• Anasayfa
  • Tanzanya & Zanzibar Turu 2017 Kurban Bayramı

Tanzanya & Zanzibar Turu 2017 Kurban Bayramı

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR. EK KONTENJAN İÇİN LÜTFEN SORUNUZ.

  • 7 gece, 8 gün
  • Gidiş: 01.09.2017
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 08.09.2017
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün ISTANBUL – KILIMANJARO
Öğleden sonra 15:30’da, Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali’nde, VIP Turizm kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın, TK 571 sayılı uçuşu ile 18:20’de, Kilimanjaro’ya hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2. Gün KİLİMANJARO - ARUSHA – LAKE MANYARA- NGORONGORO
Yerel saat ile 01:15’de varışımızda, Arusha’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Arusha’ya varışımızda dinlenmek üzere otelimize transferimiz yapılıyor. Sabah erken kahvaltının ardından, Ağaçta uyuyan aslanları ile ünlü Lake Manyara’ya doğru yola çıkıyoruz. Günümüze Lake Manyara Milli Parkı’nda safariye devam edeceğiz. Çeşit çeşit maymun sürüleri, kuşlar, ceylanlar, zebralar, hipopotamlar, filler, zürafalar, flamingolar, bizonlar, yüzlerce farklı ağaç ve bitki türü, kelebeklerin hepsini bir arada görme fırsatımız olacak. Günümüzün devamında UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan, dünyanın en büyük doğal kalderası, Ngorongoro'ya hareket ediyoruz. Burası yeryüzündeki en büyük volkanik çöküntü krateridir. Bu dev çanağın içinde, mevsime göre değişen sayıda, 20 - 30 bin kadar yabani hayvanı ve binlerce kuşu bir arada görmek mümkün.. İçinde geniş otlaklar, bataklık alanlar, ard arda sıralı göller ile yağmur ormanları bulunan, eşi görülmemiş çeşitlikte hayvan türünün yaşadığı kraterin, bu özellikleriyle “Nuh’un Gemisi”sine benzetilmesi çok olağan.. Otelimize varışımızda, dinlenmek üzere ayrılan saatlerin ardından, akşam yemeğinde buluşuyoruz.

3. Gün NGORONGORO - SERENGETI
Sabah erken kahvaltının ardından, yapacağımız safari ile kraterin içine inerek yukarıda bahsettiğimiz birçok hayvan türünü ve Afrika nın eşsiz doğasını görebileceğimiz yarım günlük Krater gezisi yapıyoruz. Öğle yemeğini piknik şeklinde safari sırasında alacağız. 1,5 milyon yıl önce oluşmuş, yaklaşık 700 metre derinlik ve 300 kilometrekarelik alana sahip krater, fauna ve florasının zenginliği ile sizleri şaşırtacak.. Turumuzun sonunda Serengeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışımızda, dinlenmek üzere ayrılan saatlerin ardından, akşam yemeğinde buluşuyoruz.

4. Gün SERENGETI
Keyifli kahvaltımız sonrası, dünyada görülmesi gereken ilk 40 yer arasında olan Serengeti Milli Parkı’na gidiyoruz.. Dünyanın en büyük ve en uzun hayvan göçüne ev sahipliği yapan Serengeti, 1921 yılında koruma altına alınmış bir park.. Kuzeyde Kenya’da Masai Mara’yı içine alan park, yaklaşık 30.000 km2’lik bir alanı kapsar ve safari tutkunlarına, aslan, fil, leopar, gergedan ve bufalo gibi “big 5” diye anılan, beş büyük hayvanın yanı sıra, birçok kuş türünü de görme imkanı sunar. Akşam yemeğinin ardından, geceyi bu büyüleyici doğal yaşamı koruma alanında ki otelimizde geçiriyoruz.

5. Gün SERENGETI - ARUSHA – ZANZIBAR
Sabah Seronera pistine transferimiz yapılarak, 11:05’da Arusha aktarmalı olarak, 1 saat 15 dakika sürecek uçuşla Zanzibar'a gidiyoruz. 14:00’de farklılıkların adası Zanzibar’a varıyoruz. Afrika'da ama tam Afrikalı değil, sokaklarını dolaştığınız zaman Arap yüzler ile karşılaşıyorsunuz ama Arap değil.. Sizi tarih boyunca çözülemeyen bir bilmeceye sürüklerken, beyaz kumsallı plajları ve mercan resifleri ile eşsiz bir deniz tatili sunuyor. Otelimize transfer ve odalara yerleşmemizin ardından, günün kalan saatleri, güneş, deniz ve tropik sahillerin büyülü dünyasında, adanın keyfini çıkarmak üzere serbest..

