Vietnam Kamboçya 22 Şubat

2.397 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 9 gece, 10 gün
  • Gidiş: 22.02.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 04.03.2018
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün ISTANBUL / 21 Şubat
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali VIP Turizm deskinde saat 23:30’da buluşuyoruz.


2. Gün ISTANBUL - HO CHI MINH CITY / 22 Şubat
Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın direkt seferi TK 168 sayılı uçuş ile 02:40'de Ho Chi Minh’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 12 saat sürecek.Yerel saat ile 16:55’de varışımızda, havalimanında karşılanarak otelimize transferimiz yapılıyor. Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda adeta bir ‘S’ harfi şeklinde uzanan Vietnam, 330 bin kilometrekarelik bir alanda, 83 milyon insanın yaşadığı bir ülke.. Eşsiz sahili ve uçsuz bucaksız pirinç tarlaları ile adeta keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine.. Eski adıyla Saigon, şık restoran ve gece kulüpleri, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkanları ile dikkat çekiyor. Otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam, “VIP Hoşgeldiniz Yemeği”nde buluşuyoruz.

3. Gün HO CHI MINH CITY / 23 Şubat
Kahvaltının ardından, panoramik bir şehir gezisi yaparak, sokak çarşıları, cafeleri ve hareketli gece klüpleri ile Vietnam’ın en büyük şehri Saigon’u geziyoruz. Notre Dame Kathedrali, 1886 - 1891 yılları arasında Fransız tarzında inşa edilen Merkez Postanesi ve Jade Emperor Pagodası’nı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezinin devamında dilerseniz, 25 yılda yerli halk tarafından kazılan, yeraltı şehri Cu Chi Tünelleri'ne yapacağımız ekstra geziye katılabilirsiniz. Cu Chi Tünelleri, 1965’te başlayıp aralıksız 8 yıl devam eden Vietnam Savaşı’nda, Amerikan askerlerine karşı gerilla saldırıları için kullanılmış.

4. Gün HO CHI MINH CITY – MEKONG RIVER – SIEM REAP / 24 Şubat
Sabah erken kahvaltının ardından günümüz şahsi aktiviteleriniz için serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Mekong Delta Nehir turuna katılabilirsiniz. Mekong Delta’sı Güneydoğu Vietnam’da, Mekong nehrinin kollar halinde Güney Çin Denizi’ne döküldüğü bölgedir. Yaklaşık 39.000 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan Mekong Deltası, Güneybatı Vietnam’ın büyük bir bölümünü kapsar. Saigon’a yaklaşık 80 km mesafede bulunan My Tho kasabasından tekne ile yapacağımız gezimiz sırasında yerel halk ile içiçe olmanın yanısıra onların kültürlerini, yaşam tarzlarınıda öğrenme fırsatını bulacağız. Vietnam’lılar gündelik yaşamlarını bu nehir üzerine taşımışlardır. Nehir sularında bir tarafta meyve sebze yıkayan birini görürken diğer tarafta birini çamaşır yıkarken görebilirsiniz. Bölgede yaşayan insanları alışverişlerini yüzen pazarlar üzerinde yaparken başka bir teknede pişen yemeği görebilirsiniz.. Gezimiz sırasında mevsimser tropikal taze meyveler toplayacak, yerli halk tarafından yapılan yöresel müzik gösterisi izleyecek, gölgelik köy yolunda at arabasıyla yoluculuk edeceğiz. Öğle yemeğinde ise balık, pirinç topu ve hindistan cevizli salata yiyeceğiz. Gezi bitiminde Vietnam Havayolları VN 815 sayılı uçak ile 19:15‘de Unesco tarafından “insanlık mirası” olarak nitelenen efsane Angkor tapınaklarına ev sahipliği yapan, Siem Reap’e uçuyoruz. Yerel saatle 20:35’de Siem Reap’e varışımızda, havaalanında karşılanarak özel aracımızla otelimize transferimiz yapılıyor. Adım attığınız ilk andan itibaren büyülü bir mistisizm içine gireceğiniz Kamboçya, gezimizin zirve noktası olacak..


.

5. Gün SIEM REAP / 25 Şubat
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tuk tuklarla Angkor Tapınakları'nı gezmeye başlıyoruz. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar, dünyanın yedi harikasından biri.. Akşam yemeğimiz, geleneksel Apsara gösterisi ve Khmer mutfağı eşliğinde..

6. Gün SIEM REAP - HANOI / 26 Şubat
Günümüz kişisel aktivitelerimiz için serbest. Kamboçya'nın kalbini oluşturan Tonle Sap gölüne yapacağımız ekstra geziye katılabilir, tekne ile yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatını görebiliriz. Uzunluğu 150 km.yi aşan büyük göl Kamboçya’ya damgasını vurmuştur. Burada canlı ve yoğun bir kuş hayatı vardır ve gölün ortasından sahilleri bile görmek mümkün değildir. Su üzerindeki balıkçı köylerini geçerken büyük bir sükûnetin hüküm sürdüğünü görürüz. Gezi bitiminde havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları, VN836 sayılı uçağı ile 17:05’de Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuz sonrası, 19:05’de, Vietnam'ın başkenti Hanoi'deyiz.

7. Gün HANOI / 27 Şubat
Sabah kahvaltının ardından, panoramik olarak şehri geziyoruz. Ho Chi Minh’in evi, tek kolonlu Pagoda ve Temple of Literature göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezimizin ardından, harika alışveriş olanakları ve birçok restoran alternatifi sunan şehrin tarihi bölgesinde serbest saatlerimiz olucak. Akşam, dilerseniz “Şairler Kenti" olarak da bilinen Güneydoğu Asya'nın en eski başkentinde, Fransız Koloni Döneminden kalma, küçük caddelerden oluşan “Old Quarter” bölgesini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli “Cyclo” adlı yerel araçları ile gezebilir, su kuklası gösterisi izleyebilirsiniz.

8. Gün HANOI – HALONG BAY / 28 Şubat
Kahvaltının ardından, ozel otobüsümüz ile UNESCO tarafından koruma altına alınmış Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, bölgenin kültürünü daha yakından tanımanızı sağlayacak görüntülere tanık olacaksınız.. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık bulunmakta. Varışımızda, geceyi geçireceğimiz tipik Vietnam teknesi “Bhaya Cruise”a yerleşiyor ve körfezde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.Akşam yemeği teknede

9. Gün HALONG BAY – HANOI / 01 March
Sabah erken kahvaltının ardından tekneden ayrılarak, Hanoi’ye transferimiz yapılıyor. Hanoi’de son alışverişlerimiz için ayrılan saatlerin ardından Türk Havayolları TK168 sayılı uçak ile 22:15’de Istanbul’a hareket ediyoruz.

10. Gün ISTANBUL / 02 Mart
Yerel saat ile 05:30'de Istanbul Atatürk Havalimanı’na Hoşgeldiniz..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Havayolları ile Istanbul – Ho Chi Minh City gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 Yerel Havayolları ile Ho Chi Minh City - Hanoi - Siem Reap arası ekonomi sınıf uçuşlar
 Seçilen oteller kategorisinde oda kahvaltı konaklama,
 Ho Chi Minh City’ye VIP Hoşgeldiniz Yemeği
 Programda dahil olduğu belirtilen geziler
 Siem Reap’te geleneksel Apsara gösterileri eşliğinde akşam yemeği
 Tüm transferler
 Seyahat Garanti sigortası
 Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
 Vip Turizm rehberlik hizmetleri

fiyata dahil olmayan hizmetlerimiz

Otel ekstralarınız,
 Ekstra gündüz ve gece gezileri,
 Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
 Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 Vize ücreti (135 USD)
 Ayakbastı ücretleri
 Seyahat ve Saglık Güvencesi (37 USD)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)
Rezervasyon esnasında alımı zorunludur.

Ekstra Gezilerimiz

 Chu Chi Tünelleri Gezisi / Ho Chi Minh City
Yerin altina kurulu olan bu sehir vari yapidan Vietnam Savaşı boyunca gerilla savasina destek verilmis ve bir cok ayrinti dusunulerek insa edilmis. 200 km uzunlukta ve 6 m derinlikte ( bazi yerlerde 10 m ) yapilan bu tunellerde hastane, konferans yerleri, mutfak dinlenme yerleri kisacasi hayat sartlarini devam ettirebilecek her turlu yapi mevcut.. Gezi ücreti : Kişi başı 60 USD

 Tonle Sap Gölü Gezisi / Siem Reap
Sabah kahvaltısmızdan hemen sonra çıkacağımız gezimizde Kamboçya'nın kalbi olarak nitelendirilen, aslında çok büyük bir nehir ve bir noktada göl olan Tonle Sap’ta tekne ile gezecek, yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatı ve yaşam tarzına tanık olacağız. Gezi ücreti : Kişi başı 90 USD

Notlar

 Program dahilinde verilen uçuş ve otel isimleri ve benzeri kategoride olup, tur tarihlerine göre değişiklik gösterebilir, kesin uçuş ve otel bilgileri için lütfen satış yetkilimize danışınız.
 Fiyatlar; Havayollarının 01.10.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
 Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
 Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
 VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
 Ekstra turlar en az 16 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 16 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
 Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
 Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 Vietnam ve Kamboçya için vize gerekmekte olup, vize departmanımız ile iletişim kurmanızı rica ederiz.
 Erken Rezervasyon Kampanyası’na denk gelen rezervasyonlarda, belirtilen indirim oranları, havalimanı vergileri hariç tutar üzerinden hesaplanır. Verilen indirim oranları sınırlı sayıda kontenjanda geçerli olup uçak bileti dahil paket alımlarında uygulanabilir. Millerle yada uçak biletsiz alınan tur paketlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz. Günel indirim oranlarımı VIP Merkez ve satış noktalarından öğreniniz.

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
1.sınıf otellerimiz 22.02.2018 04.03.2018 3.244 $ 2.397 $ 2.397 $ 2.197 $ 0 $