• Anasayfa
  • VIETNAM & KAMBOÇYA 05 Ocak 2019 (KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE)

VIETNAM & KAMBOÇYA 05 Ocak 2019 (KIVANÇ DEMİREL EŞLİĞİNDE)

2.397 € ’dan başlayan fiyatlarla

  • 10 gece, 11 gün
  • Gidiş: 05.01.2019
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 15.01.2019
  • Vize Gerekmiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

STANBUL / 05 Ocak 2019 Cumartesi
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali VIP Turizm deskinde saat 23:30’da buluşuyoruz.

ISTANBUL - HO CHI MINH CITY / 06 Ocak 2019 Pazar
Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın direkt seferi TK 170 sayılı uçuş ile 02:30'da Ho Chi Minh’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 12 saat sürecek.Yerel saat ile 16:50’de varışımızda, havalimanında karşılanarak otelimize transferimiz yapılıyor. Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda adeta bir ‘S’ harfi şeklinde uzanan Vietnam, 330 bin kilometrekarelik bir alanda, 83 milyon insanın yaşadığı bir ülke.. Eşsiz sahili ve uçsuz bucaksız pirinç tarlaları ile adeta keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine.. Eski adıyla Saigon, şık restoran ve gece kulüpleri, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkanları ile dikkat çekiyor. Otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.

HO CHI MINH CITY / 07 Ocak 2019 Pazartesi
Kahvaltının ardından, panoramik bir şehir gezisi yaparak, sokak çarşıları, cafeleri ve hareketli gece klüpleri ile Vietnam’ın en büyük şehri Saigon’u geziyoruz. Notre Dame Kathedrali, 1886 - 1891 yılları arasında Fransız tarzında inşa edilen Merkez Postanesi ve Jade Emperor Pagodası’nı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezinin devamında dilerseniz, 25 yılda yerli halk tarafından kazılan, yeraltı şehri Cu Chi Tünelleri'ne yapacağımız ekstra geziye katılabilirsiniz. Cu Chi Tünelleri, 1965’te başlayıp aralıksız 8 yıl devam eden Vietnam Savaşı’nda, Amerikan askerlerine karşı gerilla saldırıları için kullanılmış. Akşam, “VIP Hoşgeldiniz Yemeği”nde buluşuyoruz.

HO CHI MINH CITY – MEKONG RIVER – SIEM REAP / 08 Ocak 2019 Salı
Sabah erken kahvaltının ardından günümüz şahsi aktiviteleriniz için serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Mekong Delta Nehir turuna katılabilirsiniz. Mekong Delta’sı Güneydoğu Vietnam’da, Mekong nehrinin kollar halinde Güney Çin Denizi’ne döküldüğü bölgedir. Yaklaşık 39.000 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan Mekong Deltası, Güneybatı Vietnam’ın büyük bir bölümünü kapsar. Saigon’a yaklaşık 80 km mesafede bulunan My Tho kasabasından tekne ile yapacağımız gezimiz sırasında yerel halk ile içiçe olmanın yanısıra onların kültürlerini, yaşam tarzlarınıda öğrenme fırsatını bulacağız. Vietnam’lılar gündelik yaşamlarını bu nehir üzerine taşımışlardır. Nehir sularında bir tarafta meyve sebze yıkayan birini görürken diğer tarafta birini çamaşır yıkarken görebilirsiniz. Bölgede yaşayan insanları alışverişlerini yüzen pazarlar üzerinde yaparken başka bir teknede pişen yemeği görebilirsiniz.. Gezimiz sırasında mevsimser tropikal taze meyveler toplayacak, yerli halk tarafından yapılan yöresel müzik gösterisi izleyecek, gölgelik köy yolunda at arabasıyla yoluculuk edeceğiz. Öğle yemeğinde ise balık, pirinç topu ve hindistan cevizli salata yiyeceğiz. Gezi bitiminde Vietnam Havayolları VN 815 sayılı uçak ile 19:25‘de Unesco tarafından “insanlık mirası” olarak nitelenen efsane Angkor tapınaklarına ev sahipliği yapan, Siem Reap’e uçuyoruz. Yerel saatle 20:35’de Siem Reap’e varışımızda, havaalanında karşılanarak özel aracımızla otelimize transferimiz yapılıyor. Adım attığınız ilk andan itibaren büyülü bir mistisizm içine gireceğiniz Kamboçya, gezimizin zirve noktası olacak..

SIEM REAP / 09 Ocak 2019 Çarşamba
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tuk tuklarla Angkor Tapınakları'nı gezmeye başlıyoruz. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar, dünyanın yedi harikasından biri.. Akşam yemeğimiz, geleneksel Apsara gösterisi ve Khmer mutfağı eşliğinde..

SIEM REAP - HANOI / 10 Ocak 2019 Perşembe
Günümüz kişisel aktivitelerimiz için serbest. Kamboçya'nın kalbini oluşturan Tonle Sap gölüne yapacağımız ekstra geziye katılabilir, tekne ile yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatını görebiliriz. Uzunluğu 150 km.yi aşan büyük göl Kamboçya’ya damgasını vurmuştur. Burada canlı ve yoğun bir kuş hayatı vardır ve gölün ortasından sahilleri bile görmek mümkün değildir. Su üzerindeki balıkçı köylerini geçerken büyük bir sükûnetin hüküm sürdüğünü görürüz. Gezi bitiminde havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları, VN836 sayılı uçağı ile 17:55’de Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuz sonrası, 19:40’da, Vietnam'ın başkenti Hanoi'deyiz.

HANOI / 11 Ocak 2019 Cuma
Sabah kahvaltının ardından, panoramik olarak şehri geziyoruz. Ho Chi Minh’in evi, tek kolonlu Pagoda ve Temple of Literature göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezimizin ardından, harika alışveriş olanakları ve birçok restoran alternatifi sunan şehrin tarihi bölgesinde serbest saatlerimiz olucak. Akşam, dilerseniz “Şairler Kenti" olarak da bilinen Güneydoğu Asya'nın en eski başkentinde, Fransız Koloni Döneminden kalma, küçük caddelerden oluşan “Old Quarter” bölgesini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli “Cyclo” adlı yerel araçları ile gezebilir, su kuklası gösterisi izleyebilirsiniz.

HANOI – HALONG BAY / 12 Ocak 2019 Cumartesi
Kahvaltının ardından, ozel otobüsümüz ile UNESCO tarafından koruma altına alınmış Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, bölgenin kültürünü daha yakından tanımanızı sağlayacak görüntülere tanık olacaksınız.. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık bulunmakta. Varışımızda, geceyi geçireceğimiz tipik Vietnam teknesi “Bhaya Cruise”a yerleşiyor ve körfezde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.Akşam yemeği teknede

HALONG BAY / 13 Ocak 2019 Pazar
Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimize devam ediyoruz. Öğle ve keyifli akşam yemeklerimiz teknede..

HALONG BAY – HANOI - ISTANBUL / 14 Ocak Pazartesi
Sabah erken kahvaltının ardından tekneden ayrılarak, Hanoi’ye transferimiz yapılıyor. Hanoi’de son alışverişlerimiz için ayrılan serbest saatlerin ardından Türk Havayolları TK166 sayılı uçak ile 17:45’de Istanbul’a hareket ediyoruz.

ISTANBUL / 15 Ocak Salı
Yerel saat ile 05:25'de Istanbul Yeni Havalimanı’na Hoşgeldiniz..

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 Türk Havayolları ile Istanbul – Ho Chi Minh City gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 Yerel Havayolları ile Ho Chi Minh City - Hanoi - Siem Reap arası ekonomi sınıf uçuşlar
 Seçilen oteller kategorisinde oda kahvaltı konaklama,
 Ho Chi Minh City’ye VIP Hoşgeldiniz Yemeği
 Programda dahil olduğu belirtilen geziler
 Siem Reap’te geleneksel Apsara gösterileri eşliğinde akşam yemeği
 Tüm transferler
 Seyahat Garanti sigortası
 Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
 Vip Turizm rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Otel ekstralarınız,
Ekstra gündüz ve gece gezileri,
Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
Vize ücreti (145 Euro)
Ayakbastı ücretleri
Seyahat ve Saglık Güvencesi (47 Euro)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)

OTELLER

Saigon -
Renaissance Riverside/Deluxe Room vb.
https://renaissance-hotels.marriott.com/renaissance-riverside-hotel-saigon-ho-chi-minh-city

Siem Reap
Angkor Palace Resort/Deluxe Room vb.
www.angkorpalaceresort.com

Hanoi
Melia Hotel /Deluxe Room vb.
www.melia.com/en/hotels/vietnam/hanoi/melia-hanoi/index.html

Halong Bay
Bhaya Classic Cruise/Deluxe Cabin vb.
www.bhayacruises.com


Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
1.sınıf otellerimiz 05.01.2019 15.01.2019 3.097 € 2.397 € 2.397 € 0 € 0 €