• Anasayfa
  • Veendam ile Küba'lı Karayipler 16 Nisan

Veendam ile Küba'lı Karayipler 16 Nisan

1.899 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 9 gece, 10 gün
  • Gidiş: 16.04.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 16.04.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Çıkışlı
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1.GÜN İSTANBUL,TÜRKİYE / MIAMI, ABD.
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayollarının TK 077 no’lu seferi ile saat 13.30’da Miami’ye hareket. Yerel saat ile 19.00 ‘da Miami’ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. GÜN MIAMI, ABD
Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Miami şehir turuna katılabilirler. Dünyanın en ünlü sahil kenti olan Miami’yi tanıtan bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore Hoteli, Bayside, Miami Beach, zenginlerin mahallesi, Kübalı göçmenlerin oturduğu ve vatan hasreti çektikleri için oluşturdukları büyük bir mahalle olan Little Havana, Versace’nin evi, Dünyaca ünlü South Beach ve Art Deco göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MIAMI, ABD. / FORT LAUDERDALE, ABD.
Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Fort Lauderdale limanında demirli gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz bu akşam saat 17.00’de hareket edecektir.

4. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.5. GÜN COSTA MAYA, MEKSİKA
Gemimiz Costa Maya limanına 08.00'de yanaşacaktır. Puerto Costa Maya, Mahahual'ın gözden uzak kuzey bölgesinde bulunmaktadır. Ancak üzerinizdeki etkisi günlerce devam edecektir. Yerleşim birimlerinde hediyelik eşya dükkanları, jet-ski kiralama stantları ve Playa del Carmen'in minyatür bir versiyonu bulunur. Bölgede Mahahual ve ondan daha küçük Xcalak yerleşim birimleri bulunur. Bu iki yerleşim birimi 2007'deki Dean Kasırgası'ndan ciddi anlamda etkilenmiştir. Mahahual yeniden inşa edilmesine karşın Xcalak halen kasırganın izlerini taşır. Harabeler bölgesinde oldukça büyük kelebekler ve vahşi papağanlar muhteşem güzellikleriyle yaşamlarını sürdürürler. Antik binaların tarihleri Klasik öncesi ve Klasik dönemlere (MS 100-900) rastlar ve Rio Bec Antik Kenti'nin genel mimari yapısını oluşturur. Templo de los Mascarones dışında bölgeyi bitki örtüsü kaplamıştır. Bu tapınak adını 2 metre boyundaki Stucco maskelerinden alır. Şimdilerde burada bulunan güneş tanrısı Kinich Ahau görselleri, önceden parlak kırmızı boyalı pürüzsüz bir Stucco maskesinin ardında yer alıyordu. Aynı zamanda bölgenin yakınlarında 27 Escalones adı verilen elit bir yerleşim birimi bulunmakta ve inşa edildiği tepenin yarlarında büyülü bir orman manzarası bulunmaktadır. Kinichna'nın devasa piramidi, 1 metrelik taşlarla inşa edilmiş ve merdiven şeklinde yükselmiştir. Bu piramidi ziyaret edip en tepesinden manzarayı seyredebilirsiniz. Gemimiz limandan 17.00'de ayrılacaktır.


6. GÜN COZUMEL, MEKSİKA
Gemimiz saat sabah 11.00'de Cozumel limanına yanaşacaktır.Cozumel, Playa del Carmen kıyısının tam karşısında bulunan 40 km uzunluğunda bir adadır. Adanın tek kenti San Miguel'in merkezindeki Rafael Melgar Bulvarı pek çok hediyelik ve mücevher dükkanı barındırır. Eğer müzelerden hoşlanıyorsanız yerel hayvan ve bitki çeşitliliği, su altı yaşamı sergileriyle ilginizi çekecek, Maya kalıntıları ve eski fotoğrafları inceleme fırsatı bulacağınız Museo de la Isla de Cozumel'i ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda San Miguel'in içlerine doğru Maya Harabeleri'ni görebileceğiniz ve bölgeye ait kuşları izleyebileceğiniz rüzgarlı doğu plajına da uğrayabilirsiniz. Adanın ortasında kazıları tamamlanmış tek Maya yerleşim birimi San Gervasio bulunmaktadır. San Gervasio'da birçok küçük tapınak sacbeob yani uzun beyaz yollarla birbirine bağlanır. Burası Chichen Itza yok olduktan sonra dahi ayakta kalan tek Maya yerleşim birimidir. Ve bu bölge geniş bir doğal çeşitlilik barındırmakta olup sabah erken saatlerde ya da akşamüstü görülebilen sayısız kuş ve kelebek türüne ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaret edilmesi gereken bir başka yer ise şaşırtıcı derecede hoş bir tema parkı olan Xcaret'tir. Parkın içerisinde Yutacan'ların günlük hayatı hakkında bilgi alabileceğiniz bir müze, tropikal akvaryum, bir Maya köyü, bir plaj, küçük otantik harabeler, havuzlar, içinde yüzebileceğiniz yeşilliklerle çevrili 1 km'den uzun bir nehir bulunmaktadır.Gemimiz Cozumel limanından 23.59'da ayrılacaktır.


7. GÜN DENİZDE SEYİR
Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.8. GÜN HAVANA, KÜBA
Gemimiz saat 08.00'de Havana'ya yanaşacaktır. Öğle yemeği ardından misafirlerimiz günü Vinales ve Pinar Del Rio Gezisi yapabilirsiniz. Dünya Koruma Mirası Listesi’ne alınmış Vinales Vadisi, Leovigildo Gonzales tarafından yapılmış, 120 metre yükseklik ve 180 metre genişliğinde Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan resim göreceklerimiz arasında. Ayrıca Pinar del Rio'da puro fabrikası ziyareti yapabilirsiniz. Geceleme gemimizde olacaktır.

9. GÜN HAVANA, KÜBA
Gemimiz Havana Limanı'ndan saat 02.00'de ayrılacaktır.

10. GÜN FORT LAUDERDALE, ABD. / MIAMI, ABD.
Gemiden çıkış işlemleri sonrası, Miami Havalimanına transfer olmadan önce arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet Turuna katılabilirler. Bu tur esnasında; Miami sehrininin dısında yer alan ve her çeşit ünlü markayı fabrika satış fiyatına satın alabileceğiniz dev alışveriş merkezlerinden birinde alışveriş yapmak için serbest zamanınız olacak. Tur sonrası havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 078 no’lu seferi ile saat 22.45’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

11.GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE
Yerel saat ile 17.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Türk Havayolları ile İstanbul – Miami – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Miami’de 1.Sınıf otelde, 2 gece konaklama
* Gemide 7 gece tam pansiyon konaklama
* Programda belirtilen tüm transferler
* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Havalimanı vergileri & Liman vergileri
* Geminin servis personeli bahşişleri
* Vize ücreti

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

NOTLAR

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Holland America Line şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten VIP Turizm sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü VIP Turizm programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlar dahil).
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da VIP Turizm sorumlu olmayacaktır.
*Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
*Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır.Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda VIP Turizm un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi şirketinin ve Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
•Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Kabin Tipi Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
İç Kabin Kişi Başı 16.04.2018 16.04.2018 2.748 € 1.899 € 0 € 0 € 0 €
Dış Kabin Kişi Başı 16.04.2018 16.04.2018 3.049 € 2.049 € 0 € 0 € 0 €
Balkonlu Suit Kişi Başı 16.04.2018 16.04.2018 4.848 € 2.949 € 0 € 0 € 0 €