• Anasayfa
  • TÜRK LİRASİ İLE TATİL BÜYÜLÜ ZANZIBAR THY İLE 2019 FG

TÜRK LİRASİ İLE TATİL BÜYÜLÜ ZANZIBAR THY İLE 2019 FG

6.900 TL ’dan başlayan fiyatlarla

  • 6 gece, 8 gün
  • Gidiş: 16.04.2019
  • Vize Bilgileri
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 23.04.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

İstanbul
Gezimize, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Figusto-Vip kontuarı önünde rehberimizle buluşma ile başlıyoruz
Türk Hava Havayollarının Zanzibara hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

İstanbul - Zanzibar
Zanzibara varışın ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Dinlenme ve yerleşme için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bugün rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği panoramik Şehir ve Baharat turuna katılabilirler. Zanzibar panoramik şehir turumuzu gerçekleştirdikten sonra Zanzibarın en ünlü baharat çiftliklerinden birini ziyaret edeceğiz. Zanzibarda ilk baharat üretimi 1800lü yıllarda Umman Sultanı nın zencefil üretimi desteklemesi ile gerçekleşiyor. Zanzibar, yüzyılın ortalarında dünyanın en büyük baharat üreticisi haline gelmiş. O günlerden itibaren Baharat Adası olarak anılmaya başladı. Burada baharatların aslında hiç bilmediğiniz halleriyle karşılaşıp, onların sofranıza gelmeden önce aslında nasıl bitkiler olduklarını yakından deneyimleyeceksiniz. Aynı zamanda bu baharatların özelliklerini, aslında hangi tür yemeklerle kullanmamız gerektiği konusunda baharatlara dair gerçekleri öğreniyoruz. Hatta isterseniz bu baharatları tatma şansınız bile olabiliyor. Turun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Zanzibar
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Jozani Chwaka Milli Parkı ve Yunus Turuna katılabilirler. Muhteşem doğası ve çeşitli canlılara yaptığı ev sahipliğiyle dünya mirası listesinde olan Jozani Chwaka Milli Parkında daha önce görmediğiniz birbirinden farklı hayvan ve bitkilerini doğal ortamlarında görme ve hatta burada soyu tükenmekte olduğu için koruma altına alınan Zanzibar Kızıl Colobus Maymunları ile tanışma fırsatı yakalıyoruz. Bu ormandaki gezimizden sonra yunuslarla buluşmamız için yola koyuluyoruz. Geleneksel Zanzibar yelkenleriyle Kızımkazı Balıkçı Köyü nde yunusları keşfe çıkıyoruz. Biraz açıldıktan sonra yunuslar da bize katılıyor. Etrafınızı saran onlarca yunus size unutamayacağınız dakikalar yaşatacak. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Zanzibar
Otelde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mavi Safari Turu için yola çıkıyoruz. Tüm gün süren bu turumuzda sualtı doğasının eşsiz güzelliği bizi büyüsü altına alıyor. Teknemizle beraber şnorkel için en uygun yere konumlanıp isteyene yüzmenin keyfini çıkarması için, dileyen misafirler için su altının renkli dünyasını keşfetmesi için fırsatlar sunuyor. Öğle yemeğimizde deniz ürünleri ve tropikal meyve suları içeren yöresel yemeklerle günümüzü tatlandırıp ardından mavi sulara geri dönüyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.Zanzibar
Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Swahili Turuna katılabilirler. Zanzibarda şehrin en önemli merkezi olan, UNESCO Dünya Mirası Listesine giren bölge Stone Town; Swahili Kültürünü yansıtan özgün yapıları ve dar sokaklarıyla geçmişten bugüne sultanların ve ileri gelenlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bu kadar popüler bir bölge olmasının yanında, burada bir yanda Sultan Sarayını görebiliyorken, diğer yanda köle pazarına rastlıyoruz. Şehrin kültürünü ortaya koyan sokaklarda gezinirken, Arap Kalesi, Katedral, Fredy Mercury nin evi, şehir meydanı ve balık pazarı gibi şehrin dokusunu anlatan önemli noktaları görme fırsatı yakalıyoruz. Gezimizin ardından otelimize harekete geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Zanzibar
Otelde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Prison Adası turuna katılabilirler. Prison adası koloni döneminde Zanzibar halkının izole edilmesi için yapılmış ancak hiç kullanılmamış bir hapishanedir. Bir dönemde kölelerin yaşaması için kullanılmış. Şu anda adada hapishane kalıntıları ve bir otel bulunmaktadır. Stone Town a yaklaşık 20 dakikalık bot yolculuğu uzaklığında olan ada, muhteşem mercan resifleri ile ünlüdür. Bu tur sırasında bolca denize girmek ve şnorkel yapmak için imkanınız olacak. Turumuzun ardından serbest zamanınızız dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Zanzibar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz eşsiz kumsalların tadını çıkarabilir veya sevdikleri için alış veriş yapabilirler. Geceleme otelimizde.

Zanzibar - İstanbul
Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Türk Hava Yollarının seferi ile İstanbula hareket ediyoruz. İstanbula varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.

♦ Tura Dahil Olan Hizmetler ♦

-Tütk Hava Yolları ile İstanbul - Zanizbar - İstanbul arası ekonomi sınıf dış hat uçak bileti
-Havalimanı ve güvenlik vergileri
-Zanzibar da 6 gece oda-kahvaltı esasına göre 4 * otelde konaklama
-Programda belirtilen tüm transferler
-Tura Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
-Zorunlu seyahat sigortası

♦ Tura Dahil Olmayan Hizmetler ♦

-Tanzanya vize ücreti 50 USD
-Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
-Öğle ve akşam yemekleri
-Müze ve ören yeri giriş ücretleri
-Tura dahil olduğu belirtilmeyen tüm tur ve transferler
-Şehir vergileri
-Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
-Rehber ve kaptan bahşişler

ALTERNATİF TARİHLER


16/04/2019-23/04/2019
16/05/2019-23/05/2019
23/06/2019-30/06/2019
16/07/2019-23/07/2019
26/08/2019-02/09/2019
10/09/2019-17/09/2019
15/09/2019-22/09/2019
13/10/2019-20/10/2019
20/10/2019-27/10/2019
18/11/2019-25/11/2019
15/12/2019-22/12/2019

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
Zanzibar Hilton 16.04.2019 23.04.2019 8.400 TL 6.900 TL 0 TL 0 TL 0 TL
dd