• Anasayfa
  • Vietnam & Kamboçya Ocak Turu

Vietnam & Kamboçya Ocak Turu

2.897 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 9 gece, 10 gün
  • Gidiş: 07.01.2018
  • Türk Hava Yolları
  • Tam Pansiyon
  • Dönüş: 15.01.2018
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün ISTANBUL – HANOI
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali VIP Turizm deskinde saat 23:30’da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın direkt seferi TK 170 sayılı uçuş ile 02:35'te Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 12 saat sürecek.

2. Gün HANOI
Yerel saat ile 20.25’de Vietnam'ın başkenti Hanoi'deyiz. Çinhindi Yarımadası’nın doğusunda adeta bir ‘S’ harfi şeklinde uzanan Vietnam, 330 bin kilometrekarelik bir alanda, 83 milyon insanın yaşadığı bir ülke.. Eşsiz sahili ve uçsuz bucaksız pirinç tarlaları ile adeta keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine.. Havalimanında karşılanarak otelimize transferimiz yapılıyor. “VIP Hoşgeldiniz Yemeği”nin ardından dilerseniz “Şairler Kenti" olarak da bilinen Güneydoğu Asya'nın en eski başkentinde, Fransız Koloni Döneminden kalma, küçük caddelerden oluşan “Old Quarter” bölgesini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli “Cyclo” adlı yerel araçları ile gezebilirsiniz.3. Gün HANOI - HALONG BAY
Kahvaltının ardından, panoramik olarak şehri geziyoruz. Ho Chi Minh’in evi, tek kolonlu Pagoda ve Temple of Literature göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezimizin ardından, ozel otobüsümüz ile UNESCO tarafından koruma altına alınmış Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında, bölgenin kültürünü daha yakından tanımanızı sağlayacak görüntülere tanık olacaksınız.. Peri masalı dekorlarına benzeyen bu körfezde yeşilliklerle kaplı üç binden fazla adacık bulunmakta. Varışımızda, geceyi geçireceğimiz tipik Vietnam teknesi “Bhaya Cruise”a yerleşiyor ve körfezde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam yemeği teknede.4. Gün HALONG BAY
Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimize devam ediyoruz. Öğle ve keyifli akşam yemeklerimiz teknede..

5. Gün HALONG BAY – HANOI – SIEM REAP
Sabah erken kahvaltının ardından tekneden ayrılarak, Hanoi Havalimanı’na transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları VN 837 sayılı uçak ile 15:10 ’da, Unesco tarafından “insanlık mirası” olarak nitelenen efsane Angkor tapınaklarına ev sahipliği yapan, Siem Reap’e uçuyoruz. Yerel saatle 16:55 da Siem Reap’e varışımızda, havaalanında karşılanarak özel aracımızla otelimize transferimiz yapılıyor. Adım attığınız ilk andan itibaren büyülü bir mistisizm içine gireceğiniz Kamboçya, gezimizin zirve noktası olacak..

6. Gün SIEM REAP
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tuk tuklarla Angkor Tapınakları'nı gezmeye başlıyoruz. 1200 yıl önce inşa edilmiş ve uzun yıllar yağmur ormanlarının içinde saklı kalan tapınaklar, dünyanın yedi harikasından biri.. Akşam yemeğimiz, geleneksel Apsara gösterisi ve Khmer mutfağı eşliğinde..

7. Gün SIEM REAP
Günümüz kişisel aktivitelerimiz için serbest. Kamboçya'nın kalbini oluşturan Tonle Sap gölüne yapacağımız ekstra geziye katılabilir, tekne ile yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatını görebiliriz. Uzunluğu 150 km.yi aşan büyük göl Kamboçya’ya damgasını vurmuştur. Burada canlı ve yoğun bir kuş hayatı vardır ve gölün ortasından sahilleri bile görmek mümkün değildir. Su üzerindeki balıkçı köylerini geçerken büyük bir sükûnetin hüküm sürdüğünü görürüz.


