• Anasayfa
  • St.Petersburg 29 Aralık Turu

St.Petersburg 29 Aralık Turu

599 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 3 gece, 4 gün
  • Gidiş: 29.12.2017
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 01.01.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.Gün : İstanbul - St.Petersburg // 29 ARALIK 2017 Cuma
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 09:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 401 sefer sayılı uçağı ile saat 12:00‘ de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 15:15’de St. Petersburg’a varışı takiben pasaport işlemleri ve havalimanında karşılanmanın ardından otelimize transfer. Serbest zaman ve konaklama St. Petersburg’daki otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız.

2.Gün : St.Petersburg // 30 ARALIK 2017 Cumartesi
Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerinin sergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız. Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky Prospect, Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’ nun Heykeli, Kışlık Saray, Saray Meydanı, Amirallik Binası ve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Turun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitaj ve Peterhoff turuna katılabilirsiniz. Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Öğleden sonra Peterhoff turumuza devam ediyoruz. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.

3.Gün : St.Petersburg // 31 ARALIK 2017 Pazar
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kanal gezisi, Puşkin Çar Kasabası ve Peter & Paul turlarına katılabilirler. Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanıyoruz. Tur bitiminde Puşkin Çar Kasabası turumuz için devam edeceğiz. 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi, 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun bitiminde dileyen misafirlerimiz ile Peter & Paul turumuza devam edeceğiz. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış.

4.Gün : St.Petersburg – İstanbul // 01 OCAK 2018 Pazartesi
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte hava alanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 16:20’de İstanbul’a hareket ve saat 19:55’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

Paket Fiyata Dahil Hizmetler

• Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul’dan St.Petersburg’a gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• St.Petersburg’da 4* otelde 3 gece standart oda tipinde konaklamalar
• Sabah Kahvaltıları,
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
• Panoramik St.Petersburg şehir turu,
• Şehir vergileri,
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Ekstra turlar
• Seyahat Sigortası
• Kişisel harcamalar
• Rusya Vize ücreti (150 Euro)

Ekstra Gezilerimiz

Hermitaj Turu: 50€uro/kişi başı Peterhoff Turu: 60€uro/kişi başı
Kanal Turu:30€uro/kişi başı Puşkin Çar Kasabası50€uro/kişi başı Peter&Paul Turu:40€uro/kişi başı

Notlar


VİP havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan VİP sorumlu tutulamaz. VİP gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.VİP , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından VİP sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Binrota konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir.Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4* Otellerimiz 29.12.2017 01.01.2018 799 € 599 € 0 € 0 € 0 €