• Anasayfa
  • Transsibirya'da Bir Kış Masalı 29 Aralık

Transsibirya'da Bir Kış Masalı 29 Aralık

2.999 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 8 gece, 9 gün
  • Gidiş: 29.12.2017
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 06.01.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL / MOSKOVA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:35'de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 12:25’de varışımızın sonrasında yapacağımız panoramik Şehir turumuz sırasında; Tveskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu , Lubyanka Meydanı , Gum Alış-Veriş Merkezi , KGB Merkez Binası , Aziz Vasili Kilisesi , Kızıl Meydan , Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Daha sonra Metro Arbat ve Nazım Hikmet ziyaret ettikten sonra tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama trende.

2. GÜN KAZAN
Sabah kompartımanımızda alacağımız kahvaltıdan sonra trenimiz saat 08:00'de Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasındadır. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Saat 20:00'de trenin hareketi. Konaklama trende.

3. GÜN EKATERİNBURG ***YILBAŞI***
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sırasında, Avrupa ve Asya’yı birbirinden ayıran ve doğal bir sınır oluşturan Ural Dağları manzarası eşliğinde Rusya’nın en önemli finans , endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz saat 12:50'de 5*Ramada otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar 2.Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “ Kan üstündeki Katedral” , ülkenin ve şehrin önemli sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam Yılbaşı yemeğimiz ve eğlencesi otelimizde. Konaklama otelimizde.

4. GÜN EKATERİNBURG
Otelde alacağımız geç kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Avrupa ile Asya’nın sınırı olan bu yerde bir Show bizi bekliyor. Huskylerin çektiği kızaklara binecek ve çay ile yabanmersinli kek ikramı ile ağırlanacağız. Daha sonra restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra trene transfer olacak ve saat 18:41'de hareket. Konaklama trende.

5. GÜN TRENDE
Sabah kahvaltımızı kompartımanımızda alacağız. Yol boyunca karlar altında adeta bir masal ülkesini andıran Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük kasaba ve köylerdeki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeğimizi ise trenimizin restoranında alacağız. Akşam yemeği ve Konaklama trende.

6. GÜN KRASNOYARSK
Saat 08:00'de varış. Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Yenisey Nehri kıyısında bulunan ve Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden Krasnoyarsk şehrine varışta otele transfer ,dinlenme ve ihtiyaçlarımız gidermek için saat 11:00e kadar serbest zaman. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından saat 14:00de Shkvarok restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra trenimize transfer. Saat 16:15'de trenin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme trende.

7. GÜN IRKUTSK
Trende sabah kahvaltısı. Karlı manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculukla saat 11:35'de Irkutsk’a varışta panoramik şehir turu.Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezeceğiz. Saat 13:00'de Trapeznikov restaurantda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ve Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından, Courtyard by Mariott otelimize transfer ve yerleşme. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

8. GÜN BAYKAL GÖLÜ - IRKUTSK
Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Litsvyanka Köyü’ne hareket ediyoruz. Varışta Talsty müzesi ziyareti. Baykal gölünün karlı manzarasını panoramik seyretmek için teleferikle tepeye çıkacağız. Restaurantda öğle yemeğini aldıktan sonra Troyka gezisi sizi bekliyor. İsteyenler kızaklarla kayabilecektir böylece karın tüm zevklerini tadabileceksiniz. Baykal müzesini de ziyaret ettikten sonra Irkutsk’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.GÜN IRKUTSK - MOSKOVA - İSTANBUL
Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve saat 09:55'de SU1443 sayılı sefer ile hareket.(Uçak yolculuğu 5 saat sürmektedir ancak saat farkı vardır)Yerel saatle 11:05de Moskova’ya varışta ekstra Kremlin (40 Euro) turuna katılma imkanı. Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 20:50'de TK416 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket.00:05'de varış ve gezimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları ile İstanbul /Moskova / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
*Aeroflot ile Irkutsk – Moskova uçak bileti
*Moskova’dan İrkutska kadar Trans Sibirya treninde konaklama
*Ekaterinburg’da 1 gece 4*otelde oda kahvaltı
*Irkutsk’da 2 gece konaklama
*Krasnoyark’da günlük otel kullanımı
*Programda belirtilen tüm transferler
*Programda belirtilen tüm geziler
*Programda belirtilen tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
*Tren seyahati sırasında , çay , kahve , içecek ikramları
*Lokal rehberlik hizmetleri
*Tur boyunca konusunda uzman Türkçe tur lideri hizmeti
*Türsab zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Ekstra turlar
*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
*Rusya Vizesi
*Bahşişler
*Yemeklerde alınan içecekler
*Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
*Fazla bagaj ücreti

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

1.Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
2. Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
3. Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/ yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
4.Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
5.Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
6.Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
7.Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
8. Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
9.Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
10. Single tek kişilik oda farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik odada tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır

Uçak Ulaşım Uyarılar
1.Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
2. Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
3. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
4.Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
5. 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
6. Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
7.Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
8. Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
9.Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar :
1- Organize edeceğimiz turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
2- Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Rehbere yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.
3- Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.
4- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
5- Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
6- Rusya’da önceden haber verilmeksizin devlet tarafından müze, ören yerleri ve şehir ana meydan ve arterleri kapatılabilmektedir. Bu durumda planlanmış olan turlarda (şehir turu, ekstra tur) değişiklik ve iptal hakkı gemi yönetiminin insiyatifindedir. Bu durum önceden öngörülemez.
7- Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar.
8- Moskova ve St. Petersburg'daki turlar ve ekstra turların program ve günleri, müze ve ören yerlerine bağlı olarak değişebilir. Bazı turlar kombine olarak yapılabilir.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
*Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Dört Kişilik Kompartımanda Kişi Başı 29.12.2017 06.01.2018 0 € 2.999 € 0 € 0 € 0 €
Üç Kişilik Kompartımanda Kişi Başı 29.12.2017 06.01.2018 0 € 3.399 € 0 € 0 € 0 €
İki Kişilik Kompartımanda Kişi Başı 29.12.2017 06.01.2018 0 € 3.899 € 0 € 0 € 0 €
Tek Kişilik Kompartımanda Kişi Başı 29.12.2017 06.01.2018 5.399 € 0 € 0 € 0 € 0 €