8. Gün SIEM REAP – HO CHI MINH CITY
Kahvaltının ardından, dönüş uçuşumuz için havalimanına transferimiz yapılıyor. Vietnam Havayolları VN3824 sayılı uçuşu ile 10:10’de Ho Chi Minh City’e hareket ediyoruz. 11:20 'da varışımıza istinaden eski adıyla Saigon, şık restoran ve gece kulüpleri, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkanları ile dikkat çekiyor. Varışımıza istinaden, panoramik bir şehir gezisi yaparak, sokak çarşıları, cafeleri ve hareketli gece klüpleri ile Vietnam’ın en büyük şehri Saigon’u geziyoruz. Notre Dame Kathedrali, 1886 - 1891 yılları arasında Fransız tarzında inşa edilen Merkez Postanesi ve Jade Emperor Pagodası’nı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.

9. Gün HO CHI MINH CITY
Sabah kahvaltının ardından gününüz serbest. Dilerseniz, 25 yılda yerli halk tarafından kazılan, yeraltı şehri Cu Chi Tünelleri'ne yapacağımız ekstra geziye katılabilirsiniz. Cu Chi Tünelleri, 1965’te başlayıp aralıksız 8 yıl devam eden Vietnam Savaşı’nda, Amerikan askerlerine karşı gerilla saldırıları için kullanılmış.

10. Gün HO CHI MINH CITY – ISTANBUL
Sabah kahvaltının ve son alışverişler için serbest günün ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Türk Havayolları, TK 166 sayılı uçağı ile 21.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz.

11. Gün İSTANBUL
Yerel saat ile 05:20'de Istanbul Atatürk Havalimanı’na Hoşgeldiniz..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Havayolları ile Istanbul – Hanoi, Ho Chi Minh City – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
*Yerel Havayolları ile Ho Chi Minh City - Hanoi –Siem Reap arası ekonomi sınıf uçuşlar
*Seçilen oteller kategorisinde oda kahvaltı konaklama
*Hanoi’de VIP Hoşgeldiniz Yemeği
*Programda dahil olduğu belirtilen geziler
*Siem Reap’te geleneksel Apsara gösterileri eşliğinde akşam yemeği
*Tüm transferler
*Seyahat Garanti sigortası
*Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
*Vip Turizm rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otel ekstralarınız,
*Ekstra gündüz ve gece gezileri,
*Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
*Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
*Vize ücreti (135 USD)
*Ayakbastı ücretleri
* Seyahat ve Saglık Güvencesi (27 USD)
(65 yaş üzeri için sür prim uygulanır.)
Rezervasyon esnasında alımı zorunludur


Ekstra Gezilerimiz

*Chu Chi Tünelleri Gezisi / Ho Chi Minh City
Yerin altina kurulu olan bu sehir vari yapidan Vietnam Savaşı boyunca gerilla savasina destek verilmis ve bir cok ayrinti dusunulerek insa edilmis. 200 km uzunlukta ve 6 m derinlikte ( bazi yerlerde 10 m ) yapilan bu tunellerde hastane, konferans yerleri, mutfak dinlenme yerleri kisacasi hayat sartlarini devam ettirebilecek her turlu yapi mevcut.. Gezi ücreti : Kişi başı 50 USD
*Tonle Sap Gölü Gezisi / Siem Reap
Sabah kahvaltısmızdan hemen sonra çıkacağımız gezimizde Kamboçya'nın kalbi olarak nitelendirilen, aslında çok büyük bir nehir ve bir noktada göl olan Tonle Sap’ta tekne ile gezecek, yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatı ve yaşam tarzına tanık olacağız. Gezi ücreti : Kişi başı 90 USD

Genel Bilgiler

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Dikkatine
• Ülkemizde OHAL‘ den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu misafirlerin, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Misafirlermizin Yurt dışına çıkışlarında bahsi geçen kurum yazılarını ibraz ederek çıkışlarına onay verilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Notlar

*Program dahilinde verilen uçuş ve otel isimleri ve benzeri kategoride olup, tur tarihlerine göre değişiklik gösterebilir, kesin uçuş ve otel bilgileri için lütfen satış yetkilimize danışınız.
*Fiyatlar; Havayollarının 01.06.2017 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
*Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, VIP Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
*Geziye, VIP Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
*Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
*VIP Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
*Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
*VIP Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu ve yerel havayollarını değiştirebilir.
*Ekstra turlar en az 16 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 16 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlama yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
*Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
*Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden VIP Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde VIP Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
*Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
*Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, VIP Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 7 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
*Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
*Vietnam ve Kamboçya için vize gerekmekte olup, vize departmanımız ile iletişim kurmanızı rica ederiz.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
5* Oteller 07.01.2018 15.01.2018 3.694 $ 2.897 $ 2.877 $ 2.697 $ 347 $