Sicilya Nisan Turu

549 € ’dan başlayan fiyatlarla

 • 4 gece, 5 gün
 • Gidiş: 19.04.2017
 • Türk Hava Yolları
 • Oda Kahvaltı
 • Dönüş: 23.04.2017
 • Vize Gerekiyor
 • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün Istanbul – Catania 19 Nisan 2017 / Çarşamba
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali VIP Turizm deskinde saat 04.00’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1383 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de Katanya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,15 saat sürecek yolculuktan sonra yerel saat ile 08.10’de Catania’ya varışımızda bizleri bekleyen aracımızla Catania’yı gezmete başlayacağız. Tarihi pazar yeri , Duomo, kiliseleri ve manastırlarıyla barok mimarisinin en güzel örneklerinden olan Crociferi Caddesi, Teatro Massimo Meydanı görülecek yerler arasında. Daha sonra otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.


2. Gün Catania 20 Nisan 2017 / Perşembe
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tam günlük Siracusa & Noto gezisine katılabilirler. Siracusa Sicilya Adası’nın güneydoğusunda Akdeniz'in İyonyen Denizi denilen kısmında Siracusa Körfezi'nde konumlanmıştır.. Ünlü bilim adamı ve mucit Arşimet'in yaşadığı yer olan Siracusa şehrinin tümünü ve şehir dışında ama Siracusa ili içinde bulunan "Pantalica Kayalık Mezarlığı"'nı UNESCO 2005’de Dünya Mirasları Listesi içine almıştır. Bir Yunan şehri olan Siracusa’daki Arkeolojik Bölge, Yunan tiyatrosu, Roma Anfitiyatrosu, Aretusa çeşmesi şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Ardından Siracusa’ya yaklaşık 40dk mesafede bulunan tipik bir İtalyan löyü olan Noto’yu gezeceğiz. Noto her yıl Mayıs ayında yapılan çiçek festivali ile çok ünlüdür..


3. Gün Catania 21 Nisan 2017 / Cuma
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Taormina & Etna turumuzu yapacağız. Yol boyunca lav akıntılarının yarattığı siyah lav kayalarının manzaralarını seyredeğiz. Dileyenler ana krateri görmek için dağın 3000 mt seviyesine çıkma imkanı bulabilirler. Avrupa’nın aktif en büyük yanardağını gördükten sonra özellikle peyzaj güzelliği nedeniyle İyon Denizi’nin incisi olarak anılan Taormina’ya hareket ediyoruz. Yunan tapınağını ziyaret ve daha sonra şehri dolaşmak ve yerel esnafın ürünlerinin satıldığı küçük dükkanları ziyaret etmek için serbest zaman da bulabileceksiniz.


4. Gün Catania - Monreale - Palermo 22 Nisan 2017 / Cumartesi
Sabah kahvaltısından sonra Palermo’ya hareket edeceğiz. Yol üzerinde yeşilin her tonunu görebileceğiniz çok güzel manzaralara şahit olacaksınız. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Varışımız sonrası şehri panoramik olarak gezeceğiz. Turumuzda San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek olan yerler arasındadır. Ardından Palermo’ya 10 km. mesafede bulunan, güzel vadi Conca D’ora’ya bakan ve katedrali ile bilinen Monreale’ye hareket edeceğiz.


5. Gün Palermo - Cefalu - Catania - Istanbul 23 Nisan 2017 / Pazar
Kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve tipik bir balıkçı kasabası olan Tiran Denizi kıyısında yer alan kaya içerisine inşa edilmiş evleri ile ünlü Cefalu’ya hareket ediyoruz. Ünlü Duomo Del Cristo Pantocratore Kilisesi ve Kral Ruggero II’nin ikametgahı Ostereo Magno ziyaret edilerek Cefalu’nun dar sokaklarında yürüyüş yapılacaktır. Turumuz sonrası akşam üzeri Catania havalimanına transferimiz yaplıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları TK1396 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuktan sonra 22:15’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz...

fiyata dahil olan hizmetlerimiz:

- Türk Havayolları ile Istanbul – Catania gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
- Belirtilen kategorideki otellerde Catania’da 3 gece, Palermo’da 1 gece oda kahvaltı konaklama
- Tüm transferler
- Katanya , Palermo, Monreale ve Cefalu turları
- Seyahat Sigortası
- Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
- VIP Turizm profosyonel rehberlik hizmetleri

fiyata dahil olmayan hizmetlerimiz:

- Otel ekstralarınız
- Ekstra gündüz ve gece gezileri
- Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
- Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
- Vize ücreti (130 Euro)
- Seyahat Sigortasi (15 Euro)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)

Ekstra Gezilerimiz

Siracusa & Noto Gezisi;
Siraküza Sicilya Adası’nın güneydoğusunda Akdeniz'in İyonyen Denizi denilen kısmında Siraküza Körfezi'nde konumlanmıştır. Şehir Antik Grek çağlarında bile anfitiyatrosu, kültürü ve mimarisi meşhurdu. 2700 yıllık tarihinde şehir antik çağlarda önemli tarihi rol oynamıştır. Bir zamanlar şehir, tarihi bilinen Akdeniz havzasında en büyük politik ve askeri gücü olan politik birim konumundaydı. Ünlü bilim adamı ve mucit Arşimet'in yaşadığı yerdi olan Siracusa şehrinin tümünü ve şehir dışında ama Siraküza ili içinde bulunan "Pantalica Kayalık Mezarlığı"'nı UNESCO 2005de Dünya Mirasları Listesi içine almıştır. (Kişi Başı : 75,00 EUR)

Etna & Taormina Gezisi;
Taormina yolu boyunca Etna dağı lav akıntılarının yarattığı siyah lav kayalarının manzaraları seyredeceğiz.. Dileyenler ana krateri görmek için dağın 3000 mt seviyesine çıkma imkanı bulabilirler. Avrupa’nın aktif en büyük yanardağını gördükten sonra özellikle peyzaj güzelliği nedeniyle İyon Denizi’nin incisi olarak anılan Taormina’ya hareket ediyoruz. Yunan tapınağını ziyaret ve daha sonra şehri dolaşmak ve yerel esnafın ürünlerinin satıldığı küçük dükkanları ziyaret etmek için serbest zaman da bulabileceksiniz. (Kişi Başı : 75,00 EUR)

notlar Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı %10 ile %20 arasında değişiklik gösterebilir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen sigorta 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 İtalya için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Otellerimiz 19.04.2017 23.04.2017 749 € 549 € 529 € 449 € 149 €

İletişim

 •   Cumhuriyet Caddesi, No:173 Adlıhan Kat:5
  34373 / Harbiye - İstanbul

 •   0(212) 368 48 00

 •   vip@vip.com.tr

İndirim ve Kampanyaları E-posta Adresinizi Bizimle Paylaşarak İlk Siz Öğrenin!

© Copyright 2017 vip.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır.