• Anasayfa
  • VİETNAM - KAMBOÇYA - SİNGAPUR RAMAZAN BAYRAMI 2019 GB

VİETNAM - KAMBOÇYA - SİNGAPUR RAMAZAN BAYRAMI 2019 GB

2.850 $ ’dan başlayan fiyatlarla

  • 9 gece, 10 gün
  • Gidiş: 31.05.2019
  • Singapur HY
  • Oda Kahvaltı
  • Dönüş: 09.06.2019
  • Vize Gerekiyor
  • İstanbul Atatürk Havalimanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorumlar / Yorum Yap

SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

VIP Turizim A.Ş’nin kampanyalar ve duyurular hakkında mail göndermesini kabul ediyorum.

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL / SİNGAPUR 31 Mayıs 2019

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali – Singapur Havayolları kontuarı önünde sabah 10:00’da buluşma.Rehberimizin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Singapur Havayolları’na ait SQ 391 no.lu sefer ile 13:30’da Singapur’a hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün SİNGAPUR / HANOİ 01 Haziran 2019
Sabah yerel saat ile 05:00’de varış. Aktarmanız esnasında dünyanın en büyük, en kaliteli ve en ucuz gümrüksüz vergi mağazalarının bulunduğu Changi Havalimanında alışveriş yapabilirsiniz. Ardından SQ 176 no.lu sefer ile 09:20’de dünyada komünizm ve kapitalizmi bir arada yaşayan tek ülke olan, yıllarca Fransız sömürgesi olmuş ve ABD ile yaklaşık 15 sene süren bir savaştan galip çıkmış Vietnam’ın en kuzeyinde, Çin sınırına çok yakın bir noktada bulunan başkent Hanoi’ye hareket ve yerel saat ile 11:40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Ardından başkent Hanoi’yi tanıtan panoramik bir tur yapacağız. İlk önce göl kenarında bulunan Tran Quoc Pagodasını ziyaret edeceğiz. Ardından Vietnam’ın Ho Amcası olarak adlandırılan, bugünkü modern Vietnam’ın kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesini ve 1958 ila 1969 yılları arasında yaşamış olduğu mütevazi evini ziyaret edeceğiz. Daha sonra sırasıyla başkentin sembolü Tek Kolonlu Pagoda’yı ve 1070 yılında Kral Ly Nhan Tong tarafından yaptırılmış ve Konfiçyus’a ithaf edilmiş Edebiyat Tapınağını ziyaret edeceğiz. Hoan Kiem Gölünü, aziz olarak nitelendirilen ve ülkenin en önemli şahsiyetlerinden olan, Moğollara karşı vermiş olduğu mücadeleden ötürü General Van Xuong adına yapılmış Ngoc Son Tapınağını ziyaret edeceğiz. Gölün etrafındaki Vietnam ve Fransız Koloni tarzı mimariyle yapılmış olan evlerde dikkatinizi kesinlikle çekecektir. Daha sonra Hanoi’yi bir de Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Cyclo turumuzda Fransız Koloni Döneminden kalma 36 birbirini dik kesen küçük caddelerden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi ve Pagoda göreceğimiz yerler. Daha sonra akşam yemeğimizi Press Club adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

3. Gün HANOİ (HALONG BAY) 02 Haziran 2019

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Bay’e sabah erken hareket. (Hanoi’nin 170 km doğusundadır) Bu kültür mirasında san pan tipi çok hoş Vietnam tekneleri ile öğle yemekli güzel bir tur yapacağız. Turumuz esnasında ayrıca geçtiğimiz 10 yıl içerisinde bulunmuş mağaraları da ziyaret edeceğiz. (Öğle yemeği teknede alınacak olup deniz ürünleri ağırlıklıdır). Turdan sonra saat 15.00 – 16:00 saatleri arasında Hanoi’ye hareket. Akşam yemeğimizi LY Club adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

4. Gün HANOI / SAİGON (CU CHI TÜNELLERİ) 03 Haziran 2019


Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Saigon şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Gösteri Merkezi (Reunification Hall), Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı’nı göreceğiz. Şehir turundan sonra güzel kent anlamına gelen My Tho’ya özel aracımız ile gidecek, oradan ünlü Mekong Deltasında Vietnamlılarca Dokuz Başlı Ejder Nehri diye bilinen, üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu, kolları birer labirent gibi etrafı saran Song Tien Giang nehri üzerindeki Thoi Son Adasını, Vinh Trang Pagodasını ve Dong Tam yılan çiftliğini ziyaret edeceğiz. Mekong Deltası turumuzun ardından Saigon’a dönüş. Akşam yemeği Le Chateau adlı yerel restoranda. Geceleme otelimizde.

5. Gün SAİGON (MEKONG DELTASI) 04 Haziran 2019
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Saigon şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Gösteri Merkezi (Reunification Hall), Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı’nı göreceğiz. Şehir turundan sonra güzel kent anlamına gelen My Tho’ya özel aracımız ile gidecek, oradan ünlü Mekong Deltasında Vietnamlılarca Dokuz Başlı Ejder Nehri diye bilinen, üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu, kolları birer labirent gibi etrafı saran Song Tien Giang nehri üzerindeki Thoi Son Adasını, Vinh Trang Pagodasını ve Dong Tam yılan çiftliğini ziyaret edeceğiz. Mekong Deltası turumuzun ardından Saigon’a dönüş. Akşam yemeği Le Chateau adlı yerel restoranda. Geceleme otelimizde.

6. Gün SAİGON / SİEM REAP 05 Haziran 2019

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) Check-in işlemlerinden sonra Cambodia Angkor Air havayollarına ait K6 809 no’lu sefer ile uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, bağrında dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’a 08:30 da hareket. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra 09:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Siem Reap’ı kapsamlı olarak tanıyacağımız turumuza başlayacağız. Bugünkü turumuzda önce Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz. Daha sonra otelimize transfer ve check-in işlemleri. Odalarında dağılımından sonra dinlenmek için kısa bir süre serbest zaman. Ardından Phnom Ba Kheng Tapınağına çıkarak insanoğlunun dehasının ürünü olan ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiş Angkor Wat’ı güneş batarken muhteşem bir manzara eşliğinde göreceğiz. (Tapınak oldukça dik olduğundan dolayı çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz) Turumuzun ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi Kanell adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

7. Gün SİEM REAP 06 Haziran 2019
Sabah erkenden alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra özel aracımız ile bir önceki günkü turumuzun devamını gerçekleştireceğiz. Bugün içeirisinde 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz. Ardından günün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde ve Eski Pazar’da alışveriş yaparak geçireceğiz. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel Angkor Village adlı restoranda geleneksel Khmer dansları ve gösterileri eşliğinde alacağız. Geceleme otelimizde.

8. Gün SİEM REAP / PHNOM PENH 07 Haziran 2019

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir.) Check-in işlemlerinden sonra Yerel Havayolları’na ait bir sefer ile Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e hareket Yaklşaık 40 dakiklaık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile önce başkenti tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağı, Komünist dönemden kalma ve geçmişte Ruslar tarafından çok kullanıldığı için ismi Rus Pazarı olarak bilinen pazar ve Tuol Sleng Soykırım müzesi göreceğimiz yerlerden bazıları. (Tuol Sleng müzesini görmek istemeyen misafirlerimiz olabilir, ancak günümüzdeki Kamboçya’nın hangi şartlarda kurulduğunun değerlendirilebilmesi açısından önemlidir) Rus Pazarı’nda lütfen çanta, para ve değerli eşyalarınıza dikkat ediniz!!!) Turunuz esnasında Rus Pazarın’da alışveriş yapıp hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel Rumdoul Chatamuk Boat adlı yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

9. Gün PHNOM PENH / SİNGAPUR / İSTANBUL 08 Haziran 2019

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Silk Air’e ait MI 601 nolu sefer ile 09:35’de dünyanın en temiz en bakımlı en düzenli ülkelerinden biri olan, eski İngiliz Sömürgesi ada devler Singapur’a hareket ve yerel saat ile 12:40’da varış. (Valizleriniz Phnom Penh’den İstanbul’a kadar bağlanacaktır. Dolayısıyla valizlerinizi Singapur’da almanıza gerek yoktur) Daha sonra özel aracımız ile Singapur’u tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turdan sonra alışveriş için serbest zaman. Akşam saat 22:00 de havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra gece 01:50’de SQ 392 no.lu sefer ile İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

10. Gün İSTANBUL 09 Haziran 2019
Sabah yerel saat ile 07:45’de varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İstanbul / Singapur / Hanoi – Phnom Penh / Singapur / İstanbul arası Singapur Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
*Hanoi / Saigon arası Vietnam Havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuş.
*Saigon / Siem Reap arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuş.
*İç ve dış hatlardaki tüm uçuş vergileri ve güvenlik vergileri.
*Hanoi’de 2 gece Pan Pacific Hotel’de, Saigon’da 2 gece New World Hotel’de, Siem Reap’ta 2 gece Le Meridien Hotel’de, Phnom Penh’de 1 gece Hotel The Raffles Hotel’de veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
*Program esnasında alınacak olan yemekler (bunlardan 1 tanesi yerel showlu olup diğeri temalıdır, içki ve meşrubatlar hariç)
*Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri.
*Programda belirtilen tekne gezi ücretleri.
*Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
*Singapur’da 1 tam gün esnasında yapılacak olan yarım günlük panoramik şehir turu. (el bagajlarınızı turunuz esnasında Singapur Havalimanında emanete teslim edebilirsiniz)
*Tüm seyahat boyunca bizimle birlikte olacak olan yerel rehberler.
*Tecrübeli rehberlik hizmetleri.
*Türsab zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (minibar, telefon, restoran, kurutemizleme, vs.)
*Kamboçya ve Vietnam vize ücretleri. (Kamboçya ve Vietnam vizeleri – davetiye ile - sınırda her yolcu tarafından münferiden alınmaktadır. Vize ücreti kişi başı Vietnam için yaklaşık 45 USD, Kamboçya için ise 30 USD olup, vize alımı için 2’şer adet renkli vesikalık fotoğraf gerekmektedir.)
Vietnam ve Kamboçya Vizeleri için Dikkat edilmesi gereken hususlar: Vietnam ve Kamboçya’ya seyahatinizin dönüş itibarı ile en az 9 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport (boş gümrük sayfaları kabul edilmez) (Vietnam ve Kamboçya yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır)
*Yemeklerde alınacak olan içki veya meşrubatlar.
*Kişi başına 15 YTL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (ofislerimizden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi acenta satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

NOTLAR

NOT:
*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Singapur Havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
*Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
*Vip Turizm force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Vip Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
*Otellerde 3lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Vip Turizm veya rehberi sorumlu değildir.
*Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 15 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
*Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE VİP TURİZM İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER) İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vip Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
*Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
*Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 olması gerekmektedir. Vietnam yeşil pasaport sahibi yolculara vize uygulamamaktadır, ancak Kamboçya her tür pasaporta vize uygulamaktadır.
*Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Vip Turizm sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Vip Turizm'e ödenen meblağ yolcuya vize alınamadığı veya yetkili makamlar yolcunun vize başvurusunu herhangi bir nedenden ötürü reddettikleri zamanda iade yapılmaz. (BUNA VİZE İÇİN ÖDENEN MEBLAĞ VE YATIRILAN DEPOZİTO DAHİLDİR) Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
*Program esnasında alınacak olan yemekler her ne kadar yerel yemekler olsa dahi sizlerin damak zevkine göre ve batılı standartlara uygun şekilde seçim yapılmıştır. Yemeklerde alınacak olan içecekler veya meşrubatlar ekstra ücrete tabidir.
*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Vip Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasındaki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder.
*Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı ve yağmurluk alınız)
*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde rezervasyon değişikliği ve hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
*Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kendi imkanları ile kestirmiş oldukları biletler Vip Turizm'i kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi
kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Vp Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

Bu tur için Seyahat Ayrıcalıkları girilmemiştir.

Bu tur için uyarı ve not girilmemiştir.

Otel Gidiş Dönüş SNG (Kişi Başı) DBL (Kişi Başı) TRP DBL + 1 CHD DBL + 1 INF
4* ve 5* Oteller 31.05.2019 09.06.2019 0 $ 2.850 $ 0 $ 0 $ 0 $
dd