18. yüzyıldan kalma Residenz sarayı, süslü odaları, Venedikli sanatçı Tiepolo'nun muazzam bir freskosu ve özenle hazırlanmış bir merdivenle biliniyor. Çok sayıda şarap barına, kilerlere ve şaraphanelere ev sahipliği yapan Würzburg, kendine has bocksbeutel (yassı yuvarlak şekiller içeren şişeler) ile Franconian şarap ülkesinin merkezi.
Bamberg, UNESCO’nun dünya kültür mirasları listesinde yer alıyor. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Bamberg, Regnitz ve Main nehirlerinin buluştuğu yerde 7 tepenin üzerinde kurulu, Kuzey Bavyera’ya bağlı çok şirin bir kasabadır. Çok güzel korunmuş olan muhteşem mimarisi, ortaçağdan kalma romantik sokakları ile Bamberg Bayvera bölgesinin incisidir. Birbirinden güzel binalar arasında, Regnitz nehri üzerindeki bir adada bulunan ve kemerli köprülerle ulaşılan belediye binası (Altes Rathaus) en ilginç yapılardan biri. Yine kökeni 11. Yüzyıla uzanan Romanesk Bamberg Katedrali 4 kulesi ve çok sayıda taş oymaları ile ilgi çekiyor.
Tur sonrası gemiye transfer akşam yemeği ve geceleme gemide.


3. GÜN MAINZ, ALMANYA / RUDESHEIM, ALMANYA
Sabah saat 08.00’de geminin Mainz’dan hareketi. Sabah kahvaltısından sonra saat 10:30’da Rudesheim’a varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Frankfurt ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turuna katılabilirler. Almanya’nın 5. büyük şehri olan Frankfurt dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749-1832) doğduğu yerdir. Turumuzda, Domplatz, St Bartholomew katedrali, Rathaus Römer (Belediye binası), St Paul kilisesi, Goethe’nin evi, Main kulesi ve alışveriş caddesi olan Goethestrasse göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği oldukça enteresan müzik müzesinde, interaktif olarak müzik aletlerini dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda bir orkestra gibi yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca hem şaşıracak hem de dans etmeden duramayacaksınız. Gemide akşam yemeğinden sonra ise Rudesheim’ın ünlü caddesi Drosselglasse’de açık hava dans yeri ve tavernalarında gecenizi renklendirebilirsiniz.

4. GÜN RUDESHEIM, ALMANYA / KOBLENZ, ALMANYA
Sabah saat 08.00’de geminin Rudesheim’dan hareketi. Gemide sabah kahvaltısından sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek yol alacaksınız. Gemide öğle yemeğinden sonra Koblenz’e varışta yürüyerek şehir turu. Burası Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerdir. Adını da buradan alan Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi gözler önüne seriyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN KOBLENZ /DUSELDORF, ALMANYA / İSTANBUL, TÜRKİYE
Gemide sabah kahvaltısından sonra genel katılım olması halinden ekstra Köln & Bonn turu.
Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Şehir, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış, gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.
Tur sonrasında Düsseldorf havaalanına transfer ve saat 18:05de TK1528 sayılı sefer ile hareket. Saat 23:15de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.


Fiyata Dahil Hizmetler

-Türk Havayolları ile Istanbul – Sttutgart /Düseldorf-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
-Havaalanı ve liman vergileri (280 Euro)
-Gemide 4 gece 5 gün tam pansiyon konaklama
-Zengin Türk usulü açık büfe kahvaltı. -Hoş geldin kokteyli
-Yemeklerde ücretsiz çay ve kahve ikramı
-Gemide beş çayı ikramı
-Gece yarısı snack servisi
-Gemide her akşam canlı müzik performansı
-Gemi personeli gösterisi.
-Yürüyüşle Heidelberg turu.
-Yürüyüşle Koblenz turu
-Tüm transferler
-Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
-Türsab mesuliyet sigortası
NOT:Tam pansiyon esası ilk gün akşam yemeği ile başlar son gün sabah kahvaltısı ile biter.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Ekstra turlar
-Bahşişler (Kişibaşı 45 Euro olup gemide toplanacaktır)
-Şahsi harcamalar
-Belirtilenler hariç isteğe bağlı müze ve katedral giriş ücretleri.
-Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
-Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
-Seyahat Sağlık Sigortası
-Yurt Dışı çıkış harcı

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

*Programda belirtilen saatler havayolu şirketinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Vip Turizm sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Vip Turizm programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. Uçuşlar ekonomi sınıfında yapılmaktadır.
*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.
*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından Vip Turizm sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan Vip Turizm sorumlu olmayacaktır.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.
*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir.
*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 2 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan Vip Turizm Tour sorumlu olmayacaktır.
*Programda bazı şehir veya kasabalara sadece ekstra tur ile gidilebilmektedir. Diğer limanlarda da ekstra turlar düzenlenebilmektedir. Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar değişebilir.
*Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergâhını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
•Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Ana Güverte D Kategori Kişi Başı 05.12.2018 09.12.2018 1.118 € 699 € 0 € 0 € 0 €
Ana Güverte C Kategori Kişi Başı 05.12.2018 09.12.2018 1.258 € 799 € 0 € 0 € 0 €
Üst Güverte B Kategori Kişi Başı 05.12.2018 09.12.2018 1.448 € 899 € 0 € 0 € 0 €
Üst Güverte A Kategori Kişi Başı 05.12.2018 09.12.2018 1.588 € 999 € 0 € 0 € 0 €