SIRADIŞI AMALFI & PUGLIA

2.300 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 6 gece, 7 gün
  • Gidiş: 23.05.2019
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 29.05.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Napoli-Sorrento / 23 Mayıs 2019 Perşembe

İstanbul Havalimanı VİP TURİZM kontuarı önünde saat 06:30’da buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1879 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:20’de Napoli'ye hareket. Yerel saat ile 09:40’da varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile Sorrento’ya transfer oluyoruz.
Otele yerleşmemizi takip eden zamanda şehir turumuza başlıyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrasında serbest zaman. Serbest alınacak akşam yemeğinden sonra geceleme Sorrento’daki otelimizde.


2. Gün Sorrento – Capri Island / 24 Mayıs 2019 Cuma
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Otelde alacağımız kahvaltının ardında feribot ile dünyanın en güzel adalarından biri olan Capri’ye hareket ediyoruz. Gezerken adeta zamanda bir yolculuk yapacağımız bu cennet adada Maksim Gorki’nin sürgün yıllarına ev sahipliği yapan Via Kruppta, ünlü kayalar Faraglioni , Beyaz Kilise ve Ortaçağ izlerini taşıyan binalar göreceğimiz başlıca yerler olurken mis limon kokulu dar sokaklarında gezineceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından gün batımına doğru feribotumuz ile Sorrento’ya dönüyoruz. Geceleme Sorrento’daki otelimizde.

3. Gün Positano - Amalfi / 25 Mayıs 2019 Cumartesi
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Amalfi – Positanı turumuz için otelden ayrılıyoruz.. Yolculuk esnasında mükemmel manzaraları izleme imkanı bulacaksınız. Yaklaşık 40 dakika sonra Positano’ya varıyoruz. Positano’ya varışı takiben gerçekleştirecek olduğumuz yürüyüş turumuzda Santa Maria Katedrali , Marina Grande Caddesi , dünyaca ünlü Le Sirenius Otel ve büyük plajı göreceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından aracımızla masalsı başka bir yere Amalfi’ye geçiyoruz. Amalfi’de gezeceğimiz başlıca yerler arasında Plazza Flovio Giola, Amalfi Katedrali, Rahibeler Manastırı ve Arsenal Müzesi olacaktır. Günümüzün sonunda gün batımında keyifli bir feribot yolculuğu ile Sorrento’ya geri dönüyoruz. Geceleme Sorrento’daki otelimizde.

4. Gün Sorrento-Bari / 26 Mayıs 2019 Pazar


Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Bari’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 sa 30 dk’lık bir yolculuğun ardından Bari’deki otelimize varıyoruz. Otele yerleşme sonrasında şehir turumuza başlıyoruz. Aziz Nikola Bazilikası, Teatro Margarito,Lungo Maro Nazaria Sauno Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, hükümet konağı vs. görülecek başlıca yerler arasındadır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra serbest zaman. Serbest alınacak akşam yemeği sonrasında geceleme Bari’deki otelimizde.

5. Gün Polignano a Mare, Alberobello, Castellana Grotte tour / 27 Mayıs 2019 Pazartesi
Otelde alacağımız kahvaltının ardından İtalya’nın en muhteşem manzaralarından birine sahip bölgesi olan Polignano a Mare’ye doğru yola çıkıyoruz. Mağaraların ve kayaların üzerine kurulmuş olan bu kasaba turkuaz suları, badanasız eski evleri ve kumsallarıyla bu ününü hak ediyor gerçekten. 16. yüzyıldan kalma Arco Marchesale Kemeri, 13. yüzyıldan kalma pagan kalıntılar üzerine kurulmuş Santa Maria Assunta Ana Kilisesi ve Aziz San Vito’ya ait kalıntıların bulunduğu eski kilise bölgede göreceğimiz başlıca yerler olacak. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Alberobello’ya hareket ediyoruz. Burada ünlü koni şeklindei geleneksel çatıları ile trulli evlerini göreceğiz. Konik çatılarıyla bizim Harran evlerini andıran bu yapılar, tamamen geleneksel yöntemlerle kireçtaşı kullanılarak ve harçsız olarak inşaa edilmiş olan bu evler kasabaya masalsı bir hava vermektedir. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Puglia’nın büyüleyici mağaraları ile ünlü, Castellana Grotte turumuzla günümüze devam ediyoruz. Günün sonunda özel arazımızla dinlenme ve serbest zaman için Bari’deki otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Bari’deki otelimizde.

6. Gün Brindisi- Lecce-Ostuni / 28 Mayıs 2019 Salı
Sabah kahvaltımızın ardından , Brindisi ve Lecce turu icin hareket ediyoruz . Barok tarzı mimarinin altın çağında yapılan , günümüzde iz bırakan eserler olan Piazza Duomo , San Catadlo Amfitiyatrosu , Assunta Katedrali ve büyüleyici kulesi , Ruhban sarayı ve Santa Croce Basilikası görülecek yerler arasındadır. Lecce’de yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize devam ediyoruz. Tur sonrası Bari’ye dönüş, serbest alınacak akşam yemeği sonrası geceleme Bari’deki otelimizde.

7. Gün Bari-İstanbul / 29 Mayıs 2019 Çarşamba
Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltarak Bari Havalimanı’na transfer oluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1446 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:55’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 14:05’de varış.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Hizmetler:

 Sorrento’da 4*Grand Hotel Capodimonte veya benzerinde 3 gece otelde oda + kahvaltı konaklama
 Bari’de 5* Grande Albergo Delle Nazioni Hotel veya benzerinde 3 gece otelde oda + kahvaltı konaklama
 Özel araç ile programda belirtilen tüm tur ve transferler
 Profesyonel Türk rehber eşliğinde tüm geziler
 İstanbul –Napoli / Bari- İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 Tüm öğle yemekleri
 Programda belirtilen tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Seyahat, kaza ve iptal sigortası
 Gezi boyunca rehber kulaklık sistemi
 Yurt dışı çıkış harcı

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler:

 Programda belirtilmeyen geziler ve yemekler,
 Öğle yemeklerinde alınacak olan içecekler,
 Şahsi harcamalar
 Schengen vize ücreti
 Programda belirtilmeyen geziler

UÇUŞ DETAYIUçuş Detayları

23 Mayıs 2019 TK 1879 Istanbul 08:20 (kalkış) – Napoli 09:40 (varış) – 2 sa 20 dk

29 Mayıs 2019 TK 1466 Bari 10:55 (kalkış) – Istanbul 14:05 (varış) – 2 sa 10 dk

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

*Fiyatlar, havayollarının 01.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
*Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
*Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
*Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
*VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
*Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
*VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
*Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
*Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
*Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
*Fiyatlara dahil edilen sigorta 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir.
*Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
*Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
*VIP Turizm havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.11.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız tüm bu detayların değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
*İtalya için shenghen vizesi gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
KİŞİ BAŞI PAKET TUR FİYATI 23.05.2019 29.05.2019 2.900 € 2.300 € 0 € 0 € 0 €
dd