6. Gün ZANZIBAR
Kahvaltının ardından, güneş, deniz ve tropik sahillerin büyülü dünyasında, adanın keyfini çıkarmak üzere gününüz serbest.. Dilerseniz, ekstra olarak düzenlecek baharat çiftlikleri gezisine katılarak gününüzü renklendirebilirsiniz veya Zanzibar’ın efsanevi sokaklarına, dünyayı yöneten güçlü sultanlarından, efsaneleri ile devleşen kaşiflere ve yüzlerce farklı ülkeden gelen kölelere kadar, birçok farklı sınıfın, tarihinde birarada yaşadığı, “Stone Town”a gidebilirsiniz

7. Gün ZANZİBAR – DAR ES SALAAM
Kahvaltının ardından, güneş, deniz ve tropik sahillerin büyülü dünyasında, adanın keyfini çıkarmak üzere gününüz serbest.. Akşamüzeri 18:00’de Darüsselam’a uçuyouz. Uçuş saatimize kadar akşam yemeğimizi alacağımız otele transferimiz yapılıyor. Yemeğimiz sonrası havalimanına gidiyoruz.

8. Gün DAR ES SALAAM – ISTANBUL
Sabahın erken saatlerinde THY ile direkt yapacağımız Istanbul dönüş uçuşumuz için havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yolları’nın, TK 604 sayılı uçuşu ile 03:25’te Istanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 9 saatlik uçuşun ardından, yerel saat ile 10:45’de unutamayacağımız Afrika anılarıyla İstanbul’dayız..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları direk seferi ile Istanbul –Kilimanjaro- Daresselam –Istanbul arası, gidiş dönüş, ekonomi sınıf uçak bileti,
*Yerel havayolları ile tüm iç hat uçuşlar
*Özel araç ve asistanlık servisi ile tüm havalimanı – otel arası transferler
*Arusha’da, tercih edilen otel kategorisinde, 1 gece konaklama,
*Ngorongoro’da, tercih edilen otel kategorisinde, 1 gece yarım pansiyon konaklama,
*Serengeti’de, tercih edilen otel kategorisinde, 2 gece yarım pansiyon konaklama,
*Zanzibar’da, tercih edilen otel kategorisinde, 2 gece yarım pansiyon konaklama,
*Ngorongoro ve Serengeti’de yapılacak safariler, park giriş ücretleri,
*4x4 araçlar ile safariler (araçlar 6 kişiliktir.)
*Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler (Ngorongoro krater gezisi)
*Darüsselam’da akşam yemek
*Seyahat Garanti Sigortası
*Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Otel ekstralarınız, ekstra gündüz ve gece gezileri, uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
*Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
*Tanzanya Vize ücreti (50 USD)
*Seyahat ve Saglık Güvencesi (37 USD)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)

Ekstra Gezilerimiz

*Masai Köyü Turu Kişi Başı : 90 USD
*Baharat Bahçeleri ve Stone Town Turu (Yarım gün/Yemekli) Kişi Başı : 110 USD

Önemli Bilgiler ve Notlar

*Easter dönemi olan 2, 3, 4, & 5 Nisan tarihleri ile Christmas dönemi olan 24, 25, 26, & 31 Aralık + 01 Ocak tarihlerini kapsayan seyahat programları için, paket fiyatlarımıza günlük kişi başı 30 Eur ilave edilir.
*Sinek kovucu vucüt spreylerinizi ve losyonlarınızı seyahatiniz sırasında yanınızda bulundurmanızı, seyahat öncesi doktorunuza başvurup, sıtma tabletleri kullanmanızı, tifo, tetanos, hepatit A ve B hastalıklarına karşı gerekli önlemleri almanızı ve önemli ilaçlarınızı, bulunmaması ihtimalini göz önüne alarak yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Oteller haricinde yemek yenmemesi musluklardan hiçbir şekilde su içilmemesi ve ağzı kapalı içecekler tavsiye olunur.
*Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız çalışmaktadır.
*Bagajınızı hazırlarken, yanınıza rahat yürüyebileceğiniz altı lastik ayakkabılar, rahat ve yazlık pamuklu giysiler ile akşam havanın serin olma ihtimaline karşı kalın üstler ile program dahilindeki davetler için uygun kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. Safari sırasında vahşi hayvanların dikkatini çekecek parlak ve renkli giysiler yerine, kahve, haki veya bej tonlarında rahat giysi ve ayakkabılar, şapka, gözlük, güneş kremi ve dürbün bulundurmanız gerekmektedir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır (Ağırlık 5 kg’yi geçmemelidir). Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
*Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Tanzanya için vize gerekmekte olup, vize işlemleri tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Vize için; eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış vize formu, 2 adet vesikalik fotograf ( arka fonu beyaz ) ve Pasaport gerekmektedir.
NOTLAR
*Fiyatlarımız; Havayollarının 01.01.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda yansıtılır.
*Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
*Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
*Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
*VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
*Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
*VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
*Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
*Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
*Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
*Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
*Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
*Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
*Tanzanya için vize gerekmekte olup, vize departmanımız ile iletişim kurmanızı rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Otellerimiz 01.09.2017 08.09.2017 4.798 $ 3.949 $ 3.919 $ 3.849 $ 449 $
Kurban Bayramı Turları