• Anasayfa
  • Sri Lanka&Maldivler Kurban Bayramı Turu

Sri Lanka&Maldivler Kurban Bayramı Turu

2.349 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 8 gece, 9 gün
  • Gidiş: 17.08.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Yarım Pansiyon
  • Dönüş: 24.08.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

ISTANBUL / 16 Ağustos
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalindeki VIP Turizm deskinde saat 23:00’de buluşuyoruz

ISTANBUL – COLOMBO / 17 Ağustos
Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 01:50’te Türk Havayolları’nın TK 730 sefer sayılı uçuşu ile Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 15:05’de Colombo’ya varışımız sonrası özel aracımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Kısa dinlenme ardından Colombo’yu panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Asya’nın değişen yüzünü yansıtan şehri ve kültürünü tanımamıza yardımcı olacak panoramik bir şehir gezisi yapacak, yüz yıllık saat kulesini, ingilizlerin inşaa ettiği koloniel eserleri, Pettah Halk Pazarını, Hint ve Budist Tapınakları ile Colombo müzesini panoramik olarak göreceğiz. Akşam otelde “VIP Hoşgeldiniz Yemeği’’ nde buluşuyoruz.

COLOMBO – KANDALAMA / 18 Ağustos
Kahvaltı ardından otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve özel aracımızla Kandalama’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yolumuz üstünde bulunan, dünyadaki tek fil yetimhanesi ünvanına sahip Pinnawela’ya uğrayacağız. 1975 yılında yedi yavru yetim filin yetiştirilmesi için kurulan yetimhane hakkında birçok dilde kitap ve film bulunmaktadır. Kandalama’ya varışımızda otelimize yerleşiyoruz. Günün kalan saatleri dinlenmeniz için serbest. Yada dilerseniz ekstra ücrete tabi olarak Fil Safari’si yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz

KANDALAMA / 19 Ağustos
Kahvaltı ardından, özel aracımızla yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve Sri Lanka’nın en eski şehirlerinden biri olan Sigiriya’ya hareket ediyoruz. 5000 yıllık geçmişi bulunan ünlü kalenin spiral merdivenleri, ünlü freskleri ve su bahçesi oldukça ilginizi çekecek. Sigiriya keşfimizden sonra Sri Lanka’nın en etkileyici mağara tapınağı olan ve Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Dambulla Mağara Tapınağı’na doğru gezimize devam ediyoruz. Keyifle geçen unutulmaz bir günün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

KANDALAMA – KANDY / 20 Ağustos
Kahvaltı ardından, özel aracımızla Dünya Koruma Mirası’na alınan, Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemlerde en son başkenti olan ve görkem, ihtişam anlamına gelen Kandy’ye hareket ediyoruz. 2,5 saat sürecek yolculuğumuzda yol üzerinde Matale Baharat Çarşısı’nı gezeceğiz. Varışımızda otelimize yerleşmenin ve dinlenmeniz için ayrılan kısa bir sürenin ardından kasaba merkezini, pazar alanını, romantik gölü ve mücevher müzesini gezecek, Tooth Relic Mabedi’ni ziyaret edecek ve yerel bir show ile gezimizi bitireceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

KANDY – COLOMBO – MALDIVLER / 21 Ağustos
Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve özel aracımız ile deniz, kum ve güneşle buluşacağımız Maldivler’e uçmak üzere, Colombo havalimanına doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4.5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, havalimanına varışımızın ardından UL115 sayılı uçakla 13:30’da Maldivler’e hareket ediyoruz. 1 saatlik uçuş sonrası 14:35’de Uluslararası Male Hulhule Havalimanı’na varıyoruz. Konaklayacağımız adaya speedboat ile transferimiz yapılıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz

MALDIVLER / 22 Ağustos
Kahvaltı sonrası günümüz deniz, güneş ve su sporlarından yararlanmak üzere serbest. Dilerseniz, oteliniz tarafından extra olarak düzenlenecek, gece balıkçılığı gezisine katılabilirsiniz.

MALDIVLER – ISTANBUL / 23 Ağustos
Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve İstanbul uçuşumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Pasaport ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK 731 sayılı uçuşu ile 22:40’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

ISTANBUL / 24 Ağustos
Yaklaşık 9 saatlik uçuş ardından yerel saat ile 05:00’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoşgeldiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 Colombo – Male arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 Programda belirtilen tüm transferler
 Sri Lanka’da belirtilen kategori otellerde yarım pansiyon ve Deluxe odalarda konaklama
 Maldivler’de belirtilen kategori otellerde yarım pansiyon bazında ve Standart Room kategori odalarda konaklama
 Programda dahil olduğu belirtilen geziler ve giriş ücretleri
 Seyahat garanti sigortası
 Yerel rehberlik hizmetleri
 VIP Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan hizmetler

 Otel ekstralarınız
 Ekstra geziler
 Öğle yemekleri
 Yemeklerde alınacak tüm içecekler
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Seyahat ve saglık güvencesi (27 USD )
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)

Notlar

 Program dahilinde verilen uçuş ve otel isimleri ve benzeri kategoride olup, tur tarihlerine göre değişiklik gösterebilir, kesin uçuş ve otel bilgileri için lütfen satış yetkilimize danışınız.
 Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2017
 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 16 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 16 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 – 12.00 arasıdır.
 Ekonomi sınıfında seyahat edecek yolcular el bagajı olarak 1 adet maximum 10 kg taşıyabilirler (50 X 40 X 25). Uçağa kabul edilen toplam 23 kilo bagaj hakları için ise bagaj sayısına bakılmaz.Premium sınıfında seyahat edecek yolcular ise 2 adet 10 kg bagaj taşıyabilirler ( 5 X 40 X 25). Uçağa kabul edilen toplam 40 kilo bagaj hakları için ise bagaj sayısına bakılmaz.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 Sri Lanka ve Maldivler için vize gerekmemektedir.

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
1.sınıf otellerimiz 17.08.2018 24.08.2018 3.098 $ 2.349 $ 0 $ 2.149 $ 0 $