• Anasayfa
  • SIRADIŞI PROVENCE'DE LAVANTA ZAMANI

SIRADIŞI PROVENCE'DE LAVANTA ZAMANI

2.100 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 4 gece, 5 gün
  • Gidiş: 10.07.2019
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 14.07.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Marsilya 10 Temmuz 2019
İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06:30’da buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1365 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:25’de Marsilya'ya hareket. Yerel saat ile 10:50’de varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile Marsilya şehir turumuza başlıyoruz.
Şehir turumuz sırasında, şehre hakim konumda bulunan ve Marsilya'nın simgesi olan Notre Dame de La Garde Bazilikasını ziyaret ediyor ve tepeden muhteşem Marsilya manzarasını seyrediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Aix en Provence’e gidiyor ve ünlü ressam Cezanne’nin şehri Aix en Provence’i keşfediyoruz. Sanat ve ışığın kenti olan bu sevimli şehirde Dört Yunus Çeşmesi , Rahipşer Çeşmesi , Albertas ve Cardeurs Meydanları , Saint Sauveur Katedrali, Cours Mirabeau gibi şehrin önemli noktaları ile birlikte ünlü ressam Paul Cezanne'nin çalışma odası da görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz ve dinlenme için serbest zaman. Akşam ünlü Food Market’i ziyaret edeceğiz. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde.
2. Gün Aix En Provence –Lourmarin -Avignon 11 Temmuz 2019
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve ünlü ressam Albert Camus’un da yaşamış olduğu ve mezarının bulunduğu sanat galerilerinin çokluğu ile ünlenmiş Lourmarin Köyü’ne ziyaret için hareket ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından , Avignon şehir turumuzda Papalık Sarayı ve Aziz Benazet Köprüsünü göreceğiz. Avignon festivalleri , muhteşem köprüleri ve surları ile etkileyici bir ortaçağ şehridir. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde .

3. Gün Roussillion – Gordes –Avignon 12 Temmuz 2019
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından binalarının renkleri nedeni ile kına kırmızısı olan Roussilion 'da 19. yüzyıldan kalma saat kulesini de görerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin sonrasında ise dönemin ünlü ressamlarınında feyz aldığı ortaçağ döneminin mimarisini en güzel yansıtan Gordes köyünü ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Avignon'daki otelimize geri dönyoruz. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde.

4. Gün Avignon – Saint Remy De Provence – Les Baux De Provence – Arles 13 Temmuz 2019
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Saint Remy de Provence’e doğru yola çıkıyoruz. Burada ressam Van Gogh’un sağlık sorunları nedeni ile yatırıldığı ve buradaki muhteşem manzaralardan esinlenerek son eserlerini yaptığı St.Paul de Mauzole Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından sadece çarşamba günleri kurulan St. Remy pazarını geziyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardında yılda iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Les Baux de Provence kasabasına gidiyoruz. Tarihinin 8000 yıl kadar geriye gittiği bu küçük kent , Fransa'nın en güzel kasabalarından biridir. Turumuzun bitiminde her yeri buram buram tarih kokan ve roma döneminin önemli kalıntılarını barındıran “ Galya’nın Roma’sı” ünvanı da verilmiş olan Arles kasabasına hareket ediyoruz. Şehir turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşeceğiz. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde.

5. Gün Marsilya-İstanbul 14 Temmuz 2019
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Marsilya havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1366 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:15’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16:30’da İstanbul’a varış ve Provence Turumuzun sonu..

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 5*Renaissance Aix-en-Provence Hotel veya benzerinde 4 gece otelde oda + kahvaltı konaklama
 Özel araç ile programda belirtilen tüm tur ve transferler
 Profesyonel Türk rehber eşliğinde tüm geziler
 İstanbul –Marsilya- İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 Tüm öğle yemekleri
 Programda belirtilen tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Seyahat, kaza ve iptal sigortası
 Gezi boyunca rehber kulaklık sistemi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Programda belirtilmeyen geziler ve yemekler,
 Öğle yemeklerde alınacak olan içecekler,
 Şahsi harcamalar
 Yurt dışı çıkış harcı
 Schengen vize ücreti
 Programda belirtilmeyen geziler

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

NOTLAR

ÖNEMLİ NOT:
MİSAFİRLERİMİZİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT’A SAHİP OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

BELİRTİLEN UÇUŞ DETAYLARI TÜRK HAVA YOLLARI’NIN GÜNCEL TARİFELİ SEFERİNİN UÇUŞ SAATLERİ OLUP, HAVAYOLU ŞİRKETİNİN UÇUŞ SAATLERİNİ DEĞİŞTİRMESİ DURUMUNDA AYNEN YANSITILACAKTIR.

PROGRAMDA BELİRTİLEN OTELLER VE RESTORANLAR MÜSAİTLİK DURUMUNA GÖRE AYNI STANDARTTA BENZERLERİ İLE DEĞİŞTİRİLEBİLİR. Fiyatlar; Havayollarının 01.01.2019 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Ekonomi sınıfında seyahat edecek yolcular el bagajı olarak 1 adet maximum 10 kg taşıyabilirler (50 X 40 X 25). Uçağa kabul edilen toplam 23 kilo bagaj hakları için ise bagaj sayısına bakılmaz.Premium sınıfında seyahat edecek yolcular ise 2 adet 10 kg bagaj taşıyabilirler ( 5 X 40 X 25). Uçağa kabul edilen toplam 40 kilo bagaj hakları için ise bagaj sayısına bakılmaz.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 VIP Turizm havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.11.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız tüm bu detayların değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 Fransa programı için shenghen vizesi gereklidir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
5* OTELLER 10.07.2019 14.07.2019 2.600 € 2.100 € 0 € 0 € 0 €
dd