• Anasayfa
  • Vietnam & Kamboçya 07 Aralık Turu

Vietnam & Kamboçya 07 Aralık Turu

2.399 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 10 gece, 11 gün
  • Gidiş: 07.12.2017
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 17.12.2017
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL - SAIGON (HO CHİ MINH) / 07 ARALIK 2017
Turumuz 06 Aralık Saat 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.07 Aralık Saat 02.35’de Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla Saigon ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16.35’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saigon otelimizde.


2. Gün DOHA - SAIGON (HO CHİ MINH) / 08 ARALIK 2017
Uçak değiştirerek QR-970 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.20 ’de Ho Chi Minh’e (Saıgon) hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 13.25’te. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

3. Gün SAIGON (HO CHİ MINH) - MEKONG DELTASI – SAIGON / 09 ARALIK 2017
Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Ming ( Saigon ) otelimizde.

4. Gün SAIGON (HO CHİ MINH) - CU CHI TÜNELLERİ – HANOI / 10 ARALIK 2017
Kahvaltının ardından ilkönce Yeniden Birleşme Sarayı ve Savaş Müzesi’ni gezeceğiz. Hemen ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızım ardından otelimize hareket edeceğiiz. Akşam yemeği ve konaklama Hanoi otelimizde.

5. Gün HANOI / 11 ARALIK 2017
Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi,Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

6. Gün HANOI – HALONG BAY / 12 ARALIK 2017
Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta
keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi Halong Bay’de alacağız. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.


7. Gün HALONG BAY - SIEM REAP / 13 ARALIK 2017
Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hanoi havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT / 14 ARALIK 2017
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

9. Gün SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - PHNOM PENH / 15 ARALIK 2017
Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz. Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.

10. Gün PHNOM PENH - DOHA / 16 ARALIK 2017
Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR-971 sefer sayılı uçuşu ile 16:55’de Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 23.50’te Doha’ya varış.

10. Gün: HALONG BAY - HANOI- ISTANBUL / 16 ARALIK 2017 CUMARTESI
Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hanoi havaalanına transfer ve Hanoi’de serbest zaman. Ardından havaalanına transfer ve Saat 21.55’de Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla İstanbul ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17 Aralık saat 05.50’de varış.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler

• Qatar Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Mınh (Saigon) / Phnom Penh - Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
• Saigon - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
• Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
• Siem Reap - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
• Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
• Tüm öğle ve akşam yemekleri ( 7.gün öğle yemeği hariç )
• Programda belirtilen tüm geziler
• Halong Bay’de ve Mekong Deltası’nda tekne turu
• Su Kuklası Tiyatrosu
• Tonle Sap Gölü tekne turuna
• Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
• Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Seyahat Sigortası
• Kişisel harcamalar
• Bahşişler
• Vietnam ve Kamboçya Vizeleri

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

VIP Turizm havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan VIP Turizm sorumlu tutulamaz. VIP Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından VIP Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4* Oteller 07.12.2017 17.12.2017 2.874 $ 2.399 $ 0 $ 2.440 $ 450